Контракты.ua

199  —  16.04
Бізнес вперше за рік поліпшив оцінку економічного зростання - НБУ
Бізнес вперше за рік поліпшив оцінку економічного зростання - НБУ

Оцінки бізнесу щодо економічного зростання в Україні покращилися вперше з I кварталу 2020 року - індекс ділових очікувань підприємств повернувся до позитивного значення 108,4%.

Про це свідчать результати опитування керівників компаній, яке провів Національний банк України в I кварталі 2021 року.

"Поліпшення індексу відбулося переважно за рахунок високих оцінок загальних обсягів реалізації продукції власного виробництва, фінансово-економічного стану підприємств, інвестиційних витрат на машини, обладнання та інвентар, а також інвестиційних витрат на будівництво", - ідеться в повідомленні.

Зараз бізнес очікує зростання обсягів виробництва протягом наступних 12 місяців - баланс відповідей зріс до 5,6% проти -24,4% в IV кварталі 2020 року.

Також очікується зниження інфляції: в I кварталі очікувана річна інфляція склала 7,7% у порівнянні з 7,9% в попередньому кварталі. Середнє значення обмінного курсу, який респонденти очікують через 12 місяців, становить 29,15 грн / дол (у попередньому кварталі - 29,68 грн / дол).

Відзначається, що істотно покращилися оцінки підприємств зі зміни власного фінансового стану в наступні 12 місяців: баланс відповідей - 12,7% (в IV квартал 2020 року - 1,3%). Найвищі очікування - у підприємств сільського господарства (25,5%).

Бізнес очікує збільшення обсягів реалізації продукції, в тому числі і на зовнішньому ринку. Оптимістичні настрої переважають у всіх секторах економіки, крім енерго- і водопостачання. Баланс відповідей - 18,0% проти 7,1% в IV квартал 2020 року.

Покращилися очікування підприємств щодо інвестиційних витрат на машини, обладнання та інвентар до 11,7% (проти 3,8% в IV кварталі), на будівельні роботи - до 1,4%. Крім того очікується зростання обсягів іноземних інвестицій підприємствами, які їх залучають: баланс відповідей зріс до 10,4% з 7,0% в IV квартал 2020 року.

Бізнес пом'якшив свої очікування щодо зменшення загальної кількості працівників на своїх підприємствах: баланс відповідей склав "мінус" 1,9% (у попередньому кварталі - "мінус" 9,9%). 62,9% планують підвищувати зарплати своїм працівникам протягом наступних 12 місяців. Только 2% компаній готові до зменшення зарплат (3,7% в ІV кварталі 2020 року).

Зросла частка компаній, які планують брати кредити за кордоном, - до 8,7% з 6,9%. Головними перешкодами для залучення нових кредитів респонденти назвали високі ставки (55,9% опитаних) і надмірні вимоги до застави (40,9%).

Статьи по теме
Українські компанії за рік майже на чверть скоротили податковий борг
Українські компанії за рік майже на чверть скоротили податковий борг

Податковий борг українських компаній за останній рік скоротився до 93,2 мільярда. У лютому 2020 році він становив 118 мільярдів гривень.
вчера, 16:31 — 112

Економіка України падає другий рік поспіль: Держстат оцінив ВВП за перший квартал
Економіка України падає другий рік поспіль: Держстат оцінив ВВП за перший квартал

Державна служба статистики оприлюднила першу попередню оцінку реального валового внутрішнього продукту (ВВП) України в I кварталі 2021 року. Економіка України в порівнянні з аналогічним періодом минулого року впала на 2,0%.
вчера, 16:03 — 132

НБУ прогнозує значне зростання цін в Україні в найближчі місяці
НБУ прогнозує значне зростання цін в Україні в найближчі місяці

Національний банк України (НБУ) очікує на збереження значного інфляційного тиску впродовж наступних місяців. Зростанню цін сприятимуть стійкий споживчий попит, а також високі світові ціни, зокрема на енергоносії та продовольство.
11.05 — 224