Контракты.ua

597  —  03.08.21
В Україні зростають ціни на оренду житла
В Україні зростають ціни на оренду житла

В Україні з початку 2021 року вартість оренди житла зросла на 10-15%. Найбільше дорожчали малогабаритні квартири в будинках старої забудови, розташовані неподалік від метро або інших транспортних розв'язок. До кінця року ціни можуть підскочити ще на 10-15%.

Про це пише Сегодня з посиланням на Асоціацію фахівців з нерухомості (АФНУ).

Відзначається, що максимальне підвищення цін (на 15%) зафіксовано в Харкові, Одесі, Львові, Дніпрі та Києві. В інших обласних центрах зросли на 5-10%.

Причиною підвищення цін стало збільшення попиту на житло на 20-25%.

За словами президента АФНУ Юрія Піти, на ринку оренди житла ціни формуються через попит громадян. Протягом 2021 року відбувається повільне підтягування вартості найму до показників кінця 2019 року. Але це відбувається без будь-яких відчутних цінових стрибків.

Як вважають експерти, якщо соціально-економічна ситуація залишиться незмінною, вартість оренди житла до кінця 2021 року підвищиться, в середньому, ще на 10-15%. Після цього ціни повернуться до показників 2019 року.

Таким чином, за підсумками року ціни на оренду житла зростуть у цілому на 25-30%.

Як зазначив Юрій Піта, якщо в Україні введуть новий локдаун через коронавірус, ринок оренди знову обвалиться.

"Сегмент оренди житла - найбільш чутливий до швидких суспільних та економічних змін... Вплив можливого локдауну відразу відіб'ється саме на оренді житла: зі зниженням попиту вартість найму також знизиться. Однак після скасування обмежень ринкова кон'юнктура здатна відновитися протягом 2-3 місяців", - вважає Піта.

На думку експертів, перепродаж квартир може принести більше доходу, ніж здача в оренду, адже ціни на нерухомість постійно зростають. Тільки за даними офіційної статистики, за рік житло подорожчало, в середньому, на 11,6%.

Статьи по теме
Як змінилися ціни на алкоголь і сигарети за останній рік: дані Держстату
Як змінилися ціни на алкоголь і сигарети за останній рік: дані Держстату

Державна служба статистики оприлюднила дані про середні споживчі ціни на товари та послуги в Україні за січень-грудень 2021 року. Горілка подорожчала незначно, сигарети зросли в ціні більш ніж на 15%.
13.01 — 276

АМКУ рекомендує мережам АЗС знизити вартість палива
АМКУ рекомендує мережам АЗС знизити вартість палива

Антимонопольний комітет України (АМКУ) дав рекомендації мережам АЗС щодо цін на автогаз, бензини і дизельне паливо.
26.03.21 — 310

Фрукти в цьому жовтні дешевше торічних
Фрукти в цьому жовтні дешевше торічних

На початку жовтня поточного року основний набір фруктів (яблука, груші, банани, апельсини, лимони, мандарини, столовий виноград) коштував у середньому на 15,8 % нижче, ніж на відповідну дату минулого року.  
10.10.13 — 798