Контракты.ua

211  —  30.07
Нацбанк зберігає прогноз зростання ВВП на рівні 3,8%
Нацбанк зберігає прогноз зростання ВВП на рівні 3,8%

За прогнозами Національного банку, у 2021 році ВВП України зросте на 3,8%, основним драйвером чого буде підвищення внутрішнього та зовнішнього попиту.

Про це йдеться у щоквартальному Інфляційному звіті за липень 2021 року, повідомляє пресслужба НБУ.

"Економіка відновлюватиметься завдяки збільшенню як внутрішнього, так і зовнішнього попиту. У 2021 році ВВП України зросте на 3,8%. Основним драйвером буде приватне споживання, що підвищиться на 8%. Цей чинник разом із сприятливими умовами зовнішньої торгівлі компенсують втрати економіки через посилення карантину взимку та навесні та дію інших тимчасових факторів", - йдеться в повідомленні.

У Нацбанку вважають, що поширення вакцинації дасть змогу швидше відновитися найбільш постраждалим від карантину секторам послуг та пасажирських перевезень. Економічна активність також пожвавиться внаслідок високого зовнішнього попиту. Сприятливі умови торгівлі дадуть змогу покращити фінансовий стан експортерів та відновити інвестиційну активність.

Нацбанк очікує, що у 2022-2023 роках ВВП України зростатиме на 4% щороку. Крім високого приватного споживання, цьому сприятимуть значний попит на товари українського експорту, а також пожвавлення інвестиційної діяльності підприємств завдяки кращим фінансовим результатам та активізації кредитування.

Статьи по теме
МВФ підтвердив віртуальний візит місії в Україну
МВФ підтвердив віртуальний візит місії в Україну

МВФ підтвердив віртуальну місію в Україні, під час якої розглянуть питання програми stand-by. Українська сторона виконала усі умови.
вчера, 16:54 — 194

В уряді планують зменшити частку тіньової економіки до 25%
В уряді планують зменшити частку тіньової економіки до 25%

Трирічний план заходів щодо зменшення тінізації економіки України з 30% до 25% буде розроблений вже найближчим часом. Таке рішення було ухвалено під час першого засідання Міжвідомчої робочої групи з детінізації економіки.
вчера, 13:30 — 146

Мінфін оцінив загрозу економіці від мутацій COVID-19
Мінфін оцінив загрозу економіці від мутацій COVID-19

Мутації коронавірусу можуть привести до уповільнення відновлення економіки України.
16.09 — 141