Уважно придивіться до своїх рідних та друзів. Якщо серед них – літній чоловік із надмірною вагою, який виснажливо працював на виробництві, – він у зоні ризику
Задуха, лихоманка та низька сатурація. Із такими показниками швидкі доправляють хворих до приймального відділення Маріупольської лікарні.
Якщо є хрипи, ослаблене дихання, серцево-судинна недостатність – треба лягати в лікарню і прокапатися, щоб у будь-який момент не стати важкохворим. Більшість пацієнтів лікувалися самотужки або лікували зовсім іншу недугу, пояснює наплив людей завідувачка приймального відділення Маріупольської міської лікарні № 9 Дарина Єжеленко.
Дружина пацієнта Алла Юрченко розповідає, що все почалося днів десять тому як застуда. Попили ліки – стало трохи легше, однак потім чоловік почав більше кашляти і почалася задишка.
Лікар пояснює – розповіли в новинах «Сьогодні» на каналі «Україна», що тютюнопаління обтяжує стан пацієнта, тому радить утриматися від нього, тим паче чоловік буде під киснем, тож курити не захочеться.
Літній чоловік із надмірною вагою, який тяжко працював у минулому. Та найімовірніше, вживає гормони. Так терапевт описує середньостатистичного пацієнта ковідного відділення:
"Чоловіки старші за 60 років. Чоловік, який курить найімовірніше більш ніж 20 років міцні сигарети, який, можливо працював металургом чи на виробництві, пов'язаному з впливом організму на легені".