Контракти.ua

2382  —  18.01.18
Закон о деокупации: Россия – агрессор, но торговать можно. Обзор мнений
Закон о деокупации: Россия – агрессор, но торговать можно. Обзор мнений

Сегодня Верховная Рада приняла закон №7163 о деокупации Донбасса. 280 нардепов проголосовали за, 36 – против, 2 – воздержались, еще 33 – не голосовали. Законом, в частности, РФ признается государством-агрессором, кроме того, он должен создать новую правовую основу для решения задачи по отражению вражеской агрессии на Донбассе, а в перспективе - для восстановления территориальной целостности Украины в пределах международно признанных границ. Обзор мнений.


Богдан Буткевич, журналіст
І хочеться порадіти, що краще пізно, ніж ніколи ми таки визнали русню агресором. Й решті давно перезрілих рішень типу відміни АТО тощо.
Але:
1) Здається, депутатів поставили перед виделкою. Законопроект не повний і не якісний, але спробуй не проголосуй за визнання рашки агресором - й розірвуть же.
2) Тепер маємо шизофренічну ситуацію, коли є дипломатичні стосунки з країною, яку самі ж офіційно виграємо агресором. Понад те - маємо з нею договір про дружбу. Аргумент про те, що, мовляв, не можна його розривати, щоб змусити його виконувати країну, яку ми визнали агресором - це ще більша шизофренія.
3) При будь-яких розкладах не розумію не визнання "днр/лнр" терористичними організаціями. Ми ж й так ніби відмовляємося про щось офіційно говорити з захарченками. Так в чому логіка, щоб їх не визнати терористами й закрити питання раз і назавжди?
4) Вже писав, що винесення Криму за лапки тактично зрозуміле. Але стратегічно - неправильне. Ми так й не маємо жодної притомної стратегії повернення АРК.
5) Вже очевидно, що ніяких серйозних рухів до виборів у цих вікопомних питаннях не буде. І от це бісить найбільше. Знову продовжуємо гратися у гібридність. В тих питаннях, де це межує з банальною безхребетністю.
Марина Данілюк-Ярмолаєва, журналіст
Закон про деокупацію є. Чесно кажучи, думала, скоріше правнука діждусь чим закінчення цього кількамісячного дня сурка)
Лиза Богуцкая, блогер и общественній деятель
Всех поздравляю. Теперь мы официально дружим с Рашей. З-н про реинтеграцию Донбасса принят.  Я не кровожадная, но мне было бы радостно видеть, как пылают дома каждого, кто проголосовал за то, что ЛДНР- не террористы.
Богдан Яременко, дипломат
Перейменували АТО і дали право президенту ігнорувати себе. Вже почали святкувати, не деокупувавши жодного села.
Вахтанг Кіпіані, історик та блогер
Медведчук критикує закон про реінтеграцію - це "набір маревних мрій про насильницьке повернення територій. Саме територій – не людей". Правильно каже, подлєц, розуміє, де підгорає. Бо Україна має повернути саме територію. А люди на тимчасово окупованій території - не раби, не кріпосні. Вони самі мають вирішити - бути громадянами, українцями ("нація - це щоденний плебісцит") чи зрадниками. І якщо вони вибирають друге, то скатєртью дорога.
Филипп Духлий, блогер
Приняли 7163 про признание России оккупантом, реинтеграции регионов и усиление полномочий силовиков там. По сути - это отмена Минска и переход к новому формату переговоров и подготовке к возврату регионов. Обратите внимание, что те же люди, кто требовал полной мобилизации, пойти в атаку и все вернуть силой - скоро начнут ныть по теме "а нафига нам тот Донбасс".
Кирилл Сазонов, политолог
Поздравляю всех здравомыслящих людей с принятием закона 7163. Россия агрессор, Донбасс признан оккупированной территорией. Теперь на уровне закона.
Юрий Романенко, политолог
Приняли закон про деокупацию. Теперь осталось дождаться печатной версии, чтобы понять, что приняли на самом деле.
Віктор Чумак, нардеп
Іноді важко залишатися розумним і красивим одночасно. У фінальному голосуванні проукраїнські політики були поставлені перед вибором між поганим та ще гіршим. В проекті Закону 7163 "Про забезпечення державного суверенітету..." разом із цілком слушними нормами стояли і такі що можуть мати негативні наслідки. В публічному ж дискурсі ніхто не буде розбирати плюси і мінуси закону, питання буде стояти руба: чи голосував ти за визнання Росії агресором чи ні? Ось такий шпагат. Будемо слідкувати за імплементацією.
