Контракти.ua

715  —  19.03.21
Верховній раді та уряду довіряють менше 15% українців
Верховній раді та уряду довіряють менше 15% українців

Верховна рада та Кабінет міністрів опинилися в кінці рейтингу довіри українців до інституцій. Парламенту довіряють 12% українців, уряду - 14%.

Про це свідчать дані опитування КМІС.

Стосовно інституту президента, то рівень довіри до нього становить близько третини (32%).

Серед інституцій найвищий рівень довіри громадян мають Збройні сили України - 66%. Церкві довіряють 52% респондентів, громадським організаціям - 39%.

Найнижчий рівень довіри в українському суспільстві мають російські ЗМІ - цей показник становить лише 4%. Що стосується українських ЗМІ, їм довіряє 30% населення.

Патрульній поліції довіряють 34% респондентів (проти 30% у 2018 році), а Національній поліції загалом - 29% (стільки ж було у 2018 році). СБУ довіряють 27% респондентів (проти 21% у 2018 році).

Найбільшу довіру в українців мають волонтери - як ті, що допомагають армії, так і ті, які допомагають переселенцям - 74% і 66% відповідно. Довіряють українці і своїм ближнім: 67% довіряють звичайним людям у своєму населеному пункті. Переселенцям довіряє 41%.

Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) протягом грудня 2020 року було проведено два всеукраїнських опитування громадської думки в усіх регіонах України за винятком окупованих Росією територій. Опитування були проведені методом CATI (телефонні інтерв’ю з використанням комп`ютера) та методом особистого інтерв’ю. Вибірка складалась з 2001 респондента для кожного з опитувань. Теоретична похибка вибірки не перевищує 3,3% для першого та 2,4% для другого опитувань.

Статьи по теме
Популярність телемарафону серед українців впала до рівня
Популярність телемарафону серед українців впала до рівня "розповідей знайомих"

Найпоширенішим джерелом, до якого респонденти звертаються для отримання надійної та перевіреної інформації про події в Україні є канали в Telegram (47%). Телемарафон втрачає популярність.
29.10 — 333

Скільки українців хочуть залишитися і скільки переїхали б до ЄС чи США: соціологи вразили відповіддю
Скільки українців хочуть залишитися і скільки переїхали б до ЄС чи США: соціологи вразили відповіддю

Соціологи звертають увагу на настрої серед молоді: 74% українців у віці до 30 років хочуть лишатися в Україні.
19.09 — 617

Окупанти відбиратимуть житло в українців, які не взяли паспорта РФ, - Лубінець
Окупанти відбиратимуть житло в українців, які не взяли паспорта РФ, - Лубінець

Росіяни на тимчасово окупованих територіях України примушують людей переоформити своє власне житло згідно із законодавством РФ. А для того щоб це зробити, потрібен паспорт.
05.09 — 260