Контракти.ua

26.02.2018 — Південна Корея — hromadske.ua — 21413
спорт, Южная Корея, Олимпиада, медали, чемпионы, итоги, инфографика
Зимові Олімпійські Ігри 2018 у Пхьончхані завершилися: результати

25 лютого у Пхьончхані завершилася Олімпіада. У медальному заліку Україна опинилася на 21-му місці завдяки «золоту» фристайлиста Олександра Абраменка. Найвищу сходинку посіла Норвегія, завоювавши 39 нагород (14 золотих, 14 срібних, 11 бронзових). Така кількість медалей є рекордною не тільки для країни, а й за всю історію зимових Олімпійських Ігор. Про види спорту, призові місця й призерів — підсумковий репортаж.

Біатлон. Поєднує лижні перегони та стрільбу (лежачи та стоячи). За промахи на вогневих рубежах спортсмени отримують або штрафні хвилини, або біжать додаткові кола. Перемагає спортсмен, який витратив на подолання дистанції найменше часу.

У Пхьончхані розігрувалося 11 біатлонних комплектів медалей — по 5 у жіночих та чоловічих дисциплінах (4 індивідуальні гонки — спринт, гонка-переслідування, індивідуальна гонка й мас-старт, командна естафета) та змішаній естафеті (в команді 2 жінки й 2 чоловіки). Українські біатлоністи не змогли пробитися на високі позиції.

Бобслей. Вид швидкісного спуску по спеціально обладнаних льодових трасах на санях — бобі. Боб керується екіпажем від 2 до 8 спортсменів. Швидкість під час спуску сягає 100 км/год.

У програмі Олімпійських Ігор розігрувалося три комплекти нагород: у двійках — чоловіки та жінки, а також чоловічі четвірки. Цікаво, що в чоловічих двійках золото здобули дві команди — німецький та канадський екіпаж, які на фініші мали однаковий час.

Гірськолижний спорт. На Олімпійських іграх представлені наступні дисципліни: швидкісний спуск (спуск трасою по природному рельєфу — схилу гори на швидкість), слалом (спуск з оминанням спеціальних воріт (прапорців), довжина траси — 450-500 метрів, швидкість — 40 км/год), гігантський слалом (протяжність — 800-2000 метрів, швидкість — 65 км/год), супергігантський слалом (довжина — 2500-3000 метрів, швидкість — близько 65 км/год) та гірськолижна комбінація (поєднання швидкісного спуску й слалому).

На Олімпійських іграх-2018 уперше розігрувалися нагороди в командних змаганнях з гірськолижного спорту. Воно передбачає паралельний спуск у слаломі представників двох збірних команд. Змагалися представники національних команд у складі 2 жінок та 2 чоловіків. Серед жінок особливої уваги заслуговує чемпіонка в супергіганті — чешка Естер Ледецька, яка, окрім лижної медалі, завоювала золото ще у сноубордингу — вперше в історії Олімпійських Ігор.

Керлінг. Командна спортивна гра, в якій спортсмени почергово пускають спеціальні гранітні камені в напрямку спеціальної розмітки на льоду («дім»). У команді 4 спортсмени. Довжина майданчика — 45 метрів, вага каменя — 20 кілограмів, діаметр «дому» — 3,66 метри. Перемагає команда, чий камінь виявиться найближчим до центру мішені (червоного кола).

Змагання проводяться серед чоловіків, жінок і змішаних пар. Варто зазначити, що в змаганнях змішаних пар бронзову нагороду спочатку здобуло російське подружжя Олександр Крушельницький і Анастасія Бризгалова. Але пізніше в крові Крушельницького виявили допінг. Медаль у пари забрали й віддали китайцям, які відтак посіли четверте місце. Росіянина дискваліфікували.

Ковзанярський спорт. Вид спорту, в якому змагаються парами на швидкість подолання дистанції на льодовому катку довжиною 400 метрів.

На Олімпійських іграх-2018 у цьому виді спорту розігрувалося 14 комплектів нагород — на дистанціях 500, 1000, 1500, 5000, 10000 метрів, мас-старті та командній гонці-переслідуванні. Традиційними лідерами серед медалістів є засновники ковзанярського спорту — нідерландці. У Пхьончхані вони отримали 3 «золота», 2 «срібла» й «бронзу» серед чоловіків і 2 «золота», 2 «срібла» й 4 «бронзи» в жіночих змаганнях.

Лижне двоборство. Поєднання двох лижних дисциплін — стрибків з трампліна й бігу на лижах. Цей вид спорту називають також нордичною комбінацією.