Михаил Чаплыга, блогер
Абсолютно согласен с оценкой Виктора Чумака того голосования в Раде по "деоккупации"... :( Вот как вижу это я. Типичный дискурс:
- У вас в проекте написано, что граждан лишают КОНСТИТУЦИОННЫХ прав! Его никто не голоснет!
- Тю... поставим первой статьей, что Путин - х*ло!
- Ну и что?
- Ты не согласен с тем, что Путин - х*ло?! Ты шо, сепар?
- Так Путину по**уй, а граждан прав лишили!
- Так и скажу по телевизору, что ты сепар и за Путина и потребую от СБУ провести обыск, кинуть на яму и вытолкать на минное поле! И зачем тебе адвокат и права, если тебя все равно не найдут?
Простите... а кто-то из депов в курсе за что в конечном итоге отдали свои 280 голосов?
Святослав Стеценко, блогер
Я завжди вважав, що коли є агресія, то країна опирається їй всіма способами без винятку. Розривають дипломатичні стосунки, торгівлю, громадян країни-агресора висилають або інтернують, агресорів знищують всіма можливими і неможливими способами. Вважав і вважаю, що якщо все це не роблять, то погодилися з результатами агресії. Себто де-факто здали, "злили", продали. Себто агресії вже нема, є нова реальність. І ніяке надування щок, ніякі голосні заяви, ніякі папірці цього не змінюють. Або війна, або бізнес. Бува, що війна і є тим бізнесом, як це у нас наразі.  Деокупація, кажете?
Якщо послухати заклятих дружбанів і подруг Лоліти, то без прийнятого сьогодні закону №7163 Україна не мала достатніх правових підстав обронятися від збройної агресії. А тепер має. Але винятково так, щоб не припиняти з агресором дружби і стратегічного партнерства.
Александр Янковский, журналист
Отже, в одном законі - Росія - агресор. В іншому - друг та стратегичний партнер. О дівний новий мір.
Алексей Голобуцкий, политолог
Медведчук раскритиковал принятый парламентом закон по обеспечению государственного суверенитета Украины на временно оккупированных территориях в Донецкой и Луганской областях, отметив, что этот документ дискриминационный по отношению к гражданам Украины.
Медведчук вспомнил всё: и "отказ Украины выполнять Минские соглашения", и "принесение в жертву политическим интересам жизней военных", и "оголтелых радикалов", и "партию войны", и "отсутствие содержательной нагрузки в термине "агрессор", и "насильственное возвращение территорий, а не людей"...
Собственно, в том числе и для этого необходимо было принять закон о реинтеграции. Для вот таких камин-аутов всего кремлёвского пула. "Следите за руками" - обращайте внимание на содержание комментариев бортниковых-погребинских-бузаровых и прочих. Там будут точно те же тезисы, что выдал Медведчук.
Кстати о тезисах: путинскому куму стоит их заказывать у одного специалиста. А то "насильственное возвращение территорий" как-то не стыкуется с "гражданским конфликтом". Да и противопоставление террриторий и людей выглядит по-дурацки. Хотя, конечно "насильственное возвращение людей" для кремлёвского уха привычней. Мы же понимаем глупость и небезопасность такого подхода. Люди могут определиться, куда им и с кем, только самостоятельно. Они не мебель и не территории, чтобы их можно было перемещать, возвращать, оставлять... Хотя Империя зла как раз традиционно приравнивает людей к мебели, притом совершенно бросовой по стоимости.
В целом, закон действительно нужный и своевременный: когда-то нужно начинать расставлять точки над "і". Хотя, безусловно, понадобятся и другие законы, о которых я уже говорил: изменения к Закону о гражданстве, к Ст.110 ККУ "Государственная измена", правовое нормирование термина "коллаборант"... Потому что быть гражданином - это обязанности и ответственность, это привилегия, которой добиваются сознательно, а не получают автоматически, отказываются при случае, возвращают по первому заявлению...
Сергій Руденко, журналіст
Росія - агресор. Це - добре! Тільки от що робити із дипломатичними відносинами, великим Договором про дружбу і добросусідство від 1997 року та торгівлю із окупантом і агресором?
