Контракты.ua

203  —  11.05
Влада готує Концепцію нацсистеми стійкості
Влада готує Концепцію нацсистеми стійкості

В Україні завершується розробка Концепції національної системи стійкості, яка передбачає забезпечення базових вимог НАТО.

Про це заявив Президент Володимир Зеленський під час виступу на Форумі Україна 30. Безпека країни в Києві у вівторок, 11 травня, повідомляє прес-служба глави держави.

Зеленський назвав три найважливіші цінності для українців - безпека, свобода і справедливість. Водночас безпека - це головна умова існування держави і її незалежності, підкреслив Президент.

"Одним з головних пунктів моєї програми є безпека людини і безпека країни. Її забезпечення... покладено в основу політики національної безпеки України", - заявив Зеленський.

Він нагадав, що у вересні минулого року затвердив Стратегію національної безпеки і оборони України, в основі якої - людина, її життя, здоров'я, честь, гідність, недоторканність і безпека, а вищим пріоритетом держави є відновлення миру, територіальної цілісності і суверенітету України в межах міжнародно-визнаних кордонів.

Стратегія ґрунтується на трьох основних принципах: стримування, стійкість і взаємодія, на яких зосереджені зусилля і ресурси України.

"Перш за все ми продовжуємо стримувати російську агресію і нарощуємо свій бойовий потенціал. Як і будь-яка цивілізована країна, Україна не хоче війни, але для миру... вона повинна мати сильну і боєздатну армію. Адже саме вона є запорукою стабільності, гарантією спокою і того, що ні у кого не виникне думки забрати щось у нашої держави легко і без єдиного пострілу", - підкреслив Зеленський.

За його словами, серед пріоритетів Стратегії національної безпеки - посилення оборони і безпеки можливостей, міжнародна підтримка, політичний, економічний і правовий тиск на агресора.

"А головний пріоритет - це боєздатні Збройні сили України. Підготовлений військовий резерв і ефективна територіальна оборона в поєднанні з іншими органами сектору безпеки і оборони здатні захищати країну на землі, на морі, в повітрі і - що зараз дуже актуально - в кіберпросторі", - підкреслив Президент.

Він також відзначив, що дуже важливою є готовність держави і суспільства до реагування на будь-які загрози і небезпеки.

"Зараз завершується розробка Концепції національної системи стійкості, яка передбачає забезпечення базових вимог НАТО, зокрема щодо безперервності управління та надання критичних державних послуг, стійкого енергозабезпечення; дієвої реакції на неконтрольоване переміщення великої кількості осіб; стійких ресурсів забезпечення водою, продовольством; реакції на масові втрати; стійких систем цивільної комунікації та цивільного транспорту", - розповів Зеленський.

Він додав, що для досягнення всіх цих цілей Україна тісно взаємодіє з представництвом НАТО в нашій країні.

Володимир Зеленський також вкотре підкреслив, що стратегічним курсом України є набуття повноправного членства в ЄС і НАТО.

"Для цього передбачається досягти в максимально стислі терміни достатньої сумісності Збройних сил України та інших складових сектору безпеки і оборони з відповідними структурами держав Альянсу й отримати запрошення та приєднатися до Плану дій щодо членства в НАТО", - заявив Президент.

Він вважає, що реалізація положень Стратегії національної безпеки і оборони країни сприятиме формуванню нової системи забезпечення нацбезпеки, яка здатна захищати державний суверенітет і територіальну цілісність України.

Статьи по теме
Зеленський чекає від Байдена відповіді щодо ПДЧ
Зеленський чекає від Байдена відповіді щодо ПДЧ

Президент України Володимир Зеленський очікує почути від американського колеги Джо Байдена конкретну відповідь про План дій щодо членства в НАТО для України.
14.06 — 168

Єрмак сподівається на швидкий вступ України до НАТО
Єрмак сподівається на швидкий вступ України до НАТО

Голова Офісу президента України Андрій Єрмак сподівається на швидкий вступ України до НАТО. Він хоче, щоб країни блоку якомога швидше дійшли згоди в цьому питанні.
13.06 — 150

Кулеба виключив переговори Зеленського з
Кулеба виключив переговори Зеленського з "ЛДНР"

Президент Володимир Зеленський не піде на прямі переговори з представниками самопроголошених "ЛНР" і "ДНР" навіть заради зустрічі з президентом Росії Володимиром Путіним.
13.06 — 141