Контракты.ua

240  —  11.05
У Генпрокурора розповіли про масову корупцію на Великому будівництві
У Генпрокурора розповіли про масову корупцію на Великому будівництві

Під час виконання робіт в рамках урядової програми Велике будівництво за 11 місяців минулого року виявили 429 кримінальних правопорушень.

Про це у вівторок, 11 травня, повідомляє ЕП з посиланням на відповідь Офісу генерального прокурора на журналістський запит.

Відзначається, що станом на 1 грудня 2020 року розслідували 866 проваджень.

В Офісі генерального прокурора також повідомили, що обласні прокурори координували діяльність правоохоронців щодо перевірок законності використання бюджетних коштів Великого будівництва. У 2020 році ці питання розглянули на 40 координаційних і п'яти спільних нарадах керівників правоохоронних органів.

Так, за охоплений дослідженням період відкрили 57 кримінальних проваджень, 40 - направили в суд. Всього за 11 місяців 2020 року правоохоронці виявили 429 кримінальних правопорушень у зазначеній сфері, зокрема, під час проведення закупівель, визначення вартості робіт і матеріалів, виконання та прийому робіт.

З них за фактами шахрайства - 7; привласнення, розтрати майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем - 280; легалізації майна, отриманого злочинним шляхом - 4; нецільового використання бюджетних коштів - 1.

Також виявили 26 кримінальних злочинів за фактами зловживання владою або службовим становищем, 6 - зловживання повноваженнями службовою особою юридичної особи приватного права; 81 - службової недбалості і службового підроблення; 1 - хабарництва і ще 21 за іншими статтями.

За результатами розслідування в 86 кримінальних провадженнях обвинувальні акти направили в суд, в інших досудове розслідування тривало. Повідомлено про підозру 108 особам.

Також, додали в ОГП, протягом 11 місяців 2020 року пред'явили 29 позовів на більш як 1 млрд грн, задовільнили 8 позовів на 222 млн грн, інші були на судовому розгляді.

Статьи по теме
В Україні вперше судитимуть нардепа за
В Україні вперше судитимуть нардепа за "кнопкодавство"

Нардеп поточного 9-го скликання постане перед судом за неперсональне голосування в залі Верховної ради. Депутат проголосував за колегу в лютому 2020 року під час розгляду поправок до законопроекту "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо обігу земель сільськогосподарського призначення".
25.05 — 203

Зеленський запросив катарські компанії до проектів
Зеленський запросив катарські компанії до проектів "Великого будівництва"

Президент Володимир Зеленський під час офіційного візиту в Катар розповів еміру Катару Таміму бін Хамад Аль Тані про реалізацію програми "Велике будівництво" в Україні. Під час зустрічі йшлося, зокрема, про залучення інвестицій з Катару в розвиток інфраструктурних об'єктів в Україні, зокрема будівництва доріг і мостів.
05.04 — 264

Венедіктова анонсувала нові підозри в справі ПриватБанку
Венедіктова анонсувала нові підозри в справі ПриватБанку

Генеральний прокурор Ірина Венедіктова заявила, що в справі ПриватБанку будуть нові підозри.
23.02 — 337