Контракти.ua

646  —  09.03.21
Нові поставки вакцин відкладаються - Степанов
Нові поставки вакцин відкладаються - Степанов

Виробники вакцини зривають терміни поставок препарату в Україну.

Про це в коментарі виданню Страна.ua у вівторок, 9 березня, повідомив міністр охорони здоров'я України Максим Степанов.

Він зазначив, що Україна очікує підтверджених поставок таких вакцин: американської Nonavax, індійської CoviShield, китайської Sinovac, а також AstraZeneca і Pfizer за програмою Covax.

Всього Україна уклала контракти на поставку 15 мільйонів доз вакцин, з яких отримання 12 мільйонів доз вже підтверджено. Це вакцини CoviShield (2 млн доз, з яких 500 тисяч Україна вже отримала в лютому) і Novavax (10 млн доз).

"Плюс ми чекаємо підтвердження і дозволу від AstraZeneca на поставку в Україну ще трьох мільйонів доз вакцини CoviShield", - заявив Степанов.

Він також додав, що, за контрактом, два мільйони доз CoviShield Україна має отримати до кінця першого кварталу 2021 року. Однак міністр охорони здоров'я вважає, що до домовленої дати з поставкою можуть не встигнути.

"500 тисяч доз CoviShield ми вже отримали, решту (1,5 млн доз) ми повинні отримати до кінця березня. За контрактом. Але якщо ви подивитеся, що відбувається у світі, то 90% зобов'язань за строками переноситься, так як у виробників катастрофічно не вистачає потужностей. Є проблеми з термінами постачань не тільки в Україні, а й у ЄС, Канаді, Америці. Це відбувається у всіх без винятку країнах. Наприклад, зараз Італія блокує вивіз AstraZeneca в Австралію у зв'язку з тим, що виробник не виконав свої зобов'язання в повному обсязі", - розповідає Степанов.

Затримується поставка і китайської вакцини Sinovac, яку Україна закупила ще в грудні минулого року і повинна була отримати на початку березня.

Але, як заявляє міністр, за кожен день прострочення поставки вакцини Україна отримає компенсації від фармацевтичної компанії Лекхім, яка виступає посередником при угоді.

"За контрактом, ми отримаємо 1 мільйон 913 тисяч доз вакцини Sinovac, з яких 700 тисяч повинні були поставити в термін 30 календарних днів після реєстрації вакцини в Китаї. Там вона була зареєстрована 6 лютого. Але термін поставки, за словами виробника, переноситься вже на середину березня. Не виключаю, що й до середини березня ми можемо її не отримати. Але за кожен день прострочення передбачені штрафні санкції", - уточнив Максим Степанов.

Ще одне джерело надходження вакцин - програма COVAX, за якою Україна повинна отримати препарати Pfizer і AstraZeneca. Поставка цих вакцин теж затримується на невизначений термін.

"У нас мало бути 117 тисяч доз Pfizer і 3,8 мільйона доз AstraZeneca до кінця другого кварталу. При цьому початок поставки було заплановано на середину лютого. Як бачимо, вже березень, у нас немає чіткого розуміння, коли ми отримаємо ці вакцини", - заявив Степанов, додавши, що поки МОЗ отримує тільки загальні сигнали від виробників про те, що найближчим часом ми повинні отримати вакцину.

Статьи по теме
“Змушують ракети самознищуватися”: експерт розповів про перелам у війні проти РФ
“Змушують ракети самознищуватися”: експерт розповів про перелам у війні проти РФ

РЕБ не становить загрози для живої сили противника, але впливає на стан та ефективність сучасної зброї.
24.01 — 385

Як оскаржити рішення ВЛК: МОЗ назвало два варіанти
Як оскаржити рішення ВЛК: МОЗ назвало два варіанти

Українці можуть оскаржити рішення військово-лікарських комісій. Для цього є два варіанти.
09.11.23 — 495

Як оформити інвалідність під час війни: пояснення МОЗ
Як оформити інвалідність під час війни: пояснення МОЗ

Інвалідність в Україні можна оформити після проходження медико-соціальної експертизи. Цю процедуру спростили на час воєнного стану.
06.11.23 — 374