Настання осені традиційно заповнило facebook-стрічки світлинами школярів на святкових лінійках.. І в цьому році на учнів чекає багато нововведень, про які батькам слід знати вже зараз. Зокрема, такі модернізації стали можливими завдяки імплементації євроінтеграційних законів та плідній співпраці українського уряду та іноземних партнерів.
Нарешті школярі, а особливо їх батьки, можуть зітхнути з полегшенням, адже починаючи з цього року примусове носіння шкільної форми та дощечка пошани стануть архаїзмом. Окрім того, віднині доступ до оцінок матимуть виключно учні та їх батьки, а у старших класах викладатимуть фінансову грамотність.
Відтак, учні 10-х та 11-х класів будуть вивчати про основні права споживачів фінансових послуг, правила безпечної роботи з платіжними картками,
криптовалюти, електронні гроші, платіжні інтернет-інструменти тощо.
Принципово важливо, що таку корисну інформацію школярі отримають в стінах рідної школи, а не нервово пролистуючи інформацію в браузері телефону в черзі у відділенні банку, коли вперше в житті доведеться зіткнутися з банковою системою.
Проте, аби наблизитися до високих стандартів освіти країн-членів ЄС, чи то США або Канади, необхідно розтопити крижаний пласт застарілих радянських навчальних програм, цей процес можна пришвидшити лише з активним залученням громадськості. Адже саме вона є активним споживачем реальної, а не "ліцейної" освіти і знає, чого саме наразі бракує в системі української освіти.
Запровадження та реалізація ініціатив на громадських засадах є потужним інструментом побудови демократії в розвинених країнах.
Одна з життєво важливих таких ініціатив була презентована активною учасницею платформи «Однодумці» Наталією Дятловською, а саме – заснування початкової загальноосвітньої школи «Вільний простір».
Пані Наталя мріє створити альтернативний простір в місті Луцьку, на противагу загальноосвітній школі, який сприятиме комплексному вихованню та навчанню дітей новітніми прогресивними освітніми програмами та авторськими методиками, в умовах вільного природного та технічного виховання, де в центрі стоїть особистість дитини, та поєднання розвитку її емоційного інтелекту та логічних
здібностей.
Детальніше про ініціативу можна почитати тут: http://bit.ly/2lVN4js
Окрім того, нагальним є питання здоров’я та безпеки наступних поколінь, адже діти вразливі до травм і легких недуг. За останні десятиріччя від травм та інших нещасних випадків загинуло більше дітей, ніж від дитячих інфекційних захворювань. За даними ВОЗ, 25% травм припадають на дитячий вік і є однією з головних причин смертності дітей. Уявіть собі, якщо ваша дитина мала б базові знання та навички надання першої медичної допомоги, в такому випадку при травмі дитина принаймні знала б стійкий паттерн поведінки аби не зашкодити собі ще більше, поки вона не отримає належну швидку допомогу.
Мирослава Деліта з Хмельницького запропонувала створити у рідному місті Veteran Expo & Training Hub, де б ефективно навчали школярів наданню першої медичної допомоги та самооборони. А Тетяна Воронцова створила ініціативу приведення до відповідного міжнародного стандарту з надання домедичної допомоги шкільних предметів «основи здоров’я»і «захист вітчизни» для приведення методики викладання цих предметів до європейських стандартів по домедичній допомозі від ERC( European Resuscitation Council, Європейська рада реанімації), а також TCCC (Tactical Combat Casualty Care, Тактична допомога пораненим в умовах бойових дій).
Детальніше про ініціативи: http://bit.ly/2krfAZH, http://bit.ly/2lXL7mJ
Більше про такі ініціативи можна дізнатися, підтримати, а також подати власну на сайті «Однодумці» за посиланням: https://odnodumci.org/
Врешті йдеться про добробут не тільки школярів та студентів, але й цілої країни.