Контракты.ua

442  —  04.05
Лукашенко пригрозив проблемами компаніям з Європи
Лукашенко пригрозив проблемами компаніям з Європи

Президент Білорусі Олександр Лукашенко пообіцяв європейським підприємствам проблеми, повідомляє БелТА 4 травня.

"Не буду тут поширюватися, висловлювати якісь думки, просто скажу, щоб ви розуміли: якщо європейці хочуть проблем у себе через ці санкції, вони їх отримають. Більше нічого не буду говорити", - заявив Лукашенко.

Білоруський лідер попросив прем'єр-міністра Романа Головченка підготувати інформацію про найбільші європейські підприємства, що працюють у Білорусі, за аналогією з тим, "як це було перед американським цим випендрьожем в економіці".

"Подивимося на їх роботу", - сказав Лукашенко.

Пізніше Головченко на питання журналістів відповів, що Мінськ розраховує на "переважання здорового глузду в політичних, ділових колах на Заході" і вони припинять санкційний тиск. Говорячи про країни, у яких є "серйозні ділові інтереси" в Білорусі, він згадав Україну, Литву, Латвію і Польщу.

Європейський Союз в кілька етапів ввів санкції відносно ряду високопоставлених білоруських чиновників, підприємств і бізнесменів, що підтримують президента через силове придушення протестувальників, незгодних з підсумками виборів.

У жовтні Мінськ ввів санкції у відповідь проти ЄС, заборонивши ряду європейських чиновників в'їзд у країну. Також влада планує обмежити діяльність деяких політичних фондів та переглянути роботу деяких гуманітарних, освітніх та культурних програм.

Статьи по теме
Рада ЄС доручила Боррелю підготувати проект першої військової концепції Євросоюзу
Рада ЄС доручила Боррелю підготувати проект першої військової концепції Євросоюзу

Рада Євросоюзу доручила главі дипломатії ЄС Жозепу Боррелю до листопада 2021 року представити проект першої військової концепції ЄС "стратегічний компас". Після цього піде його подальше обговорення.
10.05 — 132

ЄС розширив список країн, в'їзд з яких дозволено. України в ньому немає
ЄС розширив список країн, в'їзд з яких дозволено. України в ньому немає

Європейський союз розширив список третіх країн, громадянам яких дозволено на територію країн-учасниць ЄС в період пандемії COVID-19. Але України в ньому досі немає.
06.05 — 146

У ЄС пропонують пустити вакцинованих туристів
У ЄС пропонують пустити вакцинованих туристів

Єврокомісія запропонувала державам-членам ЄС послабити дійсні обмеження на в'їзд в ЄС для поїздок несуттєвого характеру, перш за все мова йде про туризм, при цьому треба враховувати прогрес в кампаніях вакцинації та розвиток епідеміологічної ситуації у всьому світі.
03.05 — 194