Контракти.ua

24.06.2019 — Київ, Україна — Уніан, Радіо Свобода — 24139
ЛГБТ, марш, права человека, Киев Прайд
KyivPride2019: «Наша традиція – це свобода»

Гасло «Свобода. Єдність. Боротьба» стало темою цьогорічного Маршу рівності, який 23 червня відбувся у Києві. Основна мета акції – наголосити на необхідності дотримання прав людини та реалізувати право ЛГБТ-спільноти на мирні зібрання, свободу слова та самовираження. Подібна правозахисна демонстрація відбувається в Україні вшосте. Основні гасла учасників Маршу рівності: «Наша традиція – це свобода», «Усі різні – усі рівні» та «Права людини понад усе». «Наша свобода – це незаперечна цінність бути собою, обирати те, чого ми хочемо, та не боятися жити повним життям», – наголошують організатори ходи з громадської організації «Київпрайд». До мирної демонстрації приєдналися не лише представники ЛГБТ-спільноти, але й усі охочі, які прагнуть дотримання прав людини в Україні. Паралельно з Маршем рівності проходило також дві акції опонентів проведення подібних заходів. Уздовж всієї ходи вони несли чорні банери з надписами та вигукували різні негативні гасла стосовно учасників Маршу рівності. Безпекою під час мирного зібрання опікувалися правоохоронці, пожежники та медики. Уся територія проведення Маршу рівності була перекрита металевим парканом задля забезпечення порядку та уникнення сутичок. До Маршу рівності цьогоріч приєдналося чимало представників іноземних дипломатичних місій, міжнародних фондів та гостей із західних країн. Серед них зокрема були посол Канади в Україні Роман Ващук та німецька політик Ребекка Гармс. Організатори Маршу рівності запрошували і президента Володимира Зеленського, але він не відповів на запрошення. Однак згодом привітав їх на своїй сторінці Facebook. Тимчасовий повірений у справах США в Україні Вільям Тейлор також висловив підтримку українцям, які прагнуть рівності і відсутності дискримінації. «Зичу всім учасникам маршу КиївПрайд безпечного, приємного і чудового дня. Ми стоїмо разом з усіма українцями, які прагнуть рівності та відсутності дискримінації», – цитує звернення Тейлора посольство. Перед початком ходи у небі над Києвом замайорів веселковий прапор – міжнародний символ ЛГБТ-спільноти. Учасники ходи пройшли маршем від Оперного театру до бульвару Тараса Шевченка, через площу Льва Толстого до станції метро «Театральна». Задля уникнення зіткнень звідти демонстрантів «евакуювали» автобусами. За підсумками Маршу рівності Національна поліція заявила про 3 тисячі учасників, організатори ж – про 8 тисяч. Попри присутність опонентів проведення Маршу рівності, організованого ЛГБТ-спільнотою України, хода відбувалася мирно. Кілька разів були спроби нападу на першу колону ходи. Утім, поліцейські оперативно відтісняли порушників. За повідомленнями правоохоронців, під час ходи жодну особу не затримали.

Фоторепортажі
Життя без прикрас: як насправді виглядав Київ та його мешканці у 1970-80-х роках. Архівні фото

Життя без прикрас: як насправді виглядав Київ та його мешканці у 1970-80-х роках. Архівні фото

На офіційних знімках радянських часів Київ – зелене місто, з чудовою архітектурою та усміхненими мешканцями. Проте, завдяки роботам українського фотографа Олександра Ранчукова ми можемо побачити іншу столицю та її мешканців, якими вони були у 1970-1980-тих роках. Фото опублікували на сторінці спільноті "Клуб корінного киянина" в соцмережі Facebook. Митець вміло передав настрої тієї епохи. Пише OBOZ.UA. Про це повідомляють Контракти.UA. "1970-1980-ті роки. Київ очима вуличного фотографа Олександра Ранчукова. Це не Київ з листівок, які показують тільки гарні види, це реальне життя... Життя без прикрас, як воно було насправді", – додали в спільноті. Олександр Ранчуков (1943-2019, Київ) – український фотограф. Навчався у Київському політехнічному інституті та Інституті журналістської майстерності в Києві. Працював фотографом в Науково-дослідницькому інституті теорії та історії архітектури і містобудування (1978 - 1996). Співпрацював з численними архітектурними журналами. Нагадаємо, Труханів острів у наші дні – відоме місце відпочинку мешканців Києва, де є пляжі, зокрема й нудистській. Проте мало хто знає, що приймати сонячні ванни "у чому матір народила" тут почали ще в 1918 році. Як повідомляв OBOZ.UA, у першій половині 20-го століття з Києва до Броварів можна було доїхати без пересадок. Для цього існував спеціальний бензотрамвай, який сполучав середмістя столиці та Поштову площу.
20.04.2025 — 13 — 959

