Контракты.ua

1731  —  04.05
Потік українців в РФ впав у чотири рази - ДПСУ
Потік українців в РФ впав у чотири рази - ДПСУ

За перші три місяці цього року державний кордон України в обох напрямках перетнули майже 4,3 млн українців.

Про це повідомляє Держприкордонслужба у вівторок, 4 травня.

Зазначено, що найбільше громадян перетнули кордон з країнами ЄС - більше 2,4 млн.

"З них кордон з Польщею на виїзд і в'їзд перетнуло більше 1,5 млн наших земляків, більше 640 тисяч українців перетнули кордон з Угорщиною, більше 213 тисяч - з Румунією і близько 90 тисяч - зі Словаччиною. І це тільки сухопутна наземна ділянка кордону", - ідеться в повідомленні.

Також 1,3 млн українців подорожували по повітрю. Найменш привабливою виявилася морська ділянка кордону - 27 тисяч осіб.

Крім того, українці прямували в країни колишнього СРСР - це РФ, Молдова і Білорусь, куди на виїзд / в'їзд подорожувало 316 тисяч, 97 тисяч і 66 тисяч осіб відповідно. При цьому за аналогічний період 2020 року ці ж напрямки обрали, відповідно, 1,2 млн, 550 тисяч і 520 тисяч громадян України.

Прикордонники відзначили, що в порівнянні з трьома першими місяцями минулого року спостерігається, хоча і незначне, проте збільшення пасажиропотоку в такі країни, як Туреччина, Домініканська Республіка, Нідерланди, Мальдіви, Танзанія, Шрі-Ланка, Чорногорія, Австралія та Північна Македонія.

Статьи по теме
За півкроку до війни: чому Росія пішла на загострення у квітні
За півкроку до війни: чому Росія пішла на загострення у квітні

З 2015 року україно-російські відносини не знали такого ступеню напруження, як в цьому квітні. Але чи дійсно треба було боятися великого вторгнення саме зараз? Що стоїть за ескалацією конфлікту, та які мотивації можуть бути у Москви? І чому наступні подібні кризи будуть для нас небезпечніші, ніж ця? Контракти.uа розмірковують над тим, чи насправді ми були за «півкроку» до війни, чи це все було багатокроковим кремлівським блефом та грою на нервах.
29.04 — 2377

Резніков: Війни з РФ не буде, за графіком городи
Резніков: Війни з РФ не буде, за графіком городи

У Миколаєві на брифінгу сьогодні, 22 квітня, міністр з питань тимчасово окупованих територій Олексій Резніков заявив, що війни між Україною та Росією не буде.
22.04 — 546

"Ми переможемо цю навалу": Епіфаній на тлі нових погроз РФ звернувся до українців

Росія, погрожуючи новою агресією, намагається поширити "вірус страху" серед українців. Але вони здатні впоратися з російською агресією.
18.04 — 4353