Контракты.ua

203  —  15.06
Глава ОБСЄ закликала припинити вогонь на Донбасі
Глава ОБСЄ закликала припинити вогонь на Донбасі

Глава ОБСЄ Анн Лінде в ході брифінгу в Києві у вівторок, 15 червня, закликала негайно припинити порушення режиму припинення вогню на Донбасі.

"Я скористалася можливістю, щоб висловити свою стурбованість збільшенням кількості випадків порушення режиму припинення вогню і повідомленнями про жертви серед цивільних та військових, і наголосила на необхідності негайного і повного дотримання режиму припинення вогню на сході України", - сказала Лінде.

Вона підкреслила, що вирішення ситуації в Україні і навколо неї є пріоритетом для ОБСЄ і шведського головування в організації.

За її словами, вона обговорила з главою МЗС Дмитром Кулебою кроки, які необхідно зробити для поліпшення ситуації і зменшення страждань громадян, які живуть в районах, постраждалих від конфлікту.

"Також я підкреслила підтримку з боку глави повного виконання Мінських угод відповідно до зусиль, які робляться Тристоронньою контактною групою і в Нормандському форматі", - додала Лінде.

Кулеба, своєю чергою, повідомив, що Росія відвела від кордону з Україною не більш як 12 тисяч військових. "Тому це не відвід, це не деескалація, і загроза залишається актуальною", - сказав він.

Міністр вказав, що детально обговорив з Лінде ситуацію з безпекою на Донбасі, російську агресію і її гуманітарні наслідки, подальшу роботу ОБСЄ в зоні конфлікту.

Статьи по теме
Резніков про позбавлення громадянства за паспорт РФ: окупація - це окрема дискусія
Резніков про позбавлення громадянства за паспорт РФ: окупація - це окрема дискусія

Ініціатива про можливе позбавлення українського громадянства за добровільне набуття російського навряд чи буде застосована щодо українців у Криму та на окупованому Донбасі. У їхньому випадку не доводиться говорити про добровільне громадянство.
28.07 — 318

На КПВВ на Донбасі запустять безкоштовний транспорт
На КПВВ на Донбасі запустять безкоштовний транспорт

Кабінет Міністрів запустить безкоштовні перевезення для українців, які перетинають лінію розмежування з тимчасово непідконтрольними територіями Криму, Луганської та Донецької областей.
28.07 — 211

Експерт пояснив, чому вибори за
Експерт пояснив, чому вибори за "формулою Штайнмаєра" неприпустимі

Вибори на тимчасово окупованих територіях сходу України не можна проводити за "формулою Штайнмаєра", яка передбачає неприпустимі для України умови проведення голосування.
28.07 — 159