Контракты.ua

228  —  10.05
Посол ЄС назвав головну для України реформу
Посол ЄС назвав головну для України реформу

Судова реформа є найважливішим фактором економічного розвитку України та одним із головних її кроків на шляху до Євросоюзу.

Про це заявив посол ЄС в Україні Матті Маасікас в ході переговорів із представниками спільноти у країнах Східного партнерства, які пройшли у формі "живого чату" у Facebook.

"Судова система - це щось таке, що не було реформовано в Україні за всі 30 років її незалежності. <...> Вже не корупція, але судова система є першим фактором, який відлякує потенційних інвесторів і змушує їх сумніватися, чи інвестувати гроші в Україну", - зазначив дипломат.

Маасікас нагадав, що Україна користується широкою підтримкою у процесі реформування з боку міжнародних партнерів, зокрема Європа надає експертів, а за необхідності виділяє кошти.

"У рамках групи підтримки, разом із країнами Великої сімки, ми поділилися з владою і громадськістю України дорожньою картою, що містить кроки, які потрібно зробити, з нашого погляду, для правильної реформи судової системи. В основі цих пропозицій є реформа Вищої ради правосуддя, тих структур, які проводять адміністрування бюджету судів, і тих, які призначають суддів", - підкреслив посол.

Нарешті, дипломат заявив, що необхідний "постійний поштовх" від українського лідера Володимира Зеленського, який "демонструватиме, що це (судова реформа - ред.) є пріоритетом".

Статьи по теме
На митниці назвали головного ворога реформи
На митниці назвали головного ворога реформи

Головною проблемою у проведенні реформи митної служби на сьогодні є медіа-війни, які ведуть проти відомства контрабандисти.
10.06 — 252

Україна має намір вимагати репарації від Росії
Україна має намір вимагати репарації від Росії

Україна може переглянути відносини з Росією тільки після припинення збройної агресії і виплати репарацій.
09.06 — 199

У НАТО немає консенсусу щодо ПДЧ для України
У НАТО немає консенсусу щодо ПДЧ для України

На саміті НАТО в червні не буде прийнято рішення про ПДЧ для України та Грузії, оскільки в Альянсі згоди з цього питання немає.
07.06 — 177