Напад на військового у Гідропарку: поліція затримала чотирьох підлітків

Напад на військового у Гідропарку: поліція затримала чотирьох підлітків

Поліція Києва затримала чотирьох підлітків, які напали на військовослужбовця. Їм загрожує до 4 років в’язниці. У Києві правоохоронці затримали чотирьох підлітків, які жорстоко напали на військовослужбовця у Гідропарку. Інцидент стався 18 квітня — група юнаків спровокувала конфлікт, повалила чоловіка на землю та била його ногами. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA. Про це повідомила пресслужба поліція Києва. Першими поліція затримала двох 17-річних мешканців столиці. Сьогодні, завдяки оперативним діям, вдалося знайти ще двох учасників нападу — 15-річного та 17-річного киян. За фактом нападу слідчі Дніпровського управління відкрили кримінальне провадження за ч. 2 ст. 296 КК України (хуліганство). Нападникам загрожує до 4 років позбавлення волі. Нагадаємо, у Києві підлітки жорстоко побили чоловіка у військовій формі.
19.04.2025 — 4 — 449

РФ у Страсну п’ятницю вдарила балістикою по Харкову: понад 70 постраждалих

РФ у Страсну п’ятницю вдарила балістикою по Харкову: понад 70 постраждалих

Російські окупанти завдали ракетного удару по Харкову у Страсну п'ятницю, 18 квітня. Внаслідок ворожої атаки є жертва, а кількість постраждалих перевищила 70 осіб. Що відомо про ракетний удар по Харкову - у матеріалі РБК-Україна нижче. Про це повідомляють Контракти.UA. За словами мера Харкова Ігоря Терехова, удари по Харкову було завдано балістичними ракетами з касетними боєприпасами. Під час огляду правоохоронці, що підрив ворожої ракети відбувся у повітрі для ураження більшої території та об'єктів. Варто наголосити, що Росія не вперше б'є по цивільних балістикою з касетними боєприпасами, а ракета вибухає у повітрі. Загарбники вже застосовували таку тактику під час смертоносних ударів по Кривому Рогу та Сумах у квітні. Також додамо, що російські терористи вдарили по Харкову у важливий для християн день - Страсну п'ятницю, який вважається днем скорботи та тиші. У Вербну неділю, 13 квітня, росіяни завдали ракетного удару по Сумах, внаслідок чого загинуло десятки українців. Жертва та постраждалі Після удару по Харкову місцева влада повідомила про п'ятьох постраждалих, але кількість поранених стрімко зростала. Станом на 9:50 мер міста повідомив, що кількість постраждалих зросла до 74 осіб. За даними Харківської обласної прокуратури, поранення та гострий шок отримали 59 людей. Серед постраждалих - четверо дівчат віком 3, 4, 14 і 16 років, а також 17-річний хлопець. Голова Харківської ОВА уточнює, що госпіталізували 13 поранених, з них двоє дітей. Четверо постраждалих у важкому стані. Крім того, у Харкові є жертва російського обстрілу - загинув 79-річний чоловік. Він під час ракетного удару перебував у своїй квартирі. Пошкодження у Харкові Під атакою російських терористів опинився Основ'янський район Харкова. Влучання зафіксовані по житловому кварталу серед багатоквартирних будинків. Ще одна ракета поцілила у цивільне підприємство, внаслідок чого виникла пожежа. "Внаслідок обстрілу постраждало понад 50 багатоквартирних житлових будинків, а також понад 30 автівок", - повідомив представник Харківської обласної прокуратури. У ДСНС уточнюють, що через обстріл у Харкові пошкоджені багатоповерхові житлові будинки, навчальний заклад, легкові авто. На території підприємства загорівся дах двоповерхового корпусу, цех та будівля. Вогонь поширився на площу близько 450 квадратних метрів. Варто зазначити, що у Страсну п'ятницю, 18 квітня, російські загарбники атакували не лише Харків. Під ударом також було місто Дніпро та область. У Дніпрі через ворожу атаку були пошкоджені фітнес-центр, офіс та готель. Також армія РФ вдарила дронами по Сумах. Окупанти завдали удару по цеху з випікання пасок, внаслідок чого загинув підприємець.  
18.04.2025 — 12 — 659

