Контракты.ua

2028  —  09.06
Українцям слід чекати зміни курсу долара - прогноз ICU
Українцям слід чекати зміни курсу долара - прогноз ICU

Курс гривні продовжує зміцнення і може досягти рівня у 27 грн/дол., попри інтервенції Національного банку України з викупу валюти.

Про це йдеться у фінансовому тижневику групи ICU.

"Ситуація на валютному ринку змінилася на користь пропозиції, тому курс гривні знову посилювався, і НБУ відновив інтервенції, стримуючи зміцнення. Надалі гривня може продовжити рух до рівня 27 грн/дол. і досягти його навіть на цьому тижні, попри інтервенції НБУ", - повідомили експерти ICU.

Відзначається, що завдяки відчутній перевазі пропозиції іноземної валюти над попитом, курс гривні за минулий тиждень посилився на один відсоток і на 4,3% з початку року, завершивши тиждень на рівні 27,24 грн/дол.

Всього на пропозицію валюти істотно вплинули нерезиденти, які стали активніше купувати українські гривневі облігації, а резиденти також могли продавати валюту, отриману від погашень валютних ОВДП минулого тижня.

Відчутна надлишкова пропозиція валюти спонукала НБУ завершити майже тримісячну перерву в інтервенціях з купівлі валюти та придбати минулого тижня 40 млн дол. в резерви.

"Загальна ситуація на валютному ринку продовжує бути сприятливою для гривні та цілком може призвести до подальшого зміцнення в напрямку 27 грн/дол. І цей рівень може бути досягнутий вже на цьому тижні, якщо нерезиденти зацікавляться новими п'ятирічними облігаціями. НБУ може знову купувати валюту на ринку, але швидше за все в традиційних обсягах по 20 млн дол. в день, чим тільки буде стримувати зміцнення гривні", - сказано в тижневику.

Статьи по теме
Курс доллара падает, а цены растут. Почему так происходит?
Курс доллара падает, а цены растут. Почему так происходит?

Иностранная валюта в Украине снова дешевеет – курс доллара упал до минимума за пять месяцев. А вот цены в магазинах все равно растут.
10.02 — 2217

Аналітик озвучив курс долара на тиждень
Аналітик озвучив курс долара на тиждень

Протягом наступного робочого тижня очікується помірне зниження курсу долара до гривні. Готівковий долар в банках може торгуватися на рівні 27,8/28,0 гривень, а на міжбанку - близько 27,9 гривень.
17.01 — 705

НБУ назвал причины повышенного спроса на валюту
НБУ назвал причины повышенного спроса на валюту

Спрос на валюту на межбанковском валютном рынке в начале ноября 2020 года превышал предложение. Это происходило вследствие оживления деловой активности, в том числе из-за активизации импортеров.
07.12.20 — 851