Контракти.ua

502  —  28.07.21
Експерт пояснив, чому вибори за "формулою Штайнмаєра" неприпустимі
Експерт пояснив, чому вибори за

Вибори на тимчасово окупованих територіях сходу України не можна проводити за "формулою Штайнмаєра", яка передбачає неприпустимі для України умови проведення голосування.

Про це сказав керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко в програмі "5 вопросов" телеканалу "Дом".

Він нагадав, що згідно із "формулою Штайнмаєра" передача Україні контролю над неконтрольованою нині ділянкою російсько-українського кордону передбачається після проведення виборів. Проте, за його словами, на такі поступки не можна йти, адже Росії не можна довіряти у тому, чи виконає вона свої зобов’язання.

"Немає відповіді на принципові питання. Перше — це безпека таких виборів. Другий момент — ще до процедури голосування, як це повинно відбуватися з юридичного та технічного погляду. Необхідно, щоб Центрвиборчком України уточнив списки виборців, щоб партії, які бажають взяти участь у цьому виборчому процесі, були допущені", — пояснив Мусієнко.

Крім цього, на вибори мають бути допущені спостерігачі, журналісти, представники громадських організацій, зокрема й міжнародних.

"На ці питання відповідей немає. Тому українська сторона завжди наполягала на тому, що ми не проти провести вибори, ми підтримуємо цю ідею, але підійдімо до цього тверезо та з урахуванням усіх моментів, про які я заявив. Тобто і з урахуванням стандартів ОБСЄ, і з урахуванням демократичної процедури", — наголосив керівник Центру військово-правових досліджень.

Для голосування повинні бути створені серйозні передумови, зауважив Мусієнко. Насамперед має бути гарантована безпека і враховані гуманітарні аспекти. Сам виборчий процес потрібно організувати за демократичними стандартами міжнародної спільноти й українського законодавства.

"Щоб там була безпека, щоб люди склали зброю, щоб якомога більше важкого озброєння і взагалі збройних формувань залишили ці території та пішли, звідки й прийшли, — до РФ. Щоб відбулося роззброєння. Тобто мають бути створені всі передумови. Тільки після цього ми проводимо вибори згідно із законодавством України та міжнародними стандартами", — підсумував експерт.

Він наголосив, що не можна проводити голосування "під дулами автоматів", і багато країн підтримують Україну в цьому питанні.

Статьи по теме
Темпи російського наступу збільшилися, але залишаються повільними ‒ ISW
Темпи російського наступу збільшилися, але залишаються повільними ‒ ISW

Попри незначне зростання швидкості просування російських військ останніми тижнями, цей темп залишається повільним і має характер позиційної війни, а не динамічних маневрових операцій. На думку експертів, така ситуація підкреслює застійність російського наступу після понад двох із половиною років війни.
30.10 — 244

Понад 80% українців готові проголосувати за вступ України до ЄС і НАТО – опитування
Понад 80% українців готові проголосувати за вступ України до ЄС і НАТО – опитування

Понад 80% українців проголосували б за вступ України до ЄС і НАТО, якби такий референдум відбувся найближчим часом.
24.10 — 252

Україна не обговорює частковий вступ в НАТО – Зеленський
Україна не обговорює частковий вступ в НАТО – Зеленський

Президент Володимир Зеленський запевнив, що Україна не обговорює вступ в НАТО в обмін на відмову від окупованих Росією територій. Водночас за його словами, подібні ідеї можуть бути в деяких країн-партнерів.
22.10 — 310