Якби найближчим часом в Україні відбувалися президентські вибори, найбільше голосів у першому турі отримав би чинний президент Володимир Зеленський. За нього готові проголосувати 27,4% тих, хто візьме участь у виборах і визначився з кандидатом.
Про це свідчать результати опитування Центра Разумкова, проведеного з 5 по 9 березня 2021 року.
Зазначається, що за лідера партії "Європейська Солідарність" Петра Порошенка мають намір проголосувати 19,7% тих, хто візьме участь у виборах і визначився з кандидатурою, за лідера ОПЗЖ Юрія Бойка — 17,1%, за лідерку "Батькіщини" Юлію Тимошенко — 10,1%.
За очільника партії "Сила і честь" Ігора Смешка готові віддати голос 6,3% респондентів, за очільника "Української стратегії Гройсмана" Володимира Гройсмана — 3,3%, за заступника голови партії ВО "Свобода" Руслана Кошулинського — 2,8%, за лідера "Радикальної партії Олега Ляшка" Олега Ляшка — 2,4%, за спікера Верховної Ради України Дмитра Разумкова — 2%, за голову партії "Громадянська позиція" Анатолія Гриценка — 1,7%.
По 0,9% опитаних проголосували б за Олександра Вілкула та міського голову Києва Віталія Кличка.
У випадку, якби кандидатом від партії ОПЗЖ замість Юрія Бойка був Віктор Медведчук, проти якого нещодавно були введені санкції, голоси розподілилися б таким чином: Володимир Зеленський отримав би 28% голосів серед тих, хто візьме участь у виборах і визначився, за кого голосуватиме, Петро Порошенко — 20%, Юлія Тимошенко — 10,5%, Віктор Медведчук — 8%, Ігор Смешко — 7%, Володимир Гройсман — 4%, Дмитро Разумков — 4%, Олександр Вілкул — 3%, Руслан Кошулинський — 2,5%, Олег Ляшко — 2%, Анатолій Гриценко — 2%, Віталій Кличко — 1%.
Дослідження було проведене соціологічною службою Центру Разумкова з 5 по 9 березня 2021 року методом інтерв’ю «обличчям до обличчя» за місцем проживання респондентів. Було опитано 2018 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком Криму та окупованих територій Донецької та Луганської областей за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.