Контракти.ua

659  —  24.05.21
Глава Ryanair примусову посадку літака в Мінську актом піратства
Глава Ryanair примусову посадку літака в Мінську актом піратства

Виконавчий директор ірландської авіакомпанії Ryanair Майкл О'Лірі вважає, що на борту літака, на якому летів опозиційний блогер Роман Протасевич, знаходилися співробітники КДБ Білорусі.

Про це О'Лірі сказав в інтерв'ю радіостанції Newstalk.

«Я не можу говорити про це докладніше, оскільки наразі цим питанням займається влада Євросоюзу і НАТО... Схоже, метою влади (Білорусі - ред.) було затримання журналіста і його супутниці. Ми вважаємо, що в аеропорту з рейсу зійшли також кілька співробітників КДБ», - сказав О'Лірі.

Він відзначив, що «п'ятеро чи шестеро осіб залишили літак, але тільки один з них був заарештований, що говорить про те, що інші були співробітниками секретних служб».

О'Лірі заявив, що посадка літака Ryanair, на якому летів Протасевич, в аеропорту Мінська після повідомлення про вибуховий пристрій на борту була «актом піратства, яке спонсорується державою».

Нагадаємо, 23 травня білоруські силовики затримали засновника каналу Nexta Романа Протасевича після того, як змусили за допомогою винищувачів посадити в Мінську літак компанії Ryanair, на якому опозиціонер прямував з Афін до Вільнюса.

У білоруській опозиції наголошували на тому, що загалом після приземлення літака в Мінську в Вільнюс не вилетіли двоє громадян Білорусі і четверо громадян РФ. Серед них - Роман Протасевич і його дівчина.

Раніше ірландська авіакомпанія Ryanair в коментарі про екстрену посадку свого літака в Мінську повідомила, що це сталося через «потенційну загрозу безпеки на борту», але при цьому не згадала білоруський винищувач поруч з лайнером і затримання після посадки опозиціонера Романа Протасевича.

Статьи по теме
Як діди? – Так, але є нюанс. Стислий курс історії росії ХХ сторіччя з важливими висновками
Як діди? – Так, але є нюанс. Стислий курс історії росії ХХ сторіччя з важливими висновками

Юрій Богданов: Любов Путіна та його пропаганди до порівняння війни з Україною (або, як він каже, з усім Заходом) з Другою Світовою війною передбачає логічну лінію «ми як діди зараз всіх переможемо». Як діди. Чому ми взагалі про це говоримо? Тому що я втомився читати трохи сповнені відчаю та песимізму тексти на тему «ось Росія зможе воювати хоч 10 років», бо зараз їх заводи запрацюють і будуть виробляти 10000 танків на рік і 100000 БПЛА на годину. А ще росіяни підуть за першим покликом вождя помирати нескінченно. Якась частина піде, але не та, яка треба Путіну. Наче говорили про це 100 разів, а все одно – по колу і по колу.
27.06.23 — 563

Том Купер. Війна в Україні, 19 квітня 2023. Про перевагу в повітрі та контрнаступ
Том Купер. Війна в Україні, 19 квітня 2023. Про перевагу в повітрі та контрнаступ

Перша частина нового звіту Тома Купера не надто втішна: росіяни мають (нехай обмежену) перевагу в повітрі й почали застосовувати новий тип авіаційних боєприпасів — прочитується традиційна вимога Купера надавати Україні більше й ще більше засобів ППО. В другій — більш оптимістичній — частині проскакує нетипова для аналітика думка, що якісь кроки до широкого наступу ЗСУ вже роблять й він більше не видається неможливим за даних умов.
20.04.23 — 721

Інтерв'ю з Головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним The Economist. Основні моменти
Інтерв'ю з Головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним The Economist. Основні моменти

Автор: The Economist. Переклад: Mortis Aeterna. Це відредаговані основні моменти нашого інтерв'ю з Головнокомандувачем ЗСУ генералом армії Валерієм Залужним від 3 грудня 2022 року. Розпочав він зі свого особистого погляду на війну.
15.12.22 — 798