Контракти.ua

1795  —  27.11.18
Україна вже не контролює обидва моря. Ситуацію треба змінювати
Україна вже не контролює обидва моря. Ситуацію треба змінювати

На жаль, ми ще не здатні усвідомити усього масштабу агресивних дій Росії проти України. І навіть на Азовському та Чорному морі. Це через своє "сухопутне" мислення.


Ось перед вами усі об'єкти, захоплені росіянами у морях. До них відносяться і газові вишки "Чорноморськфтогазу" на нашому шельфі у 150 км від Одеси.

На тих вишках чергують військові, а відповідне обладнання "бачить" нашу акваторію від початку виходу наших суден із порту. З цього випливає кілька доволі тривіальних, не надто складних для логіки homo sapiens висновків:
1. Російська агресія на морях не прив'язується лише до Криму. Крим – лише зручна "база" для нав'язування сили у морі, спираючись на усю наявну там інфраструктуру.
2. Росіяни уже прямо зараз здатні "закрити" український флот (і торговий теж) у районі Одеського порту і відрізати УСІ українські порти НА ОБОХ МОРЯХ від міжнародної торгівлі.
3. Україна здійснює лише номінальний суверенітет у своїх територіальних водах (за кримський сегмент цих вод я мовчу) у обох морях. І цей суверенітет абсолютно контрольований російським ВМФ.
Ситуацію треба змінювати. Так, меншими силами. Так, із "провокаціями". Інциденти, типу позавчорашнього, будуть повторюватися і надалі. Під стурбованість та засудження міжнародної спільноти. В нинішніх реаліях це – теж актив.
Втім, звісно, якщо український порт в Южному і далі буде розвантажувати та відвантажувати продукцію російських фірм, які знаходяться під міжнародними та українськими санкціями, і якщо титан з України і далі буде йти у Росію на потреби її "оборонки", сенс воєнностанової "хунти" в Україні буде викликати пусте синьо-жовте ґелґотіння у Верховній Раді.
Пост присвячую усім тим, хто вважає, що:
а) агресію відбито і Порох красавчік
б) воєнний стан переслідує лише політичні цілі і Порох мудак
в) це все беззмістовна фігня у надтоскладному світі і Порох місцями красавчік, а місцями мудак
г) жертвам зрадо/переможної діалектики
Автор: Макс Мирошниченко, блогер, журналіст, ветеран АТО

Статьи по теме
Зеленський підписав новий закон: як українці будуть отримувати паспорти
Зеленський підписав новий закон: як українці будуть отримувати паспорти

Закон встановлює новий порядок одночасного оформлення, у тому числі замість втраченого або викраденого, обміну паспорта громадянина України та закордонного паспорта.
вчера, 14:26 — 484

Чоловікам за кордоном не видаватимуть паспорти без військових документів: рішення Кабміну
Чоловікам за кордоном не видаватимуть паспорти без військових документів: рішення Кабміну

Українські чоловіки призовного віку не зможуть отримати паспорт за кордоном без військово-облікових документів.
09.06 — 756