Контракты.ua

4290  —  09.02.21
Прохідний бар'єр в Раду змогли б подолати чотири партії - опитування
Прохідний бар'єр в Раду змогли б подолати чотири партії - опитування

Якби наступного тижня проходили б вибори до Верховної Ради України, то п'ятивідсотковий бар'єр подолали б чотири політичні партії.

Про це свідчать результати опитування, проведеного Центром Разумкова протягом 29 січня-3 лютого.

Так, за політичну партію "Слуга народу" готові проголосувати 22,2% тих, хто візьме участь у виборах і визначився зі своїм вибором.

За партію "Опозиційна платформа - За життя" готові віддати свій голос 21,9%, за "Європейську солідарність" - 18,1%, за Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина" - 10,3%. Також шанси пройти в парламент є у партії "Сила і честь", за яку готові проголосувати 4,7% визначилися.

2,7% визначилися проголосували б за партію "Голос", по 2,5% - за Радикальну партію Олега Ляшка та ВО "Свобода", 2,4% - за партію "Громадянська позиція", 2,3% - за "Українську стратегію Гройсмана ", 2,1% - за партію Шарія.

Партії "Опозиційний блок" і "УДАР Віталія Кличка" зібрали б трохи більше 1% голосів, інші - менш 1% кожна.

Крім цього, 16,1% загальної кількості респондентів заявили, що не мають наміру брати участь у виборах, а ще 15,4% не визначилися з відповіддю або відмовилися відповідати.

Опитування проводилося методом інтерв'ю "віч-на-віч" за місцем проживання респондентів. Було опитано 2019 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України, за винятком окупованих територій за вибіркою, що репрезентує доросле населення за основними соціально-демографічними показниками. Теоретична похибка вибірки (без врахування дизайн-ефекту) не перевищує 2,3% з імовірністю 0,95.

Статьи по теме
КВУ назвав лідерів фракцій, які провалили роботу в Раді
КВУ назвав лідерів фракцій, які провалили роботу в Раді

Комітет виборців України проаналізував роботу лідерів парламентських фракцій у 2021 році і дійшов висновку, що деякі з них провалили роботу за певними напрямками.
21.12.21 — 944

У Раду проходять вісім партій – опитування
У Раду проходять вісім партій – опитування

Якби вибори до Верховної Ради проводилися наступної неділі, то найбільшу підтримку отримала б партія «Слуга народу».
20.12.21 — 1444

Корнієнко допускає зміну виборчої системи в Україні
Корнієнко допускає зміну виборчої системи в Україні

Перший заступник голови парламенту Олександр Корнієнко припускає системні зміни виборчих правил в Україні. Вони, зокрема, можуть передбачати опосередковане повернення до мажоритарної системи.
17.12.21 — 620