Контракти.ua

807  —  21.07.21
Третя хвиля коронавірусу в Україні
Третя хвиля коронавірусу в Україні

Ізоляція для невакцинованих українців, які повернулися з-за кордону – її ініціює Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко. Навіть із негативним ПЛР-тестом доведеться відбути бодай тиждень удома. Усе через сплеск нового штаму «Дельта» і загрозу третьої хвилі ковіду.

Коронавірусне затишшя перед бурею – попри те, що кількість нових випадків на початку літа трималася на мінімумі, науковці застерігають: вже кілька днів, як в Україні почалася фаза зростання, а отже, ймовірна нова хвиля наближається.

«Минулого року пік був у листопаді, на початку грудня, навіть. Значить, скоріш за все, у нас це буде раніше. Такий очевидний підйом уже буде видно у серпні», – зазначив доктор математичних наук Ігор  Бровченко.

Через «Дельту» в РНБО уже анонсують більш жорсткі карантинні обмеження, утім коли саме запровадять – поки не уточнюють. До наступу агресивного штаму готують і українські лікарні.

«700 мільйонів гривень було виділено субвенції для того, щоб були закуплені кисневі концентрації. І люди, які пройшли активну фазу, можуть бути виписані, але з кисневим концентратором, який вони отримують в сімейного лікаря», – розповів Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Як сильно вдарить по Україні «Дельта» залежить і від рівня імунізації і, хоча, у пунктах вакцинації черги, кількість щеплених в України – усього 6%. А саме українці похилого віку до вакцинації ставляться з недовірою найбільше – каже Ігор Бровченко. Тож, за таких умов ми ризикуємо повторити російський чи індонезійський сценарії.

«Ми зараз спостерігаємо, що там уже десятки тисяч нових випадків на день реєструються і близько тисячі смертей вони реєструють кожен день», – зазначив доктор математичних наук Ігор  Бровченко.

У МОЗі новий спалах захворюваності прогнозують у вересні. Тому закликають українців швидше вакцинуватися. Наразі працює близько двох сотень центрів щеплень проти коронавірусу по всій країні – з’ясували в новинах «Сьогодні»  на каналі «Україна».

 

Статьи по теме
МОЗ опублікував список інфекцій, від яких бажано вакцинуватись під час війни
МОЗ опублікував список інфекцій, від яких бажано вакцинуватись під час війни

Під час війни організм людини більш вразливий, ніж у звичайний час, тому потребує додаткового захисту. Цей захист можуть забезпечити щеплення, котрі бувають як обов’язковими, так і рекомендованими, хоча нехтувати жодними з них не тільки не бажано, а часто і небезпечно.
08.05.22 — 640

Летальність від
Летальність від "ковіду" в Україні впала у 4 рази в порівнянні з "Дельта-хвилею", - МОЗ

Частота госпіталізацій в Україні зменшилася у 2-3 рази у порівнянні з "Дельта-хвилею" коронавірусу. А летальність від "ковіду" зменшилася у чотири рази - з 2,0% до 0,5%.
19.02.22 — 907

За бустрену дозу можна буде отримати 500 гривень: коли почнуться виплати
За бустрену дозу можна буде отримати 500 гривень: коли почнуться виплати

Кабінет міністрів планує розширити програму єПідтримка. Планується, що виплати по 500 гривень будуть здійснюватися також за бустерну дозу вакцинації від СOVID-19.
10.02.22 — 546