Контракти.ua

1105  —  28.07.21
В Україні знесуть «хрущовки», згоди усіх мешканців не питатимуть
В Україні знесуть «хрущовки», згоди усіх мешканців не питатимуть

Як зазначається у законопроекті, під знесення можуть потрапити близько 30 тисяч житлових будинків, що вважаються застарілими. На місці знесених будівель збудують новобудови.

Відповідно до законопроекту, поріг згоди мешканців, необхідний для розселення будинку, буде знижений зі 100% до 75%, повідомляє UA.News

За даними Державної служби статистики, загальна площа застарілого житлового фонду становить 4,33 млн кв. м. З них: 4646 багатоповерхівок, побудованих до 1919 року; 9693 будинки, побудовані до 1953 року; 7192 багатоповерхівки, побудовані до 1969 року; 5364 будинки, побудовані до 1989 року.

Вирішувати зносини будинок, чи ні, у законопроекті пропонується за наступною схемою. Спочатку місцева влада порахує, скільки застарілого житла в їхніх містах. Опісля розробить проекти комплексної реконструкції кварталів. І вже потім будуть зібрані підписи мешканців, згодних на знесення будинку та переїзд до нового будинку.

Відповідно до законопроекту, спочатку повинні побудувати новий будинок, переселити туди мешканців «хрущовки», яка буде зноситися, і тільки після цього проводити демонтаж. Тобто планується, що власники «хрущовок» будуть переїжджати не в тимчасове житло, а відразу у нові квартири.

У липні 2021 року з’явилася інформація про те, що Уряд України планує змінити вже існуючий план з реконструкції районів. Закон про реконструкцію кварталів в Україні був ухвалений ще у 2006 році, проте відтоді так і не був розроблений механізм розселення старих будинків.

У грудні 2019 року в Києві затвердили новий генеральний план, за яким п’ятиповерхові будинки 1960-х років будівництва планують перебудувати або модернізувати до 2040 року.

Водночас, знесення «хрущовок» у Києві затримується через неврегульовані питання у законодавстві.Статьи по теме
Дешево та сердито: чи є сенс зараз купувати квартиру в
Дешево та сердито: чи є сенс зараз купувати квартиру в "хрущовці"

Українці переключаються на квартири перших індустріальних серій. За даними Асоціації ріелторів України, в грудні 2021 року 2/3 всіх покупців вторинної нерухомості цікавилися малогабаритним житлом радянського періоду, яке на 50-70% складається з "хрущовок".
11.02 — 580

В Україні різко зросло в ціні житло на
В Україні різко зросло в ціні житло на "вторинці": скільки зараз коштують "сталінки" і "хрущовки"

Україна опинилася в списку країн-лідерів по подорожчанню нерухомості. Вона посіла 24 місце в рейтингу за рекордним стрибком житла.
16.01 — 1927

Чи реально заробити на хрущовках та коли їх вигідно купувати
Чи реально заробити на хрущовках та коли їх вигідно купувати

Кожен третій киянин живе у хрущовці – у будинку, який був збудований у 60-х роках минулого сторіччя. Панельні або цегляні будинки по чотири-п'ять поверхів без ліфта з невеликими квартирами можна знайти в кожному районі міста.
12.01 — 607