Контракти.ua

550  —  07.06.21
Міністр назвав головний ризик закону про олігархів
Міністр назвав головний ризик закону про олігархів

Міністр юстиції Денис Малюська вважає закон про деолігархізацію українським винаходом, однак визнає, що в ньому є слабке місце - ймовірність того, що олігархи спробують переписати свої активи на інших осіб.

Про це він сказав в ефірі телеканалу 1+1.

Він зазначив, що в сучасній міжнародній практиці немає аналогів законів, які були спрямовані на усунення олігархів від політики.

"Існує практика початку ХХ століття, де за допомогою надзвичайно жорстких антитрастових законів і політичного тиску олігархів вдалося усунути від політики. В сучасних умовах реалії трохи інші, особливо в Україні. Відповідно, сучасний досвід відтягування олігархів від хватки навколо політики відбувався тільки за допомогою силовиків. Ми цього допустити не можемо. Відповідно, цей закон є досить оригінальним, вважайте це українським винаходом, подивимося, як він спрацює або не спрацює", - заявив Малюська.

При цьому глава Мін'юсту визнав, що існує ризик, що в олігархів все ж залишиться можливість піти від прямої дії закону.

"Ключовий ризик - це те, що олігархи на якомусь етапі спробують переписати якісь свої активи на підставних або дружніх осіб", - заявив Малюська.

Він також розповів, що в законопроекті прописані механізми, що запобігають можливе блокування імплементації закону про олігархів після його прийняття.

"Перше завдання, яке ми перед собою ставимо, - це не тільки прийняти цей законопроект у Раді, а й проконтролювати, щоб він ефективно працював. І, незважаючи на його імплементацію, вносити зміни в закон, якщо олігархи раптом знайдуть якісь дірки в законі", - додав міністр.

Малюська також нагадав, що законопроектом пропонується визначити ключові ознаки олігарха, а саме - вплив на політику, вплив на медіа і наявність великих статків, які складають понад 2 млрд грн.

"До того, як закон набуде чинності, а це трапиться взимку, за нашими розрахунками, до цього часу олігархи можуть добровільно позбутися тих чи інших ознак олігархів - наприклад, передати медіа незалежним власникам і після цього спокійно працювати далі, не втручаючись у політику. Це оптимальний шлях", - заявив міністр юстиції.

Малюська підкреслив, що в Україні не планували і не планують йти неправовим шляхом, як це робили в авторитарних державах.

Статьи по теме
У Мін'юсті оцінили мобілізаційний потенціал серед засуджених в Україні
У Мін'юсті оцінили мобілізаційний потенціал серед засуджених в Україні

Мобілізаційний потенціал серед засуджених за кримінальними статтями в Україні складається з тих, хто вже відбув покарання, і тих, хто зараз перебуває в місцях позбавлення волі. У разі прийняття відповідного закону перших призиватимуть без їхньої згоди, другі ж мають висловити бажання служити.
16.03 — 322

Україна хоче конфіскувати майно виробника російських
Україна хоче конфіскувати майно виробника російських "Кинджалів" і вертольотів

Українська сторона звернулася до Вищого антикорупційного суду з проханням конфіскувати майно російської компанії, яка займається виробництвом ракет "Кинджал".
11.03 — 367

Які категорії засуджених в Україні хочуть мобілізувати: відповідь Мін'юсту
Які категорії засуджених в Україні хочуть мобілізувати: відповідь Мін'юсту

В Україні зараз розглядають мобілізацію різних категорій засуджених. Зокрема, до них відносяться громадяни з довічним позбавленням волі.
22.02 — 337