Контракти.ua

26.02.2018 — Південна Корея — hromadske.ua — 22045
спорт, Южная Корея, Олимпиада, медали, чемпионы, итоги, инфографика
Зимові Олімпійські Ігри 2018 у Пхьончхані завершилися: результати

25 лютого у Пхьончхані завершилася Олімпіада. У медальному заліку Україна опинилася на 21-му місці завдяки «золоту» фристайлиста Олександра Абраменка. Найвищу сходинку посіла Норвегія, завоювавши 39 нагород (14 золотих, 14 срібних, 11 бронзових). Така кількість медалей є рекордною не тільки для країни, а й за всю історію зимових Олімпійських Ігор. Про види спорту, призові місця й призерів — підсумковий репортаж.

Біатлон. Поєднує лижні перегони та стрільбу (лежачи та стоячи). За промахи на вогневих рубежах спортсмени отримують або штрафні хвилини, або біжать додаткові кола. Перемагає спортсмен, який витратив на подолання дистанції найменше часу.

У Пхьончхані розігрувалося 11 біатлонних комплектів медалей — по 5 у жіночих та чоловічих дисциплінах (4 індивідуальні гонки — спринт, гонка-переслідування, індивідуальна гонка й мас-старт, командна естафета) та змішаній естафеті (в команді 2 жінки й 2 чоловіки). Українські біатлоністи не змогли пробитися на високі позиції.

Бобслей. Вид швидкісного спуску по спеціально обладнаних льодових трасах на санях — бобі. Боб керується екіпажем від 2 до 8 спортсменів. Швидкість під час спуску сягає 100 км/год.

У програмі Олімпійських Ігор розігрувалося три комплекти нагород: у двійках — чоловіки та жінки, а також чоловічі четвірки. Цікаво, що в чоловічих двійках золото здобули дві команди — німецький та канадський екіпаж, які на фініші мали однаковий час.

Гірськолижний спорт. На Олімпійських іграх представлені наступні дисципліни: швидкісний спуск (спуск трасою по природному рельєфу — схилу гори на швидкість), слалом (спуск з оминанням спеціальних воріт (прапорців), довжина траси — 450-500 метрів, швидкість — 40 км/год), гігантський слалом (протяжність — 800-2000 метрів, швидкість — 65 км/год), супергігантський слалом (довжина — 2500-3000 метрів, швидкість — близько 65 км/год) та гірськолижна комбінація (поєднання швидкісного спуску й слалому).

На Олімпійських іграх-2018 уперше розігрувалися нагороди в командних змаганнях з гірськолижного спорту. Воно передбачає паралельний спуск у слаломі представників двох збірних команд. Змагалися представники національних команд у складі 2 жінок та 2 чоловіків. Серед жінок особливої уваги заслуговує чемпіонка в супергіганті — чешка Естер Ледецька, яка, окрім лижної медалі, завоювала золото ще у сноубордингу — вперше в історії Олімпійських Ігор.

Керлінг. Командна спортивна гра, в якій спортсмени почергово пускають спеціальні гранітні камені в напрямку спеціальної розмітки на льоду («дім»). У команді 4 спортсмени. Довжина майданчика — 45 метрів, вага каменя — 20 кілограмів, діаметр «дому» — 3,66 метри. Перемагає команда, чий камінь виявиться найближчим до центру мішені (червоного кола).

Змагання проводяться серед чоловіків, жінок і змішаних пар. Варто зазначити, що в змаганнях змішаних пар бронзову нагороду спочатку здобуло російське подружжя Олександр Крушельницький і Анастасія Бризгалова. Але пізніше в крові Крушельницького виявили допінг. Медаль у пари забрали й віддали китайцям, які відтак посіли четверте місце. Росіянина дискваліфікували.

Ковзанярський спорт. Вид спорту, в якому змагаються парами на швидкість подолання дистанції на льодовому катку довжиною 400 метрів.

На Олімпійських іграх-2018 у цьому виді спорту розігрувалося 14 комплектів нагород — на дистанціях 500, 1000, 1500, 5000, 10000 метрів, мас-старті та командній гонці-переслідуванні. Традиційними лідерами серед медалістів є засновники ковзанярського спорту — нідерландці. У Пхьончхані вони отримали 3 «золота», 2 «срібла» й «бронзу» серед чоловіків і 2 «золота», 2 «срібла» й 4 «бронзи» в жіночих змаганнях.

Лижне двоборство. Поєднання двох лижних дисциплін — стрибків з трампліна й бігу на лижах. Цей вид спорту називають також нордичною комбінацією.

Загалом спортсмени змагалися за три комплекти нагород — у комбінаціях нормального трампліна й гонки на 10 кілометрів, великого трампліна, гонки на 10 кілометрів і командного великого трампліна, й естафети 4 по 5 км. На нинішніх Олімпійських іграх це єдині змагання, де не розігрувалися медалі серед жінок.

