Контракти.ua

1636  —  19.03.20
COVIDка головного мозку: бережіть критичне мислення
COVIDка головного мозку: бережіть критичне мислення

Лук’ян Галкін: Побачив локалізоване похідне від COVID-19 – ковідка. Як звучить, так і відчувається. Ми справді боремось не проти коронавірусу. Ми боремось проти ковідки, лихої й дурної. Ковідка неодмінно пронесе, якщо бахнути глоду з часником просто через маску, рясно змащену прополісом.

В аптеці – величезне оголошення. Масок і антисептиків, мовляв, немає. Немає, розумієте?

Бачу знайому провізорку, питаю:

– Панікують?

Провізорку прориває.

– Одна обмазала маску прополісом – так і ходе. Інші десь прочитали, що помагають два зубці часнику на склянку глоду. І сунуть! Здичавіли!

Виходжу з аптеки. Здичавілі штурмують маршрутку, в якій не більше 10 людей на кожне посадкове місце. Далі на дитячому майданчику – абсолютно незаконне за кількістю зібрання мам, дітей і людей літнього віку. На лавках – таке саме незаконне зібрання поціновувачів пива, як вже не знайшлось глоду.

Тим часом хворий на коронавірус депутат Шахов лікується гілками дикої груші. Боксер Усик закликає пити воду з-під крана, бо «хлорка ета всьо убіваєт». МАУ здіймає ціни, бо, як відомо, кому війна, а кому мать родна. Московський патріархат кличе в Лавру, бо ікони стоять не ціловані, а ложки для причастя лежать не лизані.

У Віталій Лямічев побачив локалізоване похідне від COVID-19 – ковідка. Як звучить, так і відчувається. Ми справді боремось не проти коронавірусу. Ми боремось проти ковідки, лихої й дурної. Ковідка неодмінно пронесе, якщо бахнути глоду з часником просто через маску, рясно змащену прополісом. Ковідку видать неозброєним оком, тож достеменно відомо, з ким безпечно припить пивка під весняним сонечком. Ковідка гніздиться лише в метро і, як усе живе, помирає від контакту з українськими маршрутками. Ковідки в головах більше, аніж в легенях.

Бережіть себе і рідних. А ще більше бережіть критичне мислення. Його нестача страшніша за дефіцит тієї сердешної гречі.

Автор: Лук’ян Галкін, продюсер, кінокритик, викладач

Статьи по теме
Після війни: ветерани і суспільство чи суспільство ветеранів
Після війни: ветерани і суспільство чи суспільство ветеранів

Максим Колесников: Трохи антизради, бо вже сил нема бачити це нагнітання та ниття про те, як ми приречені після перемоги стикнутися з повним триндецом. Пройдусь по деяким пунктам, від яких особливо вже тіпає.
11.08.23 — 550

Свій серед своїх: суспільство і військо після Перемоги
Свій серед своїх: суспільство і військо після Перемоги

Сергій Собко: Майже півтора року широкомасштабної війни яскраво ілюструють очевидне – регулярного війська недостатньо для боротьби із чисельнішим ворогом впродовж тривалого часу. Тому держава вимушена проводити мобілізацію цивільного населення. Як зазначив Головнокомандувач Збройних Сил України генерал Валерій Залужний «Війну починають кадрові військові, а завершують вчителі, інженери, бухгалтери». Саме тому кінцевий результат війни залежить від того, наскільки вчорашні цивільні зможуть адаптуватися до військової служби та до умов бойових дій. Від того, яким сержантом буде вчорашній вчитель, яким сапером – вчорашній інженер і яким стрільцем – звичайний бухгалтер.
23.05.23 — 491

«Це війна на стійкість – не лише збройних сил, а суспільств. Хто перший впаде, той програв»
«Це війна на стійкість – не лише збройних сил, а суспільств. Хто перший впаде, той програв»

Валерій Пекар: Зараз дуже складний етап. 1. Війна триває у фактично позиційному форматі, що забирає чимало життів щодня. 2. Позитивних новин з фронту, які могли би підтримати дух суспільства, нема. 3. Суспільство дуже стомилося й хоче позитивних новин, а водночас готове споживати негативні, щоб заповнити порожнечу.
15.02.23 — 587