Контракты.ua

734  —  10.06.21
"Героям Слава!": моральна поразка набагато страшніша, ніж технічна

Юрій Бутусов: Збірна України має виходити на матч у формі з надписом "Героям Слава!" навіть попри заборону УЄФА. Жодних компромісів.

1. "Слава Україні! Героям Слава!" – це офіційна державна символіка України, таким чином, заява УЄФА – це втручання у внутрішні справи України.

2. Символіка України затверджена УЄФА завчасно у грудні 2020-го року, тож перегляд цього питання УЄФА за два дні до початку турніру – безпідставний. Це порушує правила щодо затвердження предметів форми.

3. УЄФА ухвалила рішення під відкритим тиском Росії та президента Путіна. Це протирічить спортивному принципу, що спорт завжди поза політикою, УЄФА політично стала в цьому питанні на боці РФ. Росія – основний порушник спортивних правил у світі, позбавлена права на свої державні символи за допінг на Олімпійських іграх, таким чином, УЄФА підтримує порушників.

4. Оголошення щодо заборони форми, яке робиться неофіційно, і анонсується через російські ЗМІ за два дні до початку турніра – це просто ганебна та недостойна поведінка УЄФА, відверто антиукраїнська акція, яку соромляться оголошувати офіційно навіть самі організатори.

Висновок:

Відмовлятися від затвердженого раніше варіанту форми збірної – це великий сором, та відмова від національних державних символів України. Якщо ми себе не поважаємо, то хто тоді буде поважати нас?

Чи може існувати Україна без своїх власних державних символів? Це абсолютно виключено.

Переконаний, збірна Україна в будь-якому разі має виходити в формі з надписом "Героям Слава!", навіть попри заборону УЄФА. Хай УЄФА спробує через таку причину відсторонити нашу команду – тоді весь світ побачить цю ганебну змову.

Хай спробують оштрафувати – ми поборемось у суді.

Відмовлятися від своєї форми за будь-яких обставин не можна.

Це саме той випадок, коли заради принципів треба не погоджуватись, а сміливо йти на конфликт.

Чи варто боятися технічної поразки? Можливо, вона буде, а можливо – ні. Але моральна поразка набагато страшніша, моральна поразка – це відсутність волі до боротьби.

Автор: Юрій Бутусов, журналіст

Статьи по теме
США готові накласти ембарго на Росію за аналогією з КНДР
США готові накласти ембарго на Росію за аналогією з КНДР

Росія в разі нападу на Україну може бути внесена до списку країн, на які поширюються найбільш жорсткі експортні обмеження. Зараз до групи таких країн входять Куба, Іран, КНДР і Сирія.
10.01 — 858

США назвали умову, за якої Росія не вторгнеться в Україну
США назвали умову, за якої Росія не вторгнеться в Україну

Голова комітету з розвідки Палати представників Конгресу США Адам Шифф заявив, що існує висока ймовірність того, що Росія вторгнеться в Україну. Однак стримати від цього президента РФ Путіна зможуть лише "небачені санкції".
04.01 — 533

Запобігти нападу РФ. Байден поговорив з Путіним і Зеленським: підсумки
Запобігти нападу РФ. Байден поговорив з Путіним і Зеленським: підсумки

Президент США Джо Байден провів телефонні переговори з президентами Володимиром Путіним і Володимиром Зеленським. Глава Білого дому дав зрозуміти, що Сполучені Штати і союзники дадуть рішучу відповідь, якщо Росія продовжить вторгнення в Україну, сторони продовжать діалог щодо "гарантій безпеки".
04.01 — 1129