Загалом спортсмени змагалися за три комплекти нагород — у комбінаціях нормального трампліна й гонки на 10 кілометрів, великого трампліна, гонки на 10 кілометрів і командного великого трампліна, й естафети 4 по 5 км. На нинішніх Олімпійських іграх це єдині змагання, де не розігрувалися медалі серед жінок.

Лижні перегони. Класичний біг на лижах. У змаганнях беруть участь як жінки, так і чоловіки. Однак у жінок дистанції менші.

Санний спорт. Спуск спеціально підготовленою льодовою трасою на час і швидкість на санях горілиць (лежачи на спині), які розвивають швидкість до 150 км/год. Змагання проводяться серед чоловіків і жінок, а також у чоловічих двійках. Окрім цього, існує естафета — з кожної команди в першості представляють по одному чоловіку, жінці та двійці.

Розігрувалося 4 комплекти нагород. Кожну країну могли представляти не більше, ніж десять саночників. У перший тиждень Олімпіади з українським саночником Андрієм Мандзієм стався незвичайний інцидент. Під час заїзду він випав із саней і, прокотившись по жолобу, спромігся на них залізти й завершити заїзд. До фінішу він прийшов 40-м.

Скелетон. Спуск на спеціальних санях під назвою «скелетон» долілиць (лежачи на животі).

Змагання проходять серед жінок і чоловіків одиночно.

Сноубординг. Змагання проводяться між чоловіками й жінками (загалом 8 комплектів медалей) у таких дисциплінах: Хафпайп —змагання проводяться на спеціальному сніжному рельєфі у вигляді U-видної напівтруби. Спортсмени виконують різноманітні трюки — стрибки, оберти тощо. Сноубордкрос — подолання на швидкість спеціально підготовленої траси. Змагається одночасно кілька спортсменів. Біг-ейр — стрибок з трампліна з виконанням різноманітних акробатичних трюків на сноуборді. Ця дисципліна замінила на Іграх у Пхьончхані паралельний слалом. Паралельний гігантський слалом — два спортсмени одночасно стартують на двох розташованих поруч трасах. Сноубордисти долають ворота, їх на трасі близько 25. Слоупстайл — змагання полягає в проходженні траси з виконанням серії акробатичних трюків на трамплінах, пірамідах, нахилах, бильцях тощо.

Фігурне катання. Ковзанярська дисципліна. На Олімпійських іграх розігрується 5 комплектів нагород. Спортсмени показують вправність виконання трюків на льодовому майданчику, за що отримують відповідні оцінки. Фігуристи змагаються в чоловічому й жіночому одиночному, парному та командному турнірі, а також у танцях на льоду.

Фігуристка Олена Савченко, яка має українське походження, і її партнер Брюно Массо не лише завоювали «золото», а й установили світовий рекорд, отримавши 159,31 бали за довільну програму. Цікаво, що торішній рекорд також належав цій парі — у фіналі Гран-прі сезону-2017/18 спортсмени набрали 157,25 бала. Українці в цьому виді не виступали, беручі участь лише в одиночних чоловічих і жіночих змаганнях, а також танцях на льоду. Високих результатів вони не показали.

Фристайл. Загальна назва лижних дисциплін, в яких лижники проходять на швидкість трасу, виконуючи трюки. Нагороди розігруються серед жінок і чоловіків. Дисципліни фристайлу: Хафпайп, Могул (спуск на швидкість у поєднанні з виконанням стрибків. Спуск здійснюється трасіою з насипними штучними горбами), Слоупстайл, Скі-крос, Повітряна акробатика

Саме в останньому виді 29-річний миколаївський спортсмен Олександр Абраменко здобув єдину для нашої збірної золоту медаль. Для України це стало першим олімпійським «золотом» у фристайлі за всю історію.

Хокей. Командний вид спорту. Гравці однієї команди намагаються загнати шайбу у ворота суперника. У кожній з команд — 5 польових гравців і воротар.

Нагороди в хокеї розігрувалися серед чоловічих і жіночих команд. Українська збірна не брала участі в цій Олімпіаді.

Шорт-трек. Біг на ковзанах на швидкість. На відміну від ковзанярського спорту, де змагаються парами, в шорт-треці в кожному забігу стартує кілька спортсменів. Доріжка овальної форми має довжину 111,12 метрів. Ковзанка має стандартні хокейні розміри — 60 на 30 метрів.

Програмою Олімпійських Ігор передбачені змагання серед чоловіків і жінок на дистанціях 500, 1000, 1500 метрів та естафети на 5000 метрів.

