Контракти.ua

610  —  09.03.21
Посуд впливає на витрати газу: як можна зменшити платіжку
Посуд впливає на витрати газу: як можна зменшити платіжку

Уряд зафіксував максимальну ціну на газ. До кінця місяця дорожче, ніж по 6,99 грн за кубометр, постачальники продавати не можуть. Поки цінники в усіх майже однакові. Тепер покупці шукають способів заощадити ще більше.

У Волновасі Донецької області Тетяна Шевченко навчилась заощаджувати. Тепер лічильник намотує на третину менше. Жінка лиш почала виконувати кілька простих порад від постачальника.

"Я побувала в нашій компанії "Ясно", яка є тепер постачальником не тільки електроенергії, але і газу. Щоб економити газ, я особисто користуюся сковородою з широким дном і накриваю кришкою обов'язково", – розповідає Тетяна.

Каструля вдарилась і дно увігнулось – що більша вм'ятина, то більше спалите газу при приготуванні. Може знадобитись навіть вдвічі більше пального. Та й від конфорки залежить, чи заощадите.

"Сковорода з великим дном передбачає економію на великий комфорці. На маленькій будемо варити каву. Турочка маленька – комфорочка маленька. Відповідає, тобто витрата газу буде автоматично зменшуватися. Тому що поверхні відповідають діаметру", – ділиться господиня.

Зекономити можна і з газовим котлом. Експерт із енергоефективності Антон Ковалишин розповідає, що зменшити використання пального можна навіть вдвічі.

"Тут не обійтися без утеплення будинку – комплексно необхідно підійти до цього питання, замінити вікна, двері на енергоощадні, подивитися на ущільнення в дверях, утеплити горище, дах, також весь периметр будинку", – радить експерт у новинах «Сьогодні» на каналі «Україна».

Та й котли різні є – ощадні й не дуже.

"Важливо, щоб він був із підвищеним ККД, тобто щоб його ефективність була більш високою, щоб він був сучасний і з автоматичним регулюванням температури", – наголошує Ковалишин.

Щоб усі ці поради спрацювали, треба мати лічильник газу. Інакше доведеться платити за нормативами. А ще заощадити можна, якщо і газ, і світло купуєте в одної компанії.

"Можна зекономити час та гроші, сплачуючи, по-перше, без комісії. Та, по-друге, сплачуючи у особистому кабінеті постачальника. Або у його мобільному додатку. Це можна робити не виходячи з дому. А також можна контролювати витрати за газом та за електричною енергією. Получати в одному місці рахунки та сплачувати їх також в одному місці", – пояснює директор постачальника електроенергії та газу YASNO в Донецькій області Олександр Северін.

Щоб зменшити ціну на газ, треба його більше видобувати, пояснює гендиректор ДТЕК Нафтогаз. Каже – минулого року компанія встановила рекорд із видобутку палива.

"ДТЕК Нафтогаз за підсумками минулого року збільшив обсяги видобутку завдяки впровадженню інноваційних технологій на 11%. Видобули 1,84 млрд кубометрів газу. І в цьому році ми плануємо видобути не менше 2 млрд кубометрів газу. І протягом наступних п'яти років, як мінімум подвоїти цей показник", – зазначає генеральний директор ДТЕК Нафтогаз Ігор Щуров.

Україна має чимало газу під землею. Щоб дістати його, потрібні технології, знання і зусилля усіх добувачів – приватних і державних компаній. А ще використовувати його треба ощадно.