Контракти.ua

610  —  04.03.21
Нацбанк підняв облікову ставку вперше за два роки
Нацбанк підняв облікову ставку вперше за два роки

  Національний банк України вирішив з 5 березня підвищити облікову ставку до 6,5% з рівня 6%, на якому він утримував її з 12 червня 2020 року.

Про це повідомляється на сайті регулятора в четвер, 4 березня.
Відзначимо, що це перше ущільнення політики з боку НБУ з вересня 2018 року, коли ставку підвищили з 17,5% до 18%.
У Нацбанку зазначили, що взяли до уваги прискорення інфляції на початку 2021 року, хоча вихід її за межі цільового діапазону центробанку 5% ± 1 в.п. був очікуваним.
У січні зростання споживчих цін досягло 6,1% у річному вимірі. За попередніми оцінками Національного банку України, інфляція продовжила прискорення і в лютому, ідеться в повідомленні.
Основним припущенням, яке правління Нацбанку України бере до уваги, залишається продовження співпраці з МВФ.
"Національний банк України очікує подальшого прогресу України в переговорах з МВФ. Співпраця з МВФ і іншими міжнародними партнерами є важливою для фінансування бюджетних потреб і надання економіці додаткових стимулів для зростання. Завдяки цьому Україна також зможе підтримувати міжнародні резерви на рівні близько $30 млрд", - відзначає НБУ.
Ключовим ризиком для макрофінансової стабільності досі залишається посилення карантинних обмежень як в країні, так і в світі для протидії поширенню пандемії COVID-19.
Як вказує НБУ, розгортання вакцинації в світі відбувається повільно, тому ризики посилення карантину в цьому році залишаються актуальними.
"У той же час швидке відновлення ділової активності, пожвавлення товарних ринків, відкладений ефект від масштабних стимулюючих заходів, а також імовірна реалізація відкладеного споживчого попиту створюють ризики прискорення світової інфляції. У таких умовах імовірним є, зокрема, і подальше посилення інфляційного тиску з боку країн - торговельних партнерів України", - зазначив НБУ.
Серед інших ризиків центробанк відзначає волатильність на світових ринках капіталу, більш різке погіршення умов торгівлі, ескалацію військового конфлікту на сході країни або її кордонах.
Нагадаємо, 21 січня Нацбанк уп'яте поспіль зберіг облікову ставку на найнижчому рівні в історії - 6%. Але тоді регулятор попередив про істотне прискорення інфляції в 2021-му - до середини року темпи зростання цін можуть перевищити 8%, через що НБУ почне підвищувати ставку для приведення інфляції до цільового діапазону.

 

Статьи по теме
НБУ залишив облікову ставку без змін: що вплинуло на рішення
НБУ залишив облікову ставку без змін: що вплинуло на рішення

Національний банк України (НБУ) ухвалив рішення зберегти облікову ставку на рівні 13,0% річних з 20 вересня 2024 року.
вчера, 19:01 — 211

НБУ спрогнозував подальше зростання цін
НБУ спрогнозував подальше зростання цін

У серпні споживча інфляція в річному вимірі пришвидшилася до 7,5% з 5,4% у липні; інфляційний тиск зберігатиметься й у наступні місяці.
12.09 — 199

Резерви України зросли на 5 млрд доларів після падіння чотири місяці поспіль
Резерви України зросли на 5 млрд доларів після падіння чотири місяці поспіль

Міжнародні резерви України протягом серпня 2024 року збільшилися на 13,7% (на 5,096 млрд доларів) до 42,331 млрд доларів. Резерви зросли завдяки допомозі ЄС та США.
09.09 — 141