Лижні перегони. Класичний біг на лижах. У змаганнях беруть участь як жінки, так і чоловіки. Однак у жінок дистанції менші.

Санний спорт. Спуск спеціально підготовленою льодовою трасою на час і швидкість на санях горілиць (лежачи на спині), які розвивають швидкість до 150 км/год. Змагання проводяться серед чоловіків і жінок, а також у чоловічих двійках. Окрім цього, існує естафета — з кожної команди в першості представляють по одному чоловіку, жінці та двійці.

Розігрувалося 4 комплекти нагород. Кожну країну могли представляти не більше, ніж десять саночників. У перший тиждень Олімпіади з українським саночником Андрієм Мандзієм стався незвичайний інцидент. Під час заїзду він випав із саней і, прокотившись по жолобу, спромігся на них залізти й завершити заїзд. До фінішу він прийшов 40-м.

Скелетон. Спуск на спеціальних санях під назвою «скелетон» долілиць (лежачи на животі).

Змагання проходять серед жінок і чоловіків одиночно.

Сноубординг. Змагання проводяться між чоловіками й жінками (загалом 8 комплектів медалей) у таких дисциплінах: Хафпайп —змагання проводяться на спеціальному сніжному рельєфі у вигляді U-видної напівтруби. Спортсмени виконують різноманітні трюки — стрибки, оберти тощо. Сноубордкрос — подолання на швидкість спеціально підготовленої траси. Змагається одночасно кілька спортсменів. Біг-ейр — стрибок з трампліна з виконанням різноманітних акробатичних трюків на сноуборді. Ця дисципліна замінила на Іграх у Пхьончхані паралельний слалом. Паралельний гігантський слалом — два спортсмени одночасно стартують на двох розташованих поруч трасах. Сноубордисти долають ворота, їх на трасі близько 25. Слоупстайл — змагання полягає в проходженні траси з виконанням серії акробатичних трюків на трамплінах, пірамідах, нахилах, бильцях тощо.

Фігурне катання. Ковзанярська дисципліна. На Олімпійських іграх розігрується 5 комплектів нагород. Спортсмени показують вправність виконання трюків на льодовому майданчику, за що отримують відповідні оцінки. Фігуристи змагаються в чоловічому й жіночому одиночному, парному та командному турнірі, а також у танцях на льоду.

Фігуристка Олена Савченко, яка має українське походження, і її партнер Брюно Массо не лише завоювали «золото», а й установили світовий рекорд, отримавши 159,31 бали за довільну програму. Цікаво, що торішній рекорд також належав цій парі — у фіналі Гран-прі сезону-2017/18 спортсмени набрали 157,25 бала. Українці в цьому виді не виступали, беручі участь лише в одиночних чоловічих і жіночих змаганнях, а також танцях на льоду. Високих результатів вони не показали.

Фристайл. Загальна назва лижних дисциплін, в яких лижники проходять на швидкість трасу, виконуючи трюки. Нагороди розігруються серед жінок і чоловіків. Дисципліни фристайлу: Хафпайп, Могул (спуск на швидкість у поєднанні з виконанням стрибків. Спуск здійснюється трасіою з насипними штучними горбами), Слоупстайл, Скі-крос, Повітряна акробатика

Саме в останньому виді 29-річний миколаївський спортсмен Олександр Абраменко здобув єдину для нашої збірної золоту медаль. Для України це стало першим олімпійським «золотом» у фристайлі за всю історію.

Хокей. Командний вид спорту. Гравці однієї команди намагаються загнати шайбу у ворота суперника. У кожній з команд — 5 польових гравців і воротар.

Нагороди в хокеї розігрувалися серед чоловічих і жіночих команд. Українська збірна не брала участі в цій Олімпіаді.

Шорт-трек. Біг на ковзанах на швидкість. На відміну від ковзанярського спорту, де змагаються парами, в шорт-треці в кожному забігу стартує кілька спортсменів. Доріжка овальної форми має довжину 111,12 метрів. Ковзанка має стандартні хокейні розміри — 60 на 30 метрів.

Програмою Олімпійських Ігор передбачені змагання серед чоловіків і жінок на дистанціях 500, 1000, 1500 метрів та естафети на 5000 метрів.

