Не привозити з собою доларів просять туристів кубинці, адже американську готівку виводять з обігу. Через санкції США острівна держава не може збувати "зелені". Громадянам, які і так пережили цьогоріч грошову реформу, дали тиждень, аби вони перевели свої депозити з іноземної валюти в національну.
Довжелезні черги вишикувалися біля відділення банку. Мешканці кубинської столиці воліють зняти свої заощадження в американській валюті.
"Ситуація набагато гірша, ніж я собі уявляв. Добре тим, у кого є родичі за кордоном. А мені що робити? Жити на те, що в мене залишилося?" – каже місцевий мешканець.
Стоять у черзі в банки від самого ранку. Кубинці переполохані. Адже в уряді заявили – від 21 червня країна призупиняє доларові операції. А наявні рахунки в іноземній валюті можуть заморозити через санкції США, запроваджені ще адміністрацією Трампа – розповіли у новинах "Сьогодні" на каналі "Україна".
"Люди мають зрозуміти уряд. Адже ембарго завжди має за мету – пригнічення населення. Економічні обмеження напряму впливають на джерела доходу громадян", – зазначає гендиректор з питань США міністерства закордонних справ Куби Карлос Де Коссіо.
Кубинців такі пояснення не втішають. Вони знімають свої гроші та обмінюють на національну валюту – песо. Та ще й за дуже невигідним курсом.
"Зараз один долар коштує 24 кубинських песо. Це дуже низький курс. Тоді як решта валют стрімко дорожчають. Навіть поки я тут стояв 10 хвилин, курс змінився. Найбільше подорожчав євро", – каже житель Гавани.
Скасувати ембарго США просить і Євросоюз. Вашингтон хотів притиснути колишніх диктаторів – Кастро. А в підсумку вийшло, що страждають самі пересічні громадяни.
"ЄС ніколи не підтримував режиму диктатур. Втім, у випадку з Кубою, ми виступаємо проти економічної блокади країни. Адже ми боремося постійно за справедливість та права людей в ООН. Тож і в цьому випадку маємо підтримати громадян", – закликає верховний представник ЄС з питань закордонних справ і політики безпеки Жозеп Боррель.
Тим часом, Центробанк Куби уточнює – поки йдеться винятково про обіг паперових доларів. Перекази в американській валюті фінустанови прийматимуть. Але подальші операції можливі лише у нацвалюті – песо.