Злодії і грабіжники чатують українців під банкоматами і касами банків. Жертвами найчастіше стають люди похилого віку, які знімають готівку. Новинам "Сьогодні" стало відомо про недавній випадок, коли пенсіонерку підстерегли прямо біля відділення. Злочинець вирвав з рук жінки сумку і втік. На щастя, обійшлося без травм, але й від них ніхто не застрахований.
Насамперед фахівці радять не поширюватися про свої плани – ні серед знайомих, ні тим більше в соціальних мережах.
"Якщо ви знімете велику суму грошей, не кажіть про це в Мережі. Взагалі якомога менше розказуйте, що, коли і де знімаєте", – говорить фахівець з безпеки Руслан Болгов в новинах «Сьогодні» на каналі «Україна».
Не зайвим буде взяти з собою в якості компанії близьку людину з хорошою фізичною підготовкою, додає експерт.
А якщо йдеться про зовсім великі суми, краще не поскупитися і найняти охорону, впевнена директорка департаменту ризиків банківської установи Олена Домуз:
"Я б радила найняти державну або приватну охорону. Зазвичай це броньований автомобіль, що дозволяє людині безпечно дістатися з одного місця до іншого".
Таку послугу надають у будь-якому банку за попередньою домовленістю. Коштує захисний супровід близько тисячі гривень.
Найкращий спосіб захиститися, кажуть експерти, – взагалі не використовувати готівку для великих покупок. Тим більше що при покупці нерухомості, наприклад, навіть за законом потрібен безготівковий розрахунок.
"На сьогодні розрахунки як карткою, так і у системі електронних платежів, відносно безризикові", – говорить Домуз.
А комісія за послугу з переказу коштів буде не вищою, ніж плата за супровід інкасаторів.