У Чорнобильському заповіднику зафіксували рекорд: помічено унікальне стадо оленів

У Чорнобильському заповіднику зафіксували рекорд: помічено унікальне стадо оленів

Науковці помітили незвичайне стадо оленів шляхетних — до його складу входять 23 особини, що є рекордною кількістю для заповідника. У Чорнобильському заповіднику зафіксували рекорд: там помітили унікальне стадо, яке складається з рекордних 23 особин. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA. Про це стало відомо з результатів щорічних маршрутних обліків копитних тварин, розповіли в Чорнобильському радіаційно-екологічному біосферному заповіднику. Працівники установи використовують метод обліку за екскрементами диких тварин. Копитні залишають фекалії до 20 разів на добу, тому завдяки цьому способу вдається точно визначати розміщення та шляхи міграції тварин. Також вчені використовують різні форми візуальних спостережень — самих звірів найчастіше вдається побачити з авто. Помітивши транспортний засіб, тварини на мить зупиняються, придивляються, але зрештою зникають у хащах. Крім того, за копитними можна детально спостерігати, замаскувавшись у довкіллі. У ході аналізу фахівці виявили, що на території заповідника зросло навантаження на пасовища. Наслідками цього стало скорочення запасів сухої трав’яної маси, що позитивно впливає на біорізноманіття та зменшує ризики масштабних пожеж. Водночас великі скупчення сухої рослинності утворюють види, які копитні майже не їдять — куничник та осока. Працівники заповідника визначили, що там зросла чисельність червонокнижних коней Пржевальського та оленя шляхетного. Науковцям навіть вдалося помітити незвичайне стадо останніх — до його складу входять 23 особини, що є рекордною кількістю для заповідника. Нагадаємо, у Чорнобильському заповіднику помітили непроханого хижака.
17.04.2025 — 3 — 653

У 67 років помер найвищий чоловік США — фото, подробиці

У 67 років помер найвищий чоловік США — фото, подробиці

Джордж Белл знявся в «Американській історії жахів». Один із найвищих людей у світі, якого називали «лагідним велетнем», помер у віці 67 років. Джордж Белл мав приголомшливий зріст 2,34 м. Він не досяг свого повного зросту до 20 років і, як вважають, у нього був діагноз гігантизм, повідомляє Need To Know.Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA. Однак хвороба, яка спричиняє надмірне вироблення гормонів росту, не завадила йому в житті. Він продовжив працювати в правоохоронних органах і грав у баскетбол у коледжі, перш ніж стати професіоналом. 2007 року він потрапив до Книги рекордів Гіннеса як «найвищий чоловік в Америці». Крім того, він також знімався в серіалі «Американська історія жахів: Шоу виродків», де з’явився в образі самого себе. Хоча раніше він розповідав, що має проблеми з тим, щоб поміститися в автомобілі, знайти одяг і спати в ліжку, він навчився сприймати їх такими, якими вони є, і не дозволяти їм псувати життя. Джордж, який виріс у Портсмуті, штат Північна Кароліна, США, помер 19 березня 2025 року в оточенні друзів і сім’ї в своєму будинку в Даремі, штат Північна Кароліна. Причина його смерті наразі невідома. Нагадаємо, не так давно Книга рекордів Гіннеса поділилася історією найвищої жінки, яка коли-небудь жила. Навіть через 43 роки після смерті рекорд найвищої жінки в історії залишається непобитим.
16.04.2025 — 3 — 771