Контракти.ua

3128  —  07.04.21
Україна візьме участь у навчаннях з колективної оборони НАТО
Україна візьме участь у навчаннях з колективної оборони НАТО

Україна цьогоріч візьме участь у семи військових навчаннях НАТО з колективної оборони.

Про це повідомляє Міністерство оборони в середу, 7 квітня.

За словами глави оборонного відомства Андрія Тарана, в умовах тривалої російської агресії та її ескалації, для України особливою мотивацією прагнути до членства в Альянсі є принцип статті 5 Вашингтонського договору (про створення НАТО, - ред.) Колективна оборона - один за всіх і всі за одного .

У зв'язку з цим участь України в навчаннях альянсу саме з цієї тематики наразі набуває особливого значення.

"Ми багато років під час спільних навчань і тренувань, участі в органах військового управління набували сумісності з НАТО. Українські військові заслужили добру славу професійних, кмітливих і сміливих серед колег з Альянсу. Це визнання трансформувалося в довіру і готовність залучати українців до відпрацювання «колективної оборони», яка для НАТО полягає в тому, що напад на будь-яку з країн-членів розглядається, як напад на всіх", - заявив Таран.

Так, серед навчань, до участі в яких Північноатлантичний альянс запросив Україну - Steadfast Cobalt, Ramstein Apex, Ramstein Ambition, Steadfast Defender, Noble Bonus, Steadfast Jupiter і Steadfast Leda.

Статьи по теме
Чому Зеленському відмовили закрити небо над Україною 2022 року — відповідь ексгенсека НАТО
Чому Зеленському відмовили закрити небо над Україною 2022 року — відповідь ексгенсека НАТО

У НАТО пояснили рішення про відмову закрити небо над Україною страхом ескалації.
09.11 — 272

Україна може перетворити тактичну поразку в Покровську на стратегічну перемогу у війні — Bloomberg
Україна може перетворити тактичну поразку в Покровську на стратегічну перемогу у війні — Bloomberg

Падіння Покровська, який може стати третьою критичною ціллю Росії, не матиме катастрофічних наслідків для України, якщо Захід не дозволить кремлівській пропаганді впливати на свою політику.
08.11 — 378

Посол України в США заявила про позитивні переговори щодо купівлі Tomahawk
Посол України в США заявила про позитивні переговори щодо купівлі Tomahawk

Посол України у Сполучених Штатах Ольга Стефанішина стверджує, що українські делегації ведуть "позитивні" перемовини зі США щодо придбання далекобійних ракет Tomahawk.
07.11 — 284