Під час засідання Ради асоціації (УА), яке відбулося 11 лютого в Брюсселі, представники Євросоюзу вітали реформаторські зусилля Києва, але наголосили на необхідності збільшити ефективність боротьби з корупцією.
Про це йдеться в спільній заяві України і ЄС за результатами засідання, оприлюдненій в п'ятницю, 12 лютого, на урядовому порталі.
Рада асоціації тривала під співголовуванням Жозепа Борреля, Високого представника ЄС із зовнішніх справ та політики безпеки, і прем'єр-міністра України Дениса Шмигаля.
У ході засідання, УА підтвердила "незмінну прихильність сторін зміцненню політичної асоціації та економічної інтеграції між Україною та Європейським Союзом" на основі Угоди про Асоціацію та зону вільної торгівлі.
ЄС підтвердив свою готовність допомогти Україні отримати ранній доступ до вакцин і підтримати кампанію вакцинації через регіональний проект з ВООЗ.
У Брюсселі наголосили на важливості ефективності роботи антикорупційних органів та необхідність судової реформи.
Також ЄС знову підтвердив свою незмінну підтримку і прихильність суверенітету і територіальній цілісності України і засудив російську агресію.
У свою чергу Україна детальніше представила концепцію Міжнародної кримської платформи і запросила ЄС взяти участь в інавгураційній зустрічі високого рівня в рамках цієї ініціативи 23 серпня 2021 в Києві.
Також було наголошено на важливості посилення співпраці в сфері кібербезпеки, спрощення торгівлі, митного співробітництва, і в сферах юстиції та внутрішніх справ.
УА підтвердила наміри України і ЄС просувати вперед всебічний перегляд досягнення цілей Угоди. Рада підтвердила зобов'язання України та ЄС почати консультації щодо подальшого перегляду лібералізації торгівлі товарами в рамках Зони вільної торгівлі.
ЄС закликав Україну виконувати свої політичні зобов'язання в рамках поточної програми макрофінансової допомоги, спрямованої на боротьбу з Covid-19 і продовжувати тісну співпрацю з Міжнародним валютним фондом.
Також УА підтвердила важливість незворотності реформ в банківському секторі, зокрема в зв'язку з націоналізацією Приватбанку, підкресливши "важливість здійснення правосуддя щодо осіб, відповідальних за масштабне шахрайство в Приватбанку, і повернення активів".
Крім цього, в заяві згадується про реформи в енергетичному секторі, децентралізацію і низку інших реформ в Україні. У документі також наголошується на необхідності розслідувати атаки проти активістів і журналістів в Україні.
Сторони заявили про спільні цінності демократії, верховенства права, поваги міжнародного права і прав людини.
У документі наголошується на важливості укладення Угоди про спільний авіаційний простір якнайшвидше в 2021 році.