Контракти.ua

820  —  16.03.21
Степанов назвав умову відмови від AstraZeneca
Степанов назвав умову відмови від AstraZeneca

Україна відмовиться від використання вакцин від коронавірусу CoviShield компанії AstraZeneca, якщо буде офіційно підтверджений зв'язок між тромбозом і вакцинацією.

Про це у вівторок, 16 березня, в ефірі телеканалу Україна 24 заявив глава МОЗ Максим Степанов.

За його словами, зараз немає підстав відмовлятися від вакцини, оскільки на 17 мільйонів вакцинованих у світі було зафіксовано 37 випадків тромбозів.

"На сьогодні немає жодного підтвердження зв'язку між вакцинацією і тромбозом. Є дослідження, які проводять європейський регулятор і ВООЗ, але ніякого підтвердження поки немає. Є люди, у яких тромбоз, незалежно від вакцинації. Я вважаю, що потрібно дочекатися медичних досліджень і вже потім робити висновки", - сказав він.

Міністр запевнив, що в Україні випадків тромбозу після щеплення не було. "У нас зафіксовано 362 побічні реакції. Це легкі реакції, тільки двоє вимагали відходу медпрацівників нетривалий час. Ніяких тромбозів у нас зафіксовано не було", - сказав Степанов.

Він додав, що користь від вакцинації від коронавірусу все ж "перевищує будь-які реакції і побічні ефекти".

Саме такої позиції дотримується Європейське агентство з лікарських засобів.

"На цей момент немає свідчень того, що вакцина AstraZeneca є причиною утворення тромбів. Такі інциденти трапляються рідко взагалі, а кількість випадків подібних симптомів серед щеплених не перевищує кількість випадків серед населення в цілому. Тому, поки триває розслідування, EMA зберігає переконаність у тому, що переваги від використання препарату переважують ризики", - заявила глава регулятора Емер Кук.

Статьи по теме
МОЗ нагадало, які документи потрібні для проходження МСЕК
МОЗ нагадало, які документи потрібні для проходження МСЕК

В Україні визначено чіткий перелік документів, що подають пацієнти та лікарські консультативні комісії.
21.05 — 268

У МОЗ зробили важливу заяву щодо медогляду чоловіків, які мають інвалідність
У МОЗ зробили важливу заяву щодо медогляду чоловіків, які мають інвалідність

В Україні проведуть перевірки рішень медико-соціальних експертиз щодо чоловіків, яким надали статус інвалідності 2 та 3 груп після початку повномасштабної війни.
16.05 — 268

Супутникові знімки показали кількість бомбардувальників на російському аеродромі
Супутникові знімки показали кількість бомбардувальників на російському аеродромі "Моздок"

На російському аеродромі "Моздок" розміщено шість стратегічних бомбардувальників Ту-22М3. Це п’ята частина російського парку.
01.05 — 236