Контракти.ua

870  —  30.05.20
«Сподіваюсь, українське суспільство до цього не доведуть». Як американці реагують на свавілля поліції
«Сподіваюсь, українське суспільство до цього не доведуть». Як американці реагують на свавілля поліції

Кілька днів тому в Мінеаполісі розпочались вуличні заворушення. Причина: смерть місцевого мешканця Джорджа Флойда. Чорношкірого чоловіка затримали копи. Є відео, де він лежить на асфальті, закутий в наручники. Поліцейський вперся коліном в його шию. Затриманий скаржиться, що не може дихати. Після цього чоловік помер.

Та Мінеаполісом все не обмежилось. Через чотири дні після події протестують вже більш як десяток штатів. Сутички з поліцією і демонстрації відбулись: у Лос-Анджелесі, Сан-Франциско, Денвері, Атланті, Чикаго, Новому Орлеані, Нью-Йорку, Бостоні, Детройті, Лас-Вегасі, Далласі, Вашингтоні і низці дрібніших міст.

Кількість постраждалих з обох сторін постійно зростає. В містах непоодинокі випадки мародерства, горять будинки і автомобілі. Щойно наткнувся на відео, де машина копів на повному ходу збиває одного з демонстрантів. До відновлення громадського порядку вже залучили військових.

Очевидно, те що частина протестувальників обносять супермаркети і магазини з технікою – немає нічого спільного з боротьбою з поліцейським свавіллям. Але масштаби реакції, яку викликав випадок в Мінеаполісі, не можуть не вражати.

Чи могли б в Україні зі страхітливою періодичністю від рук поліції потерпати ні в чому не винні люди, якби в МВС знали, що на них чекає бодай щось наближено схоже? Чи міг би, за таких умов, міністр залишатись на своїй посаді рекордні шість років? І, мабуть, головне: якщо Арсен Аваков досі в кріслі міністра, то що повинно статись в країні, щоб він його звільнив? І чи не лякає це "щось" президента Зеленського? Бо, як на мене, страх – це добре. Іноді, він просто необхідний для виживання.

Сподіваюсь, українське суспільство до цього не доведуть. Бо, як показує українська, і не лише, історія – вдаваній стабільності властиво закінчуватись раптово і вкрай трагічно.

Автор: Левко Стек, журналіст

Статьи по теме
США допоможуть відновити та захистити українську енергетику від ударів РФ, - Держдеп
США допоможуть відновити та захистити українську енергетику від ударів РФ, - Держдеп

Сполучені Штати Америки допоможуть відновити, диверсифікувати та захистити українську енергетику від російських ударів, а також зробити її відповідною до європейських стандартів.
14.06 — 173

Три питання, але не вступ України в НАТО: що буде обговорюватись на саміті у США
Три питання, але не вступ України в НАТО: що буде обговорюватись на саміті у США

Саміт НАТО у Вашингтоні торкнеться трьох ключових питань, пов'язаних з Україною. Проте, мова про членство країни в Альянсі не йде.
10.06 — 219