Контракти.ua

1398  —  19.03.20
COVIDка головного мозку: бережіть критичне мислення
COVIDка головного мозку: бережіть критичне мислення

Лук’ян Галкін: Побачив локалізоване похідне від COVID-19 – ковідка. Як звучить, так і відчувається. Ми справді боремось не проти коронавірусу. Ми боремось проти ковідки, лихої й дурної. Ковідка неодмінно пронесе, якщо бахнути глоду з часником просто через маску, рясно змащену прополісом.

В аптеці – величезне оголошення. Масок і антисептиків, мовляв, немає. Немає, розумієте?

Бачу знайому провізорку, питаю:

– Панікують?

Провізорку прориває.

– Одна обмазала маску прополісом – так і ходе. Інші десь прочитали, що помагають два зубці часнику на склянку глоду. І сунуть! Здичавіли!

Виходжу з аптеки. Здичавілі штурмують маршрутку, в якій не більше 10 людей на кожне посадкове місце. Далі на дитячому майданчику – абсолютно незаконне за кількістю зібрання мам, дітей і людей літнього віку. На лавках – таке саме незаконне зібрання поціновувачів пива, як вже не знайшлось глоду.

Тим часом хворий на коронавірус депутат Шахов лікується гілками дикої груші. Боксер Усик закликає пити воду з-під крана, бо «хлорка ета всьо убіваєт». МАУ здіймає ціни, бо, як відомо, кому війна, а кому мать родна. Московський патріархат кличе в Лавру, бо ікони стоять не ціловані, а ложки для причастя лежать не лизані.

У Віталій Лямічев побачив локалізоване похідне від COVID-19 – ковідка. Як звучить, так і відчувається. Ми справді боремось не проти коронавірусу. Ми боремось проти ковідки, лихої й дурної. Ковідка неодмінно пронесе, якщо бахнути глоду з часником просто через маску, рясно змащену прополісом. Ковідку видать неозброєним оком, тож достеменно відомо, з ким безпечно припить пивка під весняним сонечком. Ковідка гніздиться лише в метро і, як усе живе, помирає від контакту з українськими маршрутками. Ковідки в головах більше, аніж в легенях.

Бережіть себе і рідних. А ще більше бережіть критичне мислення. Його нестача страшніша за дефіцит тієї сердешної гречі.

Автор: Лук’ян Галкін, продюсер, кінокритик, викладач

Статьи по теме
Скандал з обмеженням пересування: тривожні дзвіночки
Скандал з обмеженням пересування: тривожні дзвіночки

Наталія Іщенко: Скандал навколо ідеї Генштабу щодо обмеження пересування виявив кілька існуючих проблем.
06.07 — 613

«Марку купили, розовую кепку тоже. Заводить щенка джек-рассела загорелись, но передумали»
«Марку купили, розовую кепку тоже. Заводить щенка джек-рассела загорелись, но передумали»

Саша Вареница: В фб становится душновато… Єдності, как и ни бывало. Снова на повестке старая добрая заруба «зелебобиков» и «порохоботов». Это объяснимо. Не могут все 40 млн. 89 дней жить в одном общем вакуумном измерении, где есть лишь реальная война и ее виртуальная проекция с очень плохим ютуб-продакшеном:
23.05 — 474

Війна – це не футбольний матч. Війна – важка. Працюймо та не даємо порад з дивану
Війна – це не футбольний матч. Війна – важка. Працюймо та не даємо порад з дивану

Юрій Богданов: Війна це не футбольний матч. Очевидна думка? Коли читаю коментарі, пости чи окремі новини ЗМІ, мені починає здаватися, що для декого – ні. Дехто продовжує коментувати війну у стилі «ой, чому не наступаємо на Херсон!» чи «ракету треба краще збивати, я б показав як треба».
18.04 — 633