Контракти.ua

643  —  06.06.21
У МОЗ розповіли про COVID-паспорти для українців
У МОЗ розповіли про COVID-паспорти для українців

Сертифікати вакцинації проти коронавірусу полегшать подорожі українцям Європою. Документи повинні запрацювати з 1 липня.

Про це в ефірі телеканалу Дом розповів голова Національної технічної групи експертів з питань імунопрофілактики при МОЗ України Федір Лапій.

"Є план дій, щоб 1 липня запустити цю систему. Не тільки Міністерство охорони здоров'я впроваджує такі електронні сертифікати. Тому що, наприклад, без Міністерства закордонних справ неможливо, адже узгодження ведуться і на міжнародному рівні. Поки я не бачу підстав для занепокоєння", - заявив експерт.

Він наголосив, що громадяни України, які не отримали COVID-ін'єкцію, також зможуть в'їжджати в країни ЄС, однак вони повинні будуть здавати ПЛР-тест або експрес-тест, або перебувати певний термін на ізоляції.

Однак документ про вакцинацію значно полегшить перебування в європейських країнах.

"Це додаткова свобода", - зазначив Лапій.

Термін дії сертифіката вакцинації буде залежати від кількості доз препарату проти коронавірусу.

"Більшість вакцин припускають введення двох доз, у яких немає терміну давності. Можливо, через рік буде вирішено вводити додаткову дозу. Країни можуть самостійно приймати рішення про кількість доз - однієї або двох. Всі, хто проходить вакцинацію в Україні проти COVID-19, вже є в електронній базі даних", - сказав представник МОЗ.

При поверненні туристів на батьківщину вони можуть користуватися тим же COVID-паспортом. ПЛР-тестування для них не обов'язково. Правда, за словами Лапія, опція поки що не працює.

"Ідея в тому, щоб після повернення ви користувалися цим же електронним сертифікатом про вакцинацію, оскільки ви щеплені, і у нього немає терміну давності. Поки це не працює в Україні, як і в багатьох інших країнах", - сказав фахівець МОЗ.

Статьи по теме
“Змушують ракети самознищуватися”: експерт розповів про перелам у війні проти РФ
“Змушують ракети самознищуватися”: експерт розповів про перелам у війні проти РФ

РЕБ не становить загрози для живої сили противника, але впливає на стан та ефективність сучасної зброї.
24.01 — 407

Як оскаржити рішення ВЛК: МОЗ назвало два варіанти
Як оскаржити рішення ВЛК: МОЗ назвало два варіанти

Українці можуть оскаржити рішення військово-лікарських комісій. Для цього є два варіанти.
09.11.23 — 512

Як оформити інвалідність під час війни: пояснення МОЗ
Як оформити інвалідність під час війни: пояснення МОЗ

Інвалідність в Україні можна оформити після проходження медико-соціальної експертизи. Цю процедуру спростили на час воєнного стану.
06.11.23 — 399