Грибки, що можуть рости на хлібі, надають йому неприємний смак та часто шкідливі для вашого здоров'я. Не варто глибоко вдихати запах зіпсованого продукту. Якщо у вас алергія на цвіль, це може призвести до виникнення проблем з диханням та навіть астми.
Як вчинити з хлібом, на якому з’явилась пліснява? Викинути чи він може ще бути корисним? Чи, можливо, такий хліб вже небезпечний для здоров’я? Давайте дізнаємось.
Цвіль - це грибок, що виживає, розкладаючи та поглинаючи поживні речовини матеріалу, на якому він росте.
Видима частина плісняви - це колонії спор. Вони можуть переміщатися по повітрю всередині пакування та рости на різних частинах буханця. Плями плісняви на хлібі можуть мати різний колір - білий, жовтий, зелений, сірий або чорний, залежно від типу гриба.
Проте, не можна точно визначити тип цвілі, оскільки колір плям може змінюватися при різних умовах вирощування і може коливатися протягом життєвого циклу гриба.
Найбільш поширеними видами цвілі є: Aspergillus, Penicillium, Fusarium, Mucor та Rhizopus.
Варто зазначити, що деякі з них безпечні для вживання та призначені для виготовлення блакитного сиру. Однак грибки, що можуть рости на хлібі, надають йому неприємний смак та часто шкідливі для вашого здоров'я. Не варто глибоко вдихати запах зіпсованого продукту. Якщо у вас алергія на цвіль, це може призвести до виникнення проблем з диханням та навіть астми.
Нарешті, люди зі слабкою імунною системою, наприклад, з погано контрольованим діабетом, стають вразливішими до інфекції після контакту з видом Rhizopus.
Служба безпеки харчових продуктів та інспекції Міністерства сільського господарства Сполучених Штатів (USDA) радить відмовитися від всього буханця, якщо він вражений пліснявою. Хоча ви можете побачити лише декілька малих плям, мікроскопічні коріння цвілі можуть швидко поширюватися. Тому не намагайтеся зішкрібати цвіль та не споживайте такий хліб.
Деякі види плісняви виробляють шкідливу отруту - мікотоксини. Вони можуть поширюватися через хліб, особливо, коли ріст цвілі інтенсивний. Споживання великої кількості мікотоксинів викликає розлади травлення та інші хвороби. Ці токсини можуть також вразити домашніх тварин, тому не годуйте зараженими продуктами своїх улюбленців.
Довготривалий, важкий вплив цих отруйних речовин, включаючи афлатоксин, що виробляється певними видами Aspergillus, може підвищити ризик виникнення онкозахворювань.
Без консервантів термін придатності хліба, що зберігається при кімнатній температурі, як правило, становить три-чотири дні.
Консерванти та інші інгредієнти, а також певні способи обробки та зберігання хліба можуть перешкоджати росту плісняви. Альтернативою є використання молочнокислих бактерій. Вони виробляють кислоти, що природним чином стримують ріст цвілі. В даний час вони найчастіше використовуються в хлібі з закваски.
Сьогодні все більше людей віддають перевагу продуктам, виготовленим без хімічних консервантів. Цим вимогам відповідає продукція бренду «Цар Хліб» від холдингу «Хлібні інвестиції».
Джерело: hlibinvest.com.ua