Фоторепортажі
Софі Лорен виповнилося 90 років: який вигляд мала легендарна акторка у молодості

Софі Лорен виповнилося 90 років: який вигляд мала легендарна акторка у молодості

Вона — культурне явище, чий вплив виходить далеко за межі кіно. 20 вересня легендарній акторці Софі Лорен виповнилося 90 років. Вона є однією з останніх нині живих зірок Золотого віку Голлівуду і є однією з найвидатніших акторок кіно. Попри поважний вік, Лорен хоча й не часто, але іноді з'являється на світських заходах, а також 2020 року знялася у фільмі "Життя попереду" свого сина Едоардо Понті. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA. Лорен народилася у бідній сім'ї 1934 року і була вихована матір'ю. Її кар'єра була довгою, але розпочалася не з кіно. У віці 14 років Лорен взяла участь у конкурсі краси, який вона не виграла, але це стало початком її кар'єри. Вона привернула увагу кінопродюсера Карло Понті, який згодом став її наставником, чоловіком та партнером на все життя. Понті помітив потенціал дівчини і допоміг їй отримати невеликі ролі в італійських фільмах і таким чином розпочалася її кар'єра, яка тривала понад 70 років. 1962 року Софі здобула "Оскар" і це стало проривом у її кар'єрі, адже перемога була новаторською: вперше актор чи акторка здобули премію за роль у фільмі не англійською мовою. Кар'єра злетіла до нових висот. Вона успішно перейшла до Голлівуду, знімалась разом з деякими найгучнішими іменами в індустрії того часу. За свою блискучу кар'єру Софі Лорен здобула безліч нагород та почестей. Крім премії "Оскар" за роль у фільмі "Чочара", вона отримала другий "Оскар" 1991 року — почесну нагороду, яка визнає її внесок у світовий кінематограф. Лорен також отримала премію "Золотий глобус", премію BAFTA та премію Каннського кінофестивалю. Що стосується особистого життя Софі Лорен, то вона була одружена лише один раз. Її чоловіком був Карло Понті, за якого вона вийшла заміж 1957 року. Вони були віддані одне одному до смерті Понті 2007 року. У них народилося двоє синів — Карло Понті-молодший та Едоардо Понті.
20.09.2024 — 14 — 500

У Львові підпалили кінотеатр

У Львові підпалили кінотеатр "Дзвін": будівля вигоріла вщент

У Львові під ранок, 18 вересня, згорів кінотеатр "Дзвін". Будівля повністю згоріла, попередньо, її підпалили. "Сьогодні, близько 06:00, здійнялася пожежа в кінотеатрі "Дзвін", що біля памʼятника Бандери у Львові", - йдеться у повідомленні. Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Львівську міськраду. Про це повідомляють Контракти.UA Приміщення повністю вигоріло, за попередньою інформацією, причина пожежі - підпал. "Постраждалих в пожежі немає. Натомість зазнали пошкоджень сусідні будівлі - бізнес та приватні помешкання", - додали в міськраді. Зараз на місці працюють рятувальники та правоохоронні органи. Як повідомлялося, раніше в центрі Львова сталася пожежа на площі Ринок. Пожежа сталася в одному із закладів харчування. Крім того, у січні минулого року у Львові пожежники врятували на пожежі 60 людей, із них 10 дітей та евакуювали 20 осіб. Трьох людей було врятовано.
18.09.2024 — 4 — 858

Другий БойчукFest відбувся у Києві

Другий БойчукFest відбувся у Києві

З 11 по 15 вересня у Київській державній академії декоративно-прикладного мистецтва і дизайну імені Михайла Бойчука проходив другий культурно-мистецький захід «БойчукFest». Про це повідомляють Контракти.UA. Він включав кілька художніх виставок, більшість — на території інституту, одну — у Літературно-меморіальному музеї-квартирі П. Г. Тичини і одну — у Національному музеї декоративного мистецтва України. Проводилися лекції, було показано кілька кінокартини і спектакль «Алла Горська: вітражі долі». Проходили і майстер-класи. 25 березня цього року на головний корпус академії впали уламки ракети, внаслідок чого був повністю зруйнований спортивний зал та частково пошкоджено актовий зал. Тоді ніхто не постраждав. Навчання тривають. Всі фотографії зроблені 15 вересня, в день закриття фестивалю.
16.09.2024 — 28 — 2224

Відоме польське місто пішло під воду: з'явилися страшні кадри наслідків масштабної повені

Відоме польське місто пішло під воду: з'явилися страшні кадри наслідків масштабної повені

