Контракты.ua

867  —  24.03.21
В ООН заявили про погіршення рівня життя на Донбасі
В ООН заявили про погіршення рівня життя на Донбасі

На тимчасово не підконтрольних Україні територіях Донбасу фіксують безліч порушень прав людини, зокрема знущання над ув'язненими, обмеження свободи слова і закриття КПВВ.

Про це заявила глава Моніторингової місії ООН із прав людини в Україні Матильда Боґнер в ефірі каналу Дом у середу, 24 березня.

Боґнер підкреслила, що сепаратисти не допускають Місію ООН у місця позбавлення волі і СІЗО на непідконтрольних територіях.

"Це викликає серйозну тривогу, оскільки можливість присутності незалежних спостерігачів і регулярні перевірки місць позбавлення волі - це один з основних інструментів, що дозволяють знизити рівень насильства в таких місцях. Ми не припиняємо спроб отримати потрібні дозволи і постійно звертаємося до різних органів "влади" з вимогою надати нам такий доступ, але поки що вирішення цієї проблеми немає", - сказала Боґнер.

Вона додала, що надходять повідомлення про катування людей у місцях позбавлення волі в ОРДЛО.

"Також викликають тривогу питання захисту мирного населення, що проживає вздовж лінії розмежування. З приходом пандемії коронавірусу ми відзначили, що обмеження на перехід лінії розмежування значно посилилися, а це значить, що рівень життя людей, які проживають уздовж лінії розмежування, погіршився в рази, оскільки їх позбавили права на перетин цієї лінії, права проходу і проїзду на підконтрольну територію з метою отримання послуг - банкінг, отримання пенсій, візити до родичів, отримання медичної допомоги", - пояснила глава місії.

Також в ОРДЛО через пандемію коронавірусу багато осіб втратили роботу. Боґнер відзначила й проблеми через обмеження свободи слова і свободи віросповідання.

"Нещодавно нами були зареєстровані випадки затримання блогерів - людей взяли під варту за висловлення власної думки в Інтернеті", - підсумувала Боґнер.

Статьи по теме
ООН і Червоний Хрест направили черговий гумконвой для евакуації із «Азовсталі»
ООН і Червоний Хрест направили черговий гумконвой для евакуації із «Азовсталі»

Організація Об'єднаних Націй планує зібрати понад 2 млрд доларів для допомоги українським біженцям і тим, хто потребує допомоги вдома, а також сподівається вивезти ще певну кількість людей із заблокованого росіянами Маріуполя.
05.05 — 823

Міноборони Франції спрогнозувало, коли Росія здійснить спробу захоплення Донбасу
Міноборони Франції спрогнозувало, коли Росія здійснить спробу захоплення Донбасу

Російські війська потенційно готуються до масштабного наступу на сході України вже найближчими днями. Окупанти можуть спробувати захопити Донбас вже в найближчі 10 днів.
14.04 — 3698

Генерал США про битву за Донбас: росіяни борються лише чисельністю, а не умінням
Генерал США про битву за Донбас: росіяни борються лише чисельністю, а не умінням

Відкрита степова місцевість сприятиме російському наступу на сході України, однак українська армія це може компенсувати, тому що росіяни борються чисельністю, а не умінням.
13.04 — 573