Контракты.ua

650  —  17.05.21
Давид Арахамія назвав причину, через яку хочуть звільнити очільника МОЗ
Давид Арахамія назвав причину, через яку хочуть звільнити очільника МОЗ

Голова фракції партії «Слуга Народу» Давид Арахамія в прямому ефірі ток-шоу «Свобода слова Савіка Шустера» на каналі «Україна», заявив, що причиною подання про відставку міністра охорони здоров’я Максима Степанова є провал вакцинації від коронавірусу в Україні.

За словами Давида Арахамії, переговори про постачання вакцини в Україну велися переважно не МОЗ, а Президентом Володимиром Зеленським. Міністерство ж навпаки гальмувало процес отримання необхідних вакцин.

«Наскільки мені зараз відомі настрої у фракції, то з великою вірогідністю, він буде звільнений. Буде подання на його звільнення, а потім голосування в залі, - пояснив очільник фракції «Слуга народу». - Назрів процес підведення підсумків сезону. У нас дуже погана ситуація із вакцинаціями. У процес вакцинації особисто втручався Президент, діставав ці вакцини, спілкувався з виробниками. Коли вони спілкувались, то неодноразово чули зворотний зв’язок, що наше Міністерство охорони здоров'я, на жаль, зверталось трохи пізніше, ніж інші. Можливо, завдяки цьому є затримки в постачанні. Якщо вся країна працює над тим, щоб дістати вакцини, а міністерство трохи гальмує, то треба міняти керівництво».

Також Арахамія назвав найбільш ймовірного кандидата на посаду нового керівника МОЗ. Ним виявився чинний головний санітарний лікар Віктор Ляшко.

«Хочу підкреслити, що пан Ляшко займався карантином. А вакцинацію забрав на себе пан Степанов і, мені здається, що не впорався вчасно з цим завданням», - зазначив Давид Арахамія.

Статьи по теме
Президентський рейтинг: як змінювалася підтримка українських політиків у 2021 році
Президентський рейтинг: як змінювалася підтримка українських політиків у 2021 році

Дані провідних соціологічних служб України свідчать, що підтримка українських політиків змінювалася протягом усього 2021 року. Однак до грудня основні кандидати на вищий пост прийшли приблизно з тим же рейтингом, що і на початку року.
06.01 — 428

Рейтинг партій: до Ради можуть пройти сім політсил
Рейтинг партій: до Ради можуть пройти сім політсил

Якби вибори відбувалися в середині грудня 2021 року, до Верховної ради пройшли б сім політичних сил. Подолали б 5%-ний прохідний бар’єр "Слуга народу", "ЄС", "Батьківщина", "ОПЗЖ", "Розумна політика" та "Сила і честь".
21.12.21 — 268

Корнієнко допускає зміну виборчої системи в Україні
Корнієнко допускає зміну виборчої системи в Україні

Перший заступник голови парламенту Олександр Корнієнко припускає системні зміни виборчих правил в Україні. Вони, зокрема, можуть передбачати опосередковане повернення до мажоритарної системи.
17.12.21 — 617