Контракты.ua

228  —  28.07
Експерт пояснив, чому вибори за "формулою Штайнмаєра" неприпустимі
Експерт пояснив, чому вибори за

Вибори на тимчасово окупованих територіях сходу України не можна проводити за "формулою Штайнмаєра", яка передбачає неприпустимі для України умови проведення голосування.

Про це сказав керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко в програмі "5 вопросов" телеканалу "Дом".

Він нагадав, що згідно із "формулою Штайнмаєра" передача Україні контролю над неконтрольованою нині ділянкою російсько-українського кордону передбачається після проведення виборів. Проте, за його словами, на такі поступки не можна йти, адже Росії не можна довіряти у тому, чи виконає вона свої зобов’язання.

"Немає відповіді на принципові питання. Перше — це безпека таких виборів. Другий момент — ще до процедури голосування, як це повинно відбуватися з юридичного та технічного погляду. Необхідно, щоб Центрвиборчком України уточнив списки виборців, щоб партії, які бажають взяти участь у цьому виборчому процесі, були допущені", — пояснив Мусієнко.

Крім цього, на вибори мають бути допущені спостерігачі, журналісти, представники громадських організацій, зокрема й міжнародних.

"На ці питання відповідей немає. Тому українська сторона завжди наполягала на тому, що ми не проти провести вибори, ми підтримуємо цю ідею, але підійдімо до цього тверезо та з урахуванням усіх моментів, про які я заявив. Тобто і з урахуванням стандартів ОБСЄ, і з урахуванням демократичної процедури", — наголосив керівник Центру військово-правових досліджень.

Для голосування повинні бути створені серйозні передумови, зауважив Мусієнко. Насамперед має бути гарантована безпека і враховані гуманітарні аспекти. Сам виборчий процес потрібно організувати за демократичними стандартами міжнародної спільноти й українського законодавства.

"Щоб там була безпека, щоб люди склали зброю, щоб якомога більше важкого озброєння і взагалі збройних формувань залишили ці території та пішли, звідки й прийшли, — до РФ. Щоб відбулося роззброєння. Тобто мають бути створені всі передумови. Тільки після цього ми проводимо вибори згідно із законодавством України та міжнародними стандартами", — підсумував експерт.

Він наголосив, що не можна проводити голосування "під дулами автоматів", і багато країн підтримують Україну в цьому питанні.

Статьи по теме
Бойовики двічі порушили
Бойовики двічі порушили "тишу" на Донбасі

У п'ятницю, 17 вересня, збройні формування Російської Федерації двічі порушили режим припинення вогню. В результаті ворожого вогню жоден український військовий не постраждав.
вчера, 18:46 — 173

Кількість порушень
Кількість порушень "тиші" на Донбасі у вересні зросла на 30%, - ОБСЄ

Протягом перших двох тижнів вересня на сході України фіксувалося в середньому 273 порушення режиму припинення вогню в день. Це на 30% більше, ніж у серпні.
вчера, 09:31 — 112

Війна на Донбасі: три обстріли, без втрат
Війна на Донбасі: три обстріли, без втрат

Протягом минулої доби, 15 вересня, в районі проведення операції Об’єднаних сил зафіксовано 3 порушення режиму припинення вогню.
16.09 — 122