Контракти.ua

916  —  30.12.19
Сильна чи слабка гривня – що краще? Пояснення від міністра економіки
Сильна чи слабка гривня – що краще? Пояснення від міністра економіки

Тимофій Милованов: Пояснення дня. Вічний конфлікт між експортерами і громадянами. Що хочуть експортери? Девальвації курсу гривні. А що вигідно більшості громадян? Посилення курсу гривні, або ревальвація. Чому?

Якщо рахувати в доларах, то все стає зрозуміло. Експортери хочуть платити меншу зарплату в доларах, а співробітники (громадяни України) – отримувати більшу зарплату в доларах. Тому експортери виграють від девальвації, а громадяни України програють.

Більш розлого, логіка експортерів така. Ціна, яку вони отримують за товар, визначається на світових ринках. А їхні витрати діляться на дві частини. Перша частина так само залежить від цін на світових ринках. Це вартість енергії, імпортного обладнання і навіть таких товарів, як руда. Бо ціна руди в Україні залежить від ціни руди в світі. Друга частина витрат – це по суті вартість працівників та інфраструктури в Україні (суди, підключення до мереж, дороги, залізниця, потри). Девальвація гривні збільшує конкурентоспроможність та прибуток експортерів. За рахунок відносного зменшення другої частини витрат – на працю та інфраструктуру. Дійсно, якщо прибуток в доларах, і частина витрат прив’язана до долара, то девальвація гривні зменшує в доларах витрати на працю та інфраструктуру і збільшує прибуток.

Але та сама девальвація долара підвищує вартість імпортних товарів для людей. І зарплата, яку отримують працівники експортера, стає меншою в доларовому еквіваленті.

Автор: Тимофій Милованов, міністр розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, доцент економіки

Статьи по теме
Трамп і війна в Україні: чому невпинно падає курс євро і що буде далі
Трамп і війна в Україні: чому невпинно падає курс євро і що буде далі

Півтора місяця поспіль в Україні переважно знижується офіційний курс європейської валюти. Падає євро не лише в Україні – подібна ситуація спостерігається по всьому світу.
20.11 — 228

На скільки може зрости курс долара в жовтні
На скільки може зрости курс долара в жовтні

Другий місяць осені може стати найбільш значущим не лише для розуміння, з якими курсами ми завершимо поточний рік, а й для того, щоб прорахувати, з яких курсів стартуватимемо у 2025 році. Очікується, що в жовтні курсовий коридор зміститься до 41,5-42,2 грн/долар.
02.10 — 303

МВФ категорично проти емісії гривні
МВФ категорично проти емісії гривні

Голова бюджетного комітету Верховної Ради Роксолана Підласа заявила, що Міжнародний валютний фонд (МВФ) виступає проти емісії (випуск в обіг нових грошових знаків) гривні.
18.09 — 389