За словами місцевих, у місті немає ні води, ні світла, ні зв'язку. Відоме польське курортне місто Льондек-Здруй, яке біля кордону з Чехією, напередодні затопила сильна повінь. Величезна кількість бруду та гравію, розтрощені навпіл будинки, зруйновані мости — такі наслідки стихії. Видання RMF24 опублікувало страшні кадри наслідків повені. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA. У неділю, 15 вересня, потужна хвиля прорвала дамбу і вода затопила курортне місто. Дістатися до населеного пункту з польського боку неможливо, оскільки всі дороги непроїзні. Сусіднє Шльонське також відрізане від світу. За словами місцевих, ця повінь була страшнішою та більш масштабною, ніж 1997 року. У місті немає ні води, ні світла, ні зв'язку. Люди змушені підніматися на пагорб над курортною частиною, щоб зателефонувати. Також вода зруйнувала майже всі мости. "Друге обличчя Льондек-Здруя після великої води – це бруд, смуги та гравій, включно з побутовою технікою, уламки дерев, паркани та пінопласт. Це краєвид, який виникає раптово, за сто метрів нижче курортної частини. Що ближче до річки, то більше мулу, а також видно цілі дерева, які несло водою. Розбиті навпіл будинки біля річки, зруйнований історичний ресторан", —  йдеться на сайті інформаційного агентства. Нагадаємо, вихідними Східну Європу накрив циклон "Борис", який приніс рекордні опади. Через масштабні повені "Укрзалізниця" повідомила про нові зміни в русі поїздів.  
16.09.2024 — 10 — 984

Сьогодні 40 років виповнюється британському принцу Гаррі

Сьогодні 40 років виповнюється британському принцу Гаррі

Принцу Гаррі сьогодні 40: десять фактів з біографії улюбленого онука королеви Єлизавети II Молодший син принца Чарльза і принцеси Діани народився 15 вересня 1984 року. Читайте кілька цікавих фактів з біографії улюбленого онука королеви Єлизавети II. Пише ТСН. Про це повідомляють Контракти.UA. 1. Принц Гаррі народився в госпіталі Святої Марії в Паддінгтоні, центральному районі Лондона, там же народився і його старший брат Вільям (а також діти Вільяма і принцеси Кейт - принци Джордж і Луї та принцеса Шарлотта). До того моменту діти в королівській родині народжувалися в палаці, а не в госпіталі. 2. Мама Гаррі - принцеса Діана - наполягла на тому, щоб її сини навчалися в школі з однолітками, а не були на домашньому навчанні, як це було прийнято раніше в королівських сім'ях. Тому Гаррі відвідував дитячий садок, а потім і школу Везербі в Лондоні, а від 1992 року приєднався до принца Вільяма і став учнем школи Ладгроув в Беркширі, де провчився наступні п'ять років. 3. Мама принца Гаррі загинула в автокатастрофі, коли йому було 12 років. Це сильно вплинуло на хлопчика. У підлітковому віці і пізніше Гаррі вважали "шаленою дитиною", він захоплювався алкоголем і курив марихуану. 4. Після школи Гаррі вступив до Ітонського коледжу, який закінчив в червні 2003 року з поганою оцінкою з географії. Потім взяв академічну відпустку на рік і вирушив подорожувати Австралією і Африкою. 5. У юності Гаррі захоплювався грою в регбі. 6. Закінчив Королівську військову академію в Сандхерсті, отримавши звання другого лейтенанта. Служив в Афганістані, як авіаційний навідник. 7. У 34 роки принц Гаррі одружився з американською акторкою Меган Маркл, з якою прожив у королівській родині два роки. У січні 2020 року подружжя оголосило про свій намір покинути королівську сім'ю, переїхати жити до Канади і скласти з себе повноваження старших членів сім'ї. Вони також відмовилися від фінансування. Королева Єлизавета II задовольнила прохання онука і його дружини. 8. У Гаррі і Меган є син Арчі. У червні 2021 року у пари народилася також дочка Лілібет Діана. Їхні діти отримали титули принца і принцеси. 9. У принца Гаррі дуже теплі стосунки з його двоюрідною сестрою - принцесою Євгенією. Ходять чутки, що, живучи в Америці, принц найбільше сумує за спілкуванням з нею, а не з рідним братом Вільямом. 10. Принц Вільям не підтримав Гаррі в бажанні швидше одружитися з Меган Маркл через що їхні стосунки стали більш прохолодними, ніж раніше. Найкращий друг Гаррі теж радив йому не поспішати з весіллям.
15.09.2024 — 6 — 979