Контракты.ua

295  —  19.07
У «Ранку з Україною» експерти розповіли про особливості користування COVID-паспортами в Україні
У «Ранку з Україною» експерти розповіли про особливості користування COVID-паспортами в Україні

Майже мільярд людей на планеті повністю вакцинувалися від COVID-19! У більшості країн Європейського Союзу та США їм видали документ, який це підтверджує – так званий COVID-паспорт. Ведучі програми «Ранок з Україною» на каналі «Україна» Лілія Ребрик і Анатолій Анатоліч з’ясували, що дає цей паспорт і як ним користуватись.

Документ, що відкриває кордони – так у світі назвали COVID-паспорти. Першими вони з’явились в Ізраїлі. А видавались людям через 7 днів після проходження другої вакцинації. Паралельно з Ізраїлем над сертифікатом вакцинації вже задумався Євросоюз та Сполучені Штати Америки. Але у США президент Джо Байден заявив, що мати його всім – не обов’язково. І залишив все на розсуд кожного штату. Проте експерти зазначають – цей сертифікат не впливає на буденне життя. Обмеження однакові для всіх. Не впливає він навіть на подорожі!

«Вся інформація, яка знаходиться в COVID-паспорті, шифрується в QR-коді. У будь-якій країні, де ви перебуваєте, скануючи QR-код, перевіряючі отримують дані, які гарантує наша держава», – коментує проєктна менеджерка мінцифри Катерина Черногоренко в ефірі каналу «Україна».

Отже, головне – це QR-код. Принаймні, саме це одна із ключових вимог ЄС. І за такими вимогами зараз розробляє електронні сертифікати наші Міністерство цифрової трансформації та МОЗ. І обіцяють – цей документ зможуть отримати три категорії людей.

«Не тiльки про вакцинацію, але ще двох типів – це про негативний ПЛР-тест і про клінічне одужання», – зазначила експертка.

Наразі є два сертифікати в Україні: так званий зовнішній і внутрішній. У внутрішньому вказується дата вакцинації, номер сертифікату, QR-код, який можна відсканувати для перевірки дійсності. Зовнішній, міжнародний сертифікат заповнений англійською мовою, у ньому також є QR-код, номер сертифікату і вся необхідна інформація про вакцинацію.

«Якщо ми будемо бачити, що епідеміологічна ситуація в країні погіршується, або будуть певні заборони від уряду щодо перебування у публічних місцях, заборони громадського транспорту, ми зможемо використовувати внутрішній сертифікат, як перепустку», – пояснює Катерина Черногоренко в програмі «Ранок з Україною».

А міжнародний – для подорожей. Зараз Україна чекає його визнання в Європейському Союзі. Потім почнуть домовлятись з іншими країнами. У Кабміні сподіваються, що скоро для вакцинованих система запрацює повноцінно.

Нині ж сертифікат про вакцинацію дозволяє українцю подорожувати. Головне, щоб країна в яку їдете, визнавала вакцину, якою ви зробили щеплення. Коли ж ні, то кордон для людини залишається закритим.

 

Статьи по теме
В Україні дозволили комбінувати вакцини Moderna та Pfizer
В Україні дозволили комбінувати вакцини Moderna та Pfizer

Міністерство охорони здоров'я України дозволило комбінування вакцин Moderna та Comirnaty/Pfizer-BioNTech.
вчера, 19:15 — 291

Шкарлет закликає вчителів не зволікати з COVID-вакцинацією
Шкарлет закликає вчителів не зволікати з COVID-вакцинацією

Міністр освіти і науки Сергій Шкарлет закликає вчителів не зволікати з вакцинацією від COVID-19.
вчера, 17:56 — 232

Доктор Комаровський пояснив у програмі «Ранок з Україною», чи потрібно вакцинуватися тим, хто перехворів на COVID-19
Доктор Комаровський пояснив у програмі «Ранок з Україною», чи потрібно вакцинуватися тим, хто перехворів на COVID-19

Цієї осені на каналі «Україна» стартувала рубрика «Запитай у Комаровського» у програмі «Ранок з Україною». Лікар-педіатр вищої категорії Євген Комаровський докладно відповів на питання, які пов'язані з вакцинацією.
15.09 — 442