Влада США і Німеччини обговорюють можливість надання допомоги Україні в будівництві нових електростанцій і розвитку інфраструктури у зв'язку із завершенням будівництва російського газопроводу Північний потік-2, повідомляє Bloomberg з посиланням на джерела.
Таким чином американська і німецька влада планує "зменшити геополітичні вигоди для Москви".
Консультації проводять дипломати за участю помічника президента США з національної безпеки Джейка Саллівана і радника канцлера Німеччини Яна Хеккера.
Сторони обговорюють інвестиції для допомоги українській стороні в будівництві власних електростанцій та плани щодо збільшення поставок газу з України.
Берлін також заявив про готовність почати переговори з Росією з приводу продовження транзиту російського газу через Україну.
За даними видання, сторони обговорювали і можливість призупинення поставок газу по Північному потоку-2, якщо Росія вирішить чинити тиск на Україну.
Німеччина виступає проти цієї ідеї, оскільки не хоче використовувати Північний потік-2 в як "політичну зброю". США не впевнені, чи можна технічно створити такий механізм.
США допускають можливість введення санкцій проти Росії, якщо вона скоротить поставки в Україну.
На підставі інформації від джерел Bloomberg можна сказати, як далеко просунулися США і Німеччина в консультаціях. Деякі опитані повідомили, що вже є "проект угоди з усіма елементами", а один зі співрозмовників, що "переговори не просунулися так далеко".
Представники США і Німеччини сподіваються погодити основні положення домовленостей до візиту канцлера Німеччини Ангели Меркель до США в липні.
Нагадаємо, що завершення будівництва російського газопроводу Північний потік-2 Сполучені Штати визнали "доконаним фактом". Раніше ЗМІ писали, що як компенсацію Німеччина хоче зробити з України експортера водню.