Контракти.ua

1464  —  09.07.21
Міністр розповіла, кому підвищать пенсії з нового року
Міністр розповіла, кому підвищать пенсії з нового року

В Україні з 1 січня 2022 року зростуть пенсії в середньому на 40% у понад 30 тисяч осіб з інвалідністю з числа ліквідаторів аварії на Чорнобильській атомній електростанції.

Про це заявила сказала міністр соціальної політики Марина Лазебна, повідомляє пресслужба міністерства.

«29 червня був прийнятий в цілому урядовий законопроєкт №4555 щодо підвищення рівня пенсійного забезпечення учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та осіб, які потерпіли від цієї катастрофи. Це дозволить з 1 січня 2022 року для понад 30 тисяч осіб з інвалідністю з числа ліквідаторів аварії на ЧАЕС підвищити пенсії в середньому на 40%», - сказала Лазебна.

За її словами, у наступному році також планується напрацювання рішення щодо додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров’ю, на яке чекають 700 тисяч осіб.

Лазебна нагадала, що в цьому році підвищено розміри пенсій 10,5 млн пенсіонерів, зокрема, з 1 січня у зв’язку з підвищенням мінімальної зарплати підвищені мінімальні пенсії для осіб за 65 років, які мають страховий стаж 30-35 років, а з 1 березня проіндексовані пенсії на 11%.

Окрім того, зауважила вона, з 1 липня у зв’язку з підвищенням прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб підвищуються мінімальні пенсії, надбавка за понаднормовий стаж та інші надбавки та підвищення до пенсії.

Статьи по теме
Де в Україні найвищя середня зарплата
Де в Україні найвищя середня зарплата

Розмір середньої зарплати по Україні у березні поточного року у порівнянні з лютим не змінився і залишається на позначці 20000 грн. Хоча зросла зарплата на Харківщині, Київщині та Одещині.
12.04 — 117

Пенсія в Україні: як самостійно розрахувати розмір виплат
Пенсія в Україні: як самостійно розрахувати розмір виплат

Потрібно лише зареєструвати особистий кабінет на вебпорталі ПФУ та внести свої дані.
09.04 — 228

Бюджетний дефіцит склав понад третину від доходів
Бюджетний дефіцит склав понад третину від доходів

У березні 2024 року дефіцит державного бюджету становив 4,9 млрд доларів або 32% від загального обсягу доходів.
06.04 — 219