Контракти.ua

17.06.2016 — Чехия — totallycoolpix.com/ zbroya.info — 20971
Чехия, общество, законодательство, оружие
Оружейная культура в Чехии

Чехия является самой либеральной оружейной страной в Европе, своеобразным “европейским Техасом”.Здесь есть свои нюансы, есть журналистское лобби, когда о малейшем преступлении с использованием огнестрельного оружия пишутся многостраничные статьи и снимаются душещипательные репортажи. Всем нам это знакомо по фильмам, оружие - это фетиш для многих (причем как в хорошем, так и в плохом смысле этого слова), так что не стоит удивляться тому, что многие пытаются на этом поприще заработать себе дешевой популярности.Но преступлений с применением огнестрела при всей его распространенности и легкодоступности в Чехии как бы не просто мало, а очень мало. Да и вообще с криминалом очень спокойно - ведь ни один нормальный злодей не полезет к человеку, у которого с вероятностью практически в 50% может находиться легальный ствол для обороны. А злодейства всякие совершаются не для того, чтобы вступить в “последний и решительный”, а как раз наоборот - чтобы нажиться и жить долго и счастливо. А вот с чехами это как бы не особо получается.

В Чехии разрешено только скрытое ношение оружия. О преимуществах и недостатках этого можно спорить долго и упорно. Равно как и о достоинствах открытого ношения. Закон есть таков каким он есть, и все воспринимают его как данность, соблюдают и чтят. То есть, носят скрыто.

Что означает носить оружие скрыто? В первую очередь, как уже становится ясно из самого названия, оружия не должно быть видно. И если в далеких 90-х годах выбор кобур был минимален - в лучшем случае можно было купить универсальную средней комфортности или же заказать кожаную под свой пистолет, то в настоящее время при большом ассортименте на прилавках магазинов или интернет-шопов каждый может выбрать кобуру себе по вкусу.

Это может быть внешняя или внутренняя кобура, кобура подплечная, “кенгуру”-кобура, сумочка вроде дамской, сумка-планшет. То есть вы не ограничены в выборе ни стилем одежды, ни временем года.

Причем большинство владельцев пистолетов имеют не один универсальный пистолет для ношения, спорта и стрельбы в тире. При доступности (большой ассортимент и приемлемая цена) практически каждый имеет несколько пистолетов.

Это полноразмерный пистолет военного или полицейского образца для самообороны и стрельбы в тире, компактный для ношения - в случае если вам не совсем удобно в силу комплекции, размера ладони или прочего носить полноразмерный; и, скажем, практический пистолет под .22 калибр для практики и стрельбы для удовольствия.

Изначально в вашей лицензии должны быть прописаны группы (спортивная стрельба, самозащита, самозащита в публичных местах, исполнение коммерческой деятельности связанной с обеспечением безопасности и пр.), позволяющие вам иметь разрешение на ношение оружия.

Для всех этих групп вам необходимо пройти медкомиссию у своего же врача, получить у него справку о состоянии здоровья в свете оружейного законодательства на бланке.

Потом вы обязаны сдать экзамены “оружейному комиссару” по соответствию каждой группе лицензии. Экзамены несложные, но серьезные - то есть если вы не ответите правильно хотя бы на один вопрос (и комиссар увидит, что вы действительно не знаете ответа, а не просто не в состоянии попугайски процитировать положения закона), то вы скорее всего не пройдете экзамен.

Сразу же после сдачи теоретического - практический экзамен. Обращение с оружием, наименование основный частей, разборка-сборка и прочее. Комиссар сразу замечает как навыки обращения, так и грубые нарушения. Если же нарушения не грубые, он вас поправит, вы произведете манипуляции заново - и в случае успеха вы сдали. Все.

Заполняется сертификат и после этого вы отправляетесь в спецподразделение полиции по месту жительства, где подаете заявление на выдачу лицензии. По закону лицензия выдается в течение 6 недель с момента подачи заявления. За это время полиция проверяет ваше криминальное прошлое, проводит запрос в “порядковый” участок по месту жительства на предмет репутации, жалоб и прочего. В реальности лицензию вам выдадут уже через две-три недели, если у вас нет проблем с судимостью или криминалитетом.

