Контракты.ua

8812  —  19.05.21
Стіна на кордоні з РФ готова наполовину - ДПСУ
Стіна на кордоні з РФ готова наполовину - ДПСУ

Будівництво укріплень на кордоні з Росією в рамках проекту Стіна завершено на на 51,4%.

Таку оцінку в Держприкордонслужбі дали у відповідь на запити експертної організації StateWatch.

"Крім того, Державна аудиторська служба встановила, що посадовим особам Державної прикордонної служби знадобилося майже 5 років для розробки законопроектів для звільнення прикордонних військ від відшкодування втрат лісогосподарського та сільськогосподарського виробництва через облаштування кордону", - йдеться у відповіді.

Відзначається, що повільна розробка необхідних законів зумовила покриття за рахунок держави протягом 2018 - 2019 років втрат господарств на суму майже 10 млн грн.

"Це при тому, що Чернігівська, Сумська, Харківська та Луганська облдержадміністрації протягом 2015 - 2016 років повинні були безоплатно передати 15 земельних ділянок для розміщення відділів прикордонної служби. Однак таких заходів не вжили", - йдеться в повідомленні.

При цьому в ДПСУ не уточнюють, чому були допущені втрати з бюджету.

Нагадаємо, проект Стіна на кордоні з Росією у 2014 році запропонував прем'єр-міністр Арсеній Яценюк. У червні того ж року Кабмін схвалив проект, вартість якого склала близько 150 млн доларів.

У липні 2017 року стало відомо, що ГПУ розслідує велику розтрату при будівництві стіни. У розкраданні державних грошей підозрюють вісьмох осіб.

У грудні минулого року в ДПСУ говорили, що з 2014 року до цього часу не облаштували 1500 км кордону з 2300. У жодній з областей не готова повністю жодна ділянка кордону.

Статьи по теме
Резніков закликав українців обміркувати, як допомогти армії у разі нападу РФ
Резніков закликав українців обміркувати, як допомогти армії у разі нападу РФ

Міністр оборони України Олексій Резніков закликав українців обміркувати, як вони можуть допомогти армії. Зокрема, у разі вторгнення Росії в Україну.
24.01 — 488

Борис Джонсон: дані британської розвідки щодо можливого вторгнення РФ
Борис Джонсон: дані британської розвідки щодо можливого вторгнення РФ "похмурі, але не неминучі"

Премʼєр-міністр Великобританії Борис Джонсон заявив, що розвідувальні дані стосовно російського вторгнення в Україну "похмурі, але не є невідворотними".
24.01 — 1173

Певний досвід Естонії вже впровадили у тероборону - керівник програми «Стійка Україна»
Певний досвід Естонії вже впровадили у тероборону - керівник програми «Стійка Україна»

Певний досвід Естонії вже впроваджено в територіальну оборону України, наразі триває практична співпраця між Лігою оборони Естонії та деякими територіальними підрозділами, які залучені в Маріуполі, а також у Херсонській області.
23.01 — 1872