Контракты.ua

232  —  13.05
Росія прагне де-факто поглинути частину України – Євросоюз
Росія прагне де-факто поглинути частину України – Євросоюз

Росія намагається поступово поглинути частини Східної України. Для цього російська влада прагне провести незаконні вибори на окупованих територіях і роздають місцевим жителям паспорти РФ.

Про це йдеться в документі, поширеному Європейською зовнішньополітичною службою серед країн-членів ЄС, передає Bloomberg.

У документі, зазначає агентство, ЄС заявляє, що такі кроки Кремля, як організація незаконних виборів і видача паспортів місцевим жителям, "спрямовані на інтеграцію де-факто непідконтрольних уряду територій України в Росію".

За даними видання, Європейська зовнішньополітична служба підготує доповідь з цього питання.

У документі Євросоюзу представлені варіанти, які Брюссель може зробити "для підвищення стійкості України до російської агресії". Серед них: посилення підтримки української влади в боротьбі з гібридними загрозами, в тому числі протидія кіберзагрозам і дезінформації.

Також йдеться про допомогу українській програмі вакцинації від коронавірусу, "особливо вразливих груп, щоб уникнути подальшого ослаблення країни через тривалу медико-санітарну та соціально-економічну кризу".

Крім того, пропонується сприяння Україні в підвищенні енергетичної безпеки для зниження залежності від Росії, посилення заходів щодо відмови у визнанні російських паспортів, яких видають жителям Криму та окупованих територій Донбасу.

Крім цього, планується розглянути питання про дозвіл Україні брати участь в деяких проєктах ЄС в області безпеки.

Згідно з документом, нові санкції ЄС проти Росії будуть залежати від "подальшого серйозного погіршення ситуації щодо суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України".

Агентство посилається на ще одну внутрішню записку Євросоюзу. Вона пов'язана з проханням української влади до Брюсселя підтримати Київ у його прагненні вступити в НАТО. Відзначається, що постпреди країн ЄС в Комітеті з політики і безпеки при обговоренні цього документа 11 травня висловили різні думки. Одні в цілому підтримали це прагнення України, Інші вказали на недостатність зусиль з реалізації реформ, включаючи боротьбу з корупцією.

Статьи по теме
Війна на Донбасі: 10 обстрілів, загинув український воїн
Війна на Донбасі: 10 обстрілів, загинув український воїн

Протягом минулої доби, 11 червня, на сході України зафіксовано дев'ять обстрілів позицій підрозділів Об'єднаних сил.
вчера, 10:53 — 159

Окупанти вбили українського військового
Окупанти вбили українського військового

Сьогодні в районі проведення операції Об’єднаних сил російсько-окупаційні війська 5 разів порушили режим припинення вогню, загинув один український військовослужбовець.
11.06 — 207

В ОБСЄ заявили про зниження напруженості на Донбасі
В ОБСЄ заявили про зниження напруженості на Донбасі

Протягом останніх кількох тижнів на Донбасі стало менше порушень режиму припинення вогню.
10.06 — 186