Контракти.ua

570  —  23.04.21
Не варто розслаблятися на тлі повідомлень про відведення військ РФ – експерт
Не варто розслаблятися на тлі повідомлень про відведення військ РФ – експерт

Про це е ефірі телеканалу "Дом" заявив Микола Сунгуровський, військовий експерт Центру Разумкова.

"Я б побоявся сказати, що це кінець нинішньої ескалації, нагнітання військових м'язів на наших кордонах і в Криму. Нагадаю, що Росія закрила морську акваторію Чорного моря до 31 жовтня (пояснюють військовими навчаннями, — ред.). Тобто ніхто не збирається послабляти ескалацію", — цитує Укрінформ експерта.

За його словами, Кремль поки не досяг своїх політичних цілей.

"Не досяг їх ані в Україні, ані на Заході. Ані Україна, ані Захід не відступають, як, ймовірно, припускав Путін", — уточнив Сунгуровський.

По-друге, Росія використовує напругу на кордонах України як інструмент в переговорах, зокрема, з США.

"Поки немає відповіді самого Путіна на запрошення Байдена про особисту зустріч в третій країні. Відповіді ми не чуємо. І мабуть, те, що зараз відбувається біля кордонів України, — це і є єдина відповідь Путіна, на більше він не здатний", — продовжив експерт.

Сунгуровський зазначив, що перекидання сил і засобів під прикриттям проведення військових навчань — це звичайна військова практика. Яку застосувала і Росія, стягуючи війська до кордонів України.

"Важко сказати, які стратегічні плани переслідує РФ. Вона зараз з усіх боків обклала Україну в припущенні того, що ми зараз будемо під це розосереджувати свої війська, а РФ на якомусь головному напрямку створить перевагу і тут забезпечить бліцкриг — блискавичну операцію зі знищенням наших військ, з проривом на наші території. У цьому основний задум", — вважає військовий експерт Центру Разумкова.

Нагадаємо, міністр оборони Росії Сергій Шойгу доручив Генеральному штабу РФ і командувачам військами з 23 квітня почати повернення до місць постійної дислокації війська, перекинуті останнім часом до кордонів України.

Статьи по теме
Як діди? – Так, але є нюанс. Стислий курс історії росії ХХ сторіччя з важливими висновками
Як діди? – Так, але є нюанс. Стислий курс історії росії ХХ сторіччя з важливими висновками

Юрій Богданов: Любов Путіна та його пропаганди до порівняння війни з Україною (або, як він каже, з усім Заходом) з Другою Світовою війною передбачає логічну лінію «ми як діди зараз всіх переможемо». Як діди. Чому ми взагалі про це говоримо? Тому що я втомився читати трохи сповнені відчаю та песимізму тексти на тему «ось Росія зможе воювати хоч 10 років», бо зараз їх заводи запрацюють і будуть виробляти 10000 танків на рік і 100000 БПЛА на годину. А ще росіяни підуть за першим покликом вождя помирати нескінченно. Якась частина піде, але не та, яка треба Путіну. Наче говорили про це 100 разів, а все одно – по колу і по колу.
27.06.23 — 633

Том Купер. Війна в Україні, 19 квітня 2023. Про перевагу в повітрі та контрнаступ
Том Купер. Війна в Україні, 19 квітня 2023. Про перевагу в повітрі та контрнаступ

Перша частина нового звіту Тома Купера не надто втішна: росіяни мають (нехай обмежену) перевагу в повітрі й почали застосовувати новий тип авіаційних боєприпасів — прочитується традиційна вимога Купера надавати Україні більше й ще більше засобів ППО. В другій — більш оптимістичній — частині проскакує нетипова для аналітика думка, що якісь кроки до широкого наступу ЗСУ вже роблять й він більше не видається неможливим за даних умов.
20.04.23 — 848

Інтерв'ю з Головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним The Economist. Основні моменти
Інтерв'ю з Головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним The Economist. Основні моменти

Автор: The Economist. Переклад: Mortis Aeterna. Це відредаговані основні моменти нашого інтерв'ю з Головнокомандувачем ЗСУ генералом армії Валерієм Залужним від 3 грудня 2022 року. Розпочав він зі свого особистого погляду на війну.
15.12.22 — 879