Фоторепортажі
9 та 10 листопада пройшов ювілейний Kyiv Food and Wine Festival

9 та 10 листопада пройшов ювілейний Kyiv Food and Wine Festival

Фестиваль рівно десять років і один місяць тому відбувся вперше. Наступний стався через півроку, далі він проходив усе частіше, якось навіть шість разів за рік. Він змінював локації: найпершою була G13 project studio, потім він переїхав до галереї «Лавра», п’ятий пройшов у «Д12», шостий розташувався у Гідропарку, і на ці дві локації він більше не повертався. Потім він надовго розташувався у Національному експоцентрі України (ВДНГ), проходив тут не весь час, але найчастіше. Головна мета фестивалю — пропагувати українське вино. Тому більшу частину ярмарку займають стенди вітчизняних виробників. Крім цього тут обов’язково проходить «школа вина», де розказується про різні алкогольні напої, як їх виробляють, як їх правильно споживати. Пізніше до неї додалася «школа сиру». В рамках фестивалю відбувся перший великий конкурс на краще українське вино, в якому якість оцінювали не лише професіонали, але й підготовлені аматори. Його результати тоді суттєво вплинули на ставлення до вітчизняних вин. Тут відбувалося багато різних активностей: і винні забіги, і конкурси на швидкість відкриття устриць, і створювалося фестивальне вино. Кілька разів фестивалю передував «Тиждень вина». Він містив лекції, дегустації — показові або ж оціночні, а з останніх і складалося дегустаційне змагання. Ці події відбувалися на інших локаціях, причому не лише в столиці. З початком великої війни фестиваль «став на паузу», але ті ж самі люди робили трохи менший «Brave Wine: вікенд найкращого українського вина» у приміщеннях колишнього заводу «Арсенал». А вже в травні цього року і знову на ВДНГ пройшов XX Kyiv Food&Wine Festival. Зараз на фестиваль приходять тисячі людей. Багато відвідувачів знають один одного не один рік. Утворився своєрідний відкритий клуб поціновувачів українського вина. Фестиваль змінив ставлення багатьох людей до вітчизняних продуктів. Ці роки українське ставало все більш модним та якісним. За ці десять років вітчизняне виноробство пройшло величезний шлях: суттєво змінилося законодавство, кількість виноробень виросла багатократно і все частіше вони отримують ліцензію. Суттєво зросла підготовка виноробів: вони охоче вчаться, і на коротких курсах, і у вітчизняних інститутах, і часто за кордоном. Попри те, що вони мали б бути конкурентами, вони охоче діляться досвідом. Все менше лишається областей України, де ще нема офіційних виробів. Велика заслуга в цьому фестивалю Kyiv Food and Wine. Фото зроблені 10 листопада 2024 року.  
21.11.2024 — 31 — 953

У Києві спалахнула багатоповерхівка: серед постраждалих дитина

У Києві спалахнула багатоповерхівка: серед постраждалих дитина

20 листопада у Дніпровському районі Києва спалахнула багатоповерхівка. Постраждали двоє людей, в том числі дитина. Про це пише РБК-Україна з посиланням на ДСНС Києва. Про це повідомляють Контракти.UA. "20 листопада о 07:59 надійшло повідомлення про пожежу на проспекті Соборності, 17/2. Горіла квартира на четвертому поверсі 8-поверхового житлового будинку", - йдеться у повідомленні. До прибуття перших пожежно-рятувальних підрозділів, з квартири де виникла пожежа, самостійно евакуювались жінка та дитина. "Їх було передано медикам для огляду. Також, в ході гасіння та розвідки, з верхніх поверхів було виведено 20 осіб на свіже повітря", - зазначили у ДСНС. Причину та обставини виникнення пожежі встановлюватимуть правоохоронці.
20.11.2024 — 6 — 526

У Києві автомобіль на смерть збив жінку на

У Києві автомобіль на смерть збив жінку на "зебрі"

В Подільському районі Києва водій автомобіля насмерть збив жінку. Вона йшла по пішохідному переходу. Про це пише РБК-Україна з посиланням на повідомлення поліції Києва 20 листопада. Про це повідомляють Контракти.UA. Дорожньо-транспортна пригода відбулась вчора вранці, 19 листопада. "58-річний водій автомобіля Nissan, рухаючись по вулиці Івана Вигівського, скоїв наїзд на жінку, яка перетинала дорогу по нерегульованому пішохідному переходу", - йдеться у повідомленні. Як зазначили у поліції, внаслідок автопригоди 52-річна потерпіла отримала травми несумісні з життям та загинула на місці. "Поліцейські затримали керманича авто, він був тверезий. За скоєне йому загрожує до восьми років позбавлення волі", - зазначили у відомстві. Як повідомлялося, на початку листопада в Києві на Теремках автобус на великій швидкості протаранив авто, після чого вилетів на тротуар і врізався в кіоск. Загинули люди. Крім того, днями у Хмельницькому сталася аварія, в якій автомобіль влетів у зупинку громадського транспорту. Загинуло троє людей.
20.11.2024 — 3 — 423

РФ збільшує потужності з виробництва двигунів для ракет: супутникові знімки заводів

РФ збільшує потужності з виробництва двигунів для ракет: супутникові знімки заводів