А Герой України Надія Савченко не проголосувала за визнання Росії агресором.
Олеся Яхно-Белковская, журналист
Очередная ошибка Юлии Тимошенко. Прогнозированно, что Тимошенко, как и в предыдущие разы, когда в ВР рассматриваются законопроекты по России (скажем, когда в 2008 году фракция Тимошенко не голосовала за осуждение агрессию РФ против НАТО), будет отсутствовать в сессионном зале и во время рассмотрения и голосования за законопроект по Донбассу. Все эти три дня, когда в парламенте рассматривался во втором чтении проект Закона "Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України над тимчасово окупованими територіями в Донецькій та Луганській областях (№7163)" лидер партии "Батьківщина" отсутсвовала в ВР. Ничего нового, исходя из предыдущего опыта Тимошенко. За исключением - новых реалий, в которых Украина находится, начиная с 2014 года. Нельзя на словах говорить одно, а на деле - избегать голосования за законы, указывающие на Россию как агрессора.
Макс Михайленко, журналист
Удачній маневр. Очень рад, что закон о деоккупации (№7163) принят в консенсусе между властью и большей частью оппозиции - ответственность за его имплементацию и последствия они несут теперь сообща. Это правильно. А закон, надеюсь, несколько поторопит, наконец, некоторые события.
БПП - 123 (из 138)
"НФ" - 76 (из 81)
Самопомич - 22 (из 25)
Радикальная партия - 17 (из 21)
внефракционные - 16 (из 52)
Батькивщина - 15 (из 20)
"Воля народа" - 10 (из 18)
"Відродження" - 1 (из 25).
Кстати, разброс по фракциям и группам красноречив. "Воля народа" рыжья на большую половину, а "Видро", по сути, - тот же "Оппоблок". И от 7 дл 27 депутатов коалиции все время надо где-то брать. То есть одних "радикалов" или "вольных" самих по себе для пасьянса не хватает. Но пока существуют рыговские недобитки, активно вливающиеся в новую политэкономию, не будет и консолидированной оппозиции. Кстати, а этот единственный патриот из "Видра" – Яценко.
Карл Волох, блогер
На публичное самосожжение не решились даже самые отъявленные демагоги. Укроп не считаем - у них патриотизм в момент попыток конфискации миллиардов у Бени отключается автоматически.
Виктор Уколов, журналист
Голосування 22 депутатів Самопомочі за закон про реінтеграцію Донбасу повністю перекреслює всю критику закону, яка лунала від них раніше. Нагадайте їм, що жодні їхні правки підтримані не були :) значить все, що вони говорили раніше була брехня?
Павел Нусс, блогер и общественный активист
Юлия Тимошенко, традиционно проигнорировала сегодняшнее важнейшее голосование за Закон который определяет Россию агрессором и оккупантом, таким образом подтвердила политическую преданность своему давнейшему партнеру Медведчуку и политическому Боссу - Путину.
Савченко вот, например, более искренняя, и прямо послала нах стратегию государства по возвращению Донбасса или Украины на Донбасс, не боясь политических последствий. Она, в отличии от Тимошенко, прямо декларирует свою позицию "диалога" с врагом. А Юлии Владимировне слабо. Вот-вот...

Статьи по теме
Зеленський підписав новий закон: як українці будуть отримувати паспорти
Зеленський підписав новий закон: як українці будуть отримувати паспорти

Закон встановлює новий порядок одночасного оформлення, у тому числі замість втраченого або викраденого, обміну паспорта громадянина України та закордонного паспорта.
21.06 — 519

Закон про демобілізацію: коли можуть ухвалити та за якої умови — секретар комітету Ради
Закон про демобілізацію: коли можуть ухвалити та за якої умови — секретар комітету Ради

За прогнозом Костенка, відповідний законопроєкт може бути ухвалено вже у жовтні 2024 року.
21.06 — 207

Демобілізації бути: у Раді назвали єдину умову для розгляду відповідного законопроєкту
Демобілізації бути: у Раді назвали єдину умову для розгляду відповідного законопроєкту

Питання демобілізації під час воєнного стану є актуальним для багатьох українців, які несуть службу в лавах Збройних Сил України.
21.06 — 1820