На оружейном заводе Česká Zbrojovka в городе Угерский Брод. Заводу 80 лет.

Описывать сам процесс намного дольше, чем его пройти. Здесь нет лишней бюрократии, все доброжелательны и улыбаются вам, помогают во всех вопросах и т.д. Одно удовольствие

Причем решаются они не так как все привыкли решать еще в совке - никаких взяток, знакомств и прочего. Если у вас есть какая бы то ни было проблема, вы приходите в полицию, излагаете проблему и полицейский вам пошагово объясняет как правильно эту проблему решить. В большинстве случаев даже заполняет анкеты, заявления и т.д. Такая вот бюрократия с человеческим лицом.

Но вернемся к самому разрешению на ношение. Итак, в вашей оружейной лицензии есть группы, позволяющие такое разрешение получить. Вы говорите полицейскому, что очень бы хотели носить оружие. Он проверяет, нет ли у вас приводов, нарушений и прочего - и если все в порядке, в вашей лицензии появляется запись о том, что вам разрешено носить оружие. Все. Бюрократия и изнасилование личности сведены к минимуму.

Но! Есть одно “но”. Если вы вызываете у доброго и улыбчивого чешского полицейского (а скорее даже симпатичной девушки) подозрение, что с вами не все в порядке, он (или она) имеет право отправить ваше дело на дорасследование.

Лишний раз он этого делать не будет, и "просто так" он тоже этого не сделает. Ведь ему понадобится обосновать свои подозрения. Но наметанный глаз видит человека под кайфом, алко- или наркозависимого, неуравновешенного, излишне возбужденного оружейного фетишиста и т.д. На самом же деле, вы с 99%-ной вероятностью за месяц получите лицензию безо всяких проблем и нервов.

Чешское законодательство не видит качественных отличий между длинностволом и короткостволом

CZ 805 BREN S1 - современный чешский спортивный карабин на базе известного пулемета

Фоторепортажі
9 та 10 листопада пройшов ювілейний Kyiv Food and Wine Festival

9 та 10 листопада пройшов ювілейний Kyiv Food and Wine Festival

Фестиваль рівно десять років і один місяць тому відбувся вперше. Наступний стався через півроку, далі він проходив усе частіше, якось навіть шість разів за рік. Він змінював локації: найпершою була G13 project studio, потім він переїхав до галереї «Лавра», п’ятий пройшов у «Д12», шостий розташувався у Гідропарку, і на ці дві локації він більше не повертався. Потім він надовго розташувався у Національному експоцентрі України (ВДНГ), проходив тут не весь час, але найчастіше. Головна мета фестивалю — пропагувати українське вино. Тому більшу частину ярмарку займають стенди вітчизняних виробників. Крім цього тут обов’язково проходить «школа вина», де розказується про різні алкогольні напої, як їх виробляють, як їх правильно споживати. Пізніше до неї додалася «школа сиру». В рамках фестивалю відбувся перший великий конкурс на краще українське вино, в якому якість оцінювали не лише професіонали, але й підготовлені аматори. Його результати тоді суттєво вплинули на ставлення до вітчизняних вин. Тут відбувалося багато різних активностей: і винні забіги, і конкурси на швидкість відкриття устриць, і створювалося фестивальне вино. Кілька разів фестивалю передував «Тиждень вина». Він містив лекції, дегустації — показові або ж оціночні, а з останніх і складалося дегустаційне змагання. Ці події відбувалися на інших локаціях, причому не лише в столиці. З початком великої війни фестиваль «став на паузу», але ті ж самі люди робили трохи менший «Brave Wine: вікенд найкращого українського вина» у приміщеннях колишнього заводу «Арсенал». А вже в травні цього року і знову на ВДНГ пройшов XX Kyiv Food&Wine Festival. Зараз на фестиваль приходять тисячі людей. Багато відвідувачів знають один одного не один рік. Утворився своєрідний відкритий клуб поціновувачів українського вина. Фестиваль змінив ставлення багатьох людей до вітчизняних продуктів. Ці роки українське ставало все більш модним та якісним. За ці десять років вітчизняне виноробство пройшло величезний шлях: суттєво змінилося законодавство, кількість виноробень виросла багатократно і все частіше вони отримують ліцензію. Суттєво