Контракты.ua

232  —  16.06
США і ЄС стурбовані ходом судової реформи в Україні
США і ЄС стурбовані ходом судової реформи в Україні

Посольство США і представництво Євросоюзу в Україні наголосили на важливості незалежних комісій з відбору чиновників для судової системи і закликали Верховну Раду узгодити відповідні законопроекти з рекомендаціями "венеціанки".

Про це сказано в заяві диппредставництв США і ЄС у середу, 16 червня.

Однією з найважливіших передумов успіху судової реформи та боротьби з корупцією є роль незалежних експертів, призначених міжнародними партнерами України, у комісіях, які вибирають і перевіряють посадових осіб для судової системи та антикорупційних установ України.

"Незалежні експерти загрожують тим, хто виграє від наявної системи і прагне зберегти контроль над важелями влади в Україні. Україна довела успішність такої моделі реформ, яка забезпечує, що комісії служать українському народові, а не корисливим інтересам тих, хто прагне його контролювати", - сказано в заяві.

При цьому Венеціанська комісія вважає надання міжнародним членам комісій переважного голосу в разі рівного розподілу голосів після повторного голосування прийнятним з точки зору національного суверенітету. ЄС і США закликали узгодити поточні законопроекти, у тому числі про Вищу кваліфікаційну комісію суддів України (ВККС), які зараз перебувають у Верховній Раді, з рекомендаціями Венеціанської комісії до їхнього другого й остаточного читання.

"Ми вважаємо, що незалежні експерти в складі відбіркових комісій дозволять досягти змін, які стануть найбільш фундаментальним оновленням судової влади України за час незалежності країни. Залучення незалежних експертів відповідає міжнародним стандартам: їхня роль є тимчасовою (але вирішальною) і виправдана надзвичайними обставинами історичного шансу, отриманого Україною, зробити рішучий крок до свого призначення як сучасної європейської держави. Щоб це призначення реалізувалося, ми, як друзі України, підтримуємо керівництво України і просимо його діяти з політичною мужністю. Ми закликаємо його під час обговорення про майбутнє подумати про прагнення українського народу", - додали в диппредставництвах.

Статьи по теме
СБУ заявляет, что не «похищала» Чауса, а действовала в рамках закона и своих полномочий
СБУ заявляет, что не «похищала» Чауса, а действовала в рамках закона и своих полномочий

Служба безопасности Украины не «похищала» бывшего судью Днепровского районного суда г. Киева Николая Чауса, а действовала в рамках закона и своих полномочий.
вчера, 09:44 — 244

Суд відправив під домашній арешт керівництво АРМА
Суд відправив під домашній арешт керівництво АРМА

Тимчасово виконуючого обов'язки голови Національного агентства з питань виявлення та управління активами, отриманими від корупційних злочинів (АРМА), його заступника та начальника управління усунули з посад. Їх підозрюють у привласненні понад 400 тисяч доларів.
29.07 — 177

Украина подпишет соглашение с США о развитии военно-технических проектов
Украина подпишет соглашение с США о развитии военно-технических проектов

Кабмин своим распоряжением одобрил проект Соглашения между правительством Украины и правительством США о проектах в сфере исследований, разработок, испытаний и оценки и уполномочил министра обороны Андрея Тарана подписать упомянутое соглашение.
29.07 — 173