Російська Федерація веде будівництво на п’яти заводах, які виробляють твердопаливні ракетні двигуни. Про це свідчать супутникові знімки, зроблені протягом 2024 року. Про це пише РБК-Україна з посиланням на Міжнародний інститут стратегічних досліджень (IISS).Про це повідомляють Контракти.UA. Як заявив співробітник IISS Фабіан Гінц, це будівництво може бути найамбітнішим розширенням військового виробництва Росії з часів СРСР. Зокрема, супутникові знімки свідчать про те, що роботи ведуться на кількох об'єктах. Ймовірно, мова йде про модернізацію занедбаних радянських підприємств та спорудження нової інфраструктури. Знімки вказують на те, що виробництво твердопаливних ракетних двигунів розташоване в Алтайському краї, Ростові-на-Дону, поблизу Москви, Санкт-Петербурга, а також у Пермі. "Така діяльність заслуговує на увагу, адже протягом останніх 30 років її не було. Лише у 2023 році, через три десятиліття після розпаду СРСР, було зафіксовано суттєві інвестиції у сфери розширення та модернізації", - зазначив Гінц. Він зауважив, що наразі немає достовірної інформації про типи двигунів, які виробляються на території комплексу Бійськ II, що в Алтайському краї. Однак дані однієї з компаній РФ свідчать про те, що там виробляють двигуни як для радянських балістичних ракет, так і для нових ракет "Булава", що можуть нести ядерну зброю. "У розсекреченому документі ЦРУ згадується, що на цьому об'єкті могли виробляти верхню частину корпусу двигуна для ракетного комплексу Тополь", - додає Гінц. Нагадаємо, РБК-Україна писало про те, що Росія цієї осені розробила безпілотник під назвою "Гарпія-3". Зокрема провела його льотні випробування за участю китайських фахівців.
19.11.2024 — 5 — 760

Українські розвідники з'ясували

Українські розвідники з'ясували "начинку" російського дрона "Гербера"

Російський дрон "Гербера" імітує "популярний" у окупантів "Шахед". Він часто використовується для перевантаження української ППО. Про це пише РБК-Україна з посиланням на ГУР. Про це повідомляють Контракти.UA. За даними розвідників, Росія складає такі багатозадачні БПЛА на заводі у місті Єлабуга. "Апарат "Гербера" може нести бойову частину як камікадзе та проводити радіоелектронну розвідку, зокрема для виявлення позицій ППО та фіксації влучань інших ударних дронів", - йдеться у повідомленні. Імітація "Шахеда" Цей БПЛА імітує Shahed-136/Герань-2 та масово використовується Росією для перевантаження української протиповітряної оборони. "За рахунок використання простих матеріалів (фанера, пінопласт) "Гербера" в десятки разів дешевша за Shahed/Герань. Утім будова цього дрона містить вже звичний для російської зброї набір компонентів іноземних виробників", - зазначили в ГУР. З чого складаються ці БПЛА Дослідження збитих зразків засвідчили, що росіяни виготовляють "Герберу" за китайським прототипом з використанням завезених з Китаю іноземних компонентів. "Розробник БПЛА - китайський виробник авіамоделей Skywalker Technology Co., Ltd., який також виробляє фюзеляжі та організовує поставки комплектів в Росію. Постачання відбувається за посередництва третіх компаній", - розповіли в ГУР. Крім того: Завадозахищена антена (CRPA) дрона містить чіпи Analog Devices та Texas Instruments (США), NXP Semiconductors (Нідерланди). В універсальному польотному контролері - також компоненти, виготовлені компаніями Texas Instruments, Atmel (США), STMicroelectronics, U-Blox (Швейцарія), NXP Semiconductors (Нідерланди), XLSEMI (КНР). Для наведення на ціль пілотом (за принципом FPV-дрона) баражуючої версії БПЛА та ведення повітряної розвідки "Гербера" оснащена китайськими камерою з трьохосьовим підвісом Topotek KHY10S90 та модемом Xingkai Tech Mesh Network XK-F358. Двигун DLE60 - виробництва китайської Mile Hao Xiang Technology Co, Ltd. Влітку 2024 року ця компанія потрапила під санкції США за постачання до Росії. Використання дронів Росією у війні в Україні Російські війська постійно використовують дрони для атак по Україні. Наприклад, 17 листопада під час ракетно-дронового удару РФ використала 90 безпілотників. При цьому загарбники постійно намагаються перевантажити українську ППО, використовуючи різні види БПЛА. Наприклад, нещодавно повідомлялося, що Росія почала використовувати дрони-приманки під час атак по Україні. Вони також імітують "Шахеди". Крім того, росіяни мають у планах вийти на цілодобові атаки безпілотниками.    
18.11.2024 — 3 — 896