Контракты.ua

1299  —  24.02
В Україні підвищили штрафи на дорогах. Скільки заплатимо за порушення ПДР і чи допоможе це
В Україні підвищили штрафи на дорогах. Скільки заплатимо за порушення ПДР і чи допоможе це

В Україні затвердили нові штрафи для водіїв, пішоходів та інших учасників дорожнього руху. Особливу увагу приділили тим, хто сів за кермо п'яним. І це не дивно – тільки за минулий рік в Україні спіймали 129,5 тис. водіїв напідпитку. Причому 9,5 тис. з них попалися на п'яному водінні вже вдруге, а майже 8 тис. – втретє!

Штрафи за «п'янку» за кермом

Перший випадок водіння в стані алкогольного (наркотичного) сп'яніння – 17 тис. гривень штрафу і позбавлення прав на рік.

Другий випадок – штраф 34 тис. гривень, позбавлення прав на три роки.

Третій випадок – штраф 51 тис. гривень, позбавлення прав на 10 років, конфіскація транспортного засобу.

За відмову від проходження огляду – 40,8 тис. гривень.

Крім того, раніше на розгляд справи за статтею за п'яне водіння давалося три місяці. Багато з порушників навмисне затягували справу – не з'являлися в суді, лягали в лікарні, знаходили в протоколах неправильні коми і відправляли документи на доопрацювання у поліцію... У підсумку строк закінчувався, і покарання просто не було.

Тепер цій практиці настане кінець – строк відведений на притягнення до відповідальності виріс до 1 року.

Ще один важливий нюанс – такі справи заборонили передавати на розгляд громадської організації або трудового колективу. Тобто тепер, якщо справа дійшла до суду, здати підсудного на поруки вже не вийде.

Штрафи за перевищення швидкості

Перевищення максимально дозволеної швидкості більш ніж на 50 км/ч -1700 гривень.

Порушення правил переїзду перехресть – 255 грн.

Нагадаємо, що в межах міста обмеження швидкості становить 50 км/ч. Тобто, сотні на спідометрі вистачить для того, щоб нарватися на великий штраф.

Штрафи за "дрібниці"

Неуважним водіям доведеться бути особливо обережними, щоб гаманець не спорожнів за одну поїздку. Наприклад, перед тим, як сісти за кермо, потрібно перевіряти всі освітлювальні прилади.

Штраф за неосвітлений номерний знак – 255 гривень. Тобто стільки ж, скільки за незареєстрований номер.

Чи не пристебнутий ремінь безпеки обійдеться в ті ж 255 гривень.

Їзда без посвідчення водія – 425 гривень. А якщо водія позбавили прав, але він знову сів за кермо – 20,4 тис. гривень.

Штрафи для пішоходів, велосипедистів, мотоциклістів

Посилення покарання передбачили не тільки для водіїв, адже винуватцем ДТП не завжди стає той, хто сидить за кермом автомобіля.

Перехід дороги в невстановленому місці – 255 гривень (раніше – 51 гривня).

Порушення ПДР тверезим велосипедистом – 340 гривень, нетверезим – 680 гривень.

Створення аварійної ситуації – 850 гривень.

Відсутність шолома у мотоциклістів – 255 гривень.

А чи допоможе?

Експерти сумніваються в дієвості покарань, поки в Україні залишається корупція.

«Поки в поліції залишатиметься корупційна складова, будь-яке підвищення штрафу не дасть ніякого результату. Тому що люди знають, що можна домовитися з поліцейськими. Виходить парадоксальна ситуація... За минулий рік оштрафували 130 тис водіїв в стані сп'яніння. І їх кількість не зменшується. Скільки ще відпустила поліція? Приблизно ж стільки ж», – говорить адвокат Олександр Швець в новинах «Сьогодні» на каналі «Україна».

Та й в цілому нові штрафи порадували не всіх поборників безпечної їзди. Засновники громадської організації «Зупини лося» Костянтин Андріюк впевнений: покарання за деякі порушення все ще занадто м'які.

«Штраф за парковку під знаком «Стоянка заборонена» – 255 гривень. Їзда тротуаром, коли водії об'їжджають затори – 255 гривень. Рух на червоний сигнал світлофора – 425 гривень. Перетин подвійної суцільної лінії – а це може привести до серйозного ДТП! – 255 гривень. Рух зустрічною смугою – 425 гривень. У тій же Росії, з якої ми сміємося, за зустрічку – кримінал!» – обурюється Андріюк.

Статьи по теме
"Листи щастя" скасували, але не для всіх водіїв: нові правила

В Україні скасували обов'язкові листи про порушення, які відправляють водіям на пошту – так звані листи щастя. Скасування стосується тільки тих порушень Правил дорожнього руху (ПДР), штраф за якими сплачено в перші 10 днів. Гроші, які витрачали на друк "листів щастя", тепер направлять на розширення парковок.
05.05 — 4015

Автозаліт на 71 400 гривень. Максимальне стягнення виписали в першу ж годину дії нових штрафів
Автозаліт на 71 400 гривень. Максимальне стягнення виписали в першу ж годину дії нових штрафів

У першу годину дії нових штрафів за порушення ПДР жителю Львова виписали покарання на 71 400 тис. гривень.
18.03 — 1308

Як анулювати штраф у
Як анулювати штраф у "листі щастя" за порушення, якого не було

МВС виписало штраф за порушення, якого не було. До редакції новин "Сьогодні" звернувся чоловік, який отримав два "листи щастя" за правопорушення, яких не скоював. Виявилося, що хтось на іншій машині, але з його номерами, ганяє дорогами! Хто порушник і як анулювати штрафи, виписані системою відеофіксації?
26.02 — 627