Контракты.ua

322  —  31.07
Україна розраховує зірвати сертифікацію "Північного потоку-2"
Україна розраховує зірвати сертифікацію

Голова правління компанії "Нафтогаз" Юрій Вітренко стверджує, що Україна буде боротись за те, щоб газопровід "Північний потік-2" не був сертифікований та не міг бути запущений.

Про це Вітренко заявив в інтерв’ю Радіо Свобода.

"Програна битва, але не програна війна. І наша "війна" проти "Північного потоку-2" продовжується. Битва, яка програна, це скоріш за все, так виглядає, це безпосереднє будівництво "Північного потоку-2", що він буде добудований. На жаль, це будівництво було відновлене у січні цього року. І відповідно знову ж таки, на жаль, це будівництво найближчим часом буде закінчене", – зазначив голова Нафтогаза.

Вітренко вважає, що існує можливість того, щоб газопровід не запрацював. Київ начебто працює над тим, щоб труба не пройшла сертифікацію. Це, на його думку, можливо, якщо довести, що компанія-оператор труби контролюється російським "Газпромом" і президентом РФ Володимиром Путіним.

Вітренко каже, що європейське законодавство забороняє одній особі чи групі осіб контролювати і видобуток, і транспортування газу. Це також записано в нещодавній спільній заяві США і Німеччині.

Голова правління каже, що МЗС вже надіслало відповідні ноти Європейській комісії, яка займається сертифікацією оператора, із закликом врахувати "так званий принцип солідарності".

Статьи по теме
Рішення з сертифікації ПП-2 приймуть до кінця року
Рішення з сертифікації ПП-2 приймуть до кінця року

Федеральне мережеве агентство прийме рішення про сертифікацію газопроводу Північний потік-2 протягом чотирьох місяців.
13.09 — 155

Вітренко розповів, як можна заблокувати ПП-2
Вітренко розповів, як можна заблокувати ПП-2

Якщо США введуть санкції проти компанії-оператора російського газопроводу Nord Stream 2 AG, європейські компанії не будуть використовувати цей газопровід.
11.09 — 252

Bloomberg назвав дату старту поставок газу по ПП-2
Bloomberg назвав дату старту поставок газу по ПП-2

Російський Газпром має намір почати поставки газу по трубопроводу Північний потік-2 з 1 жовтня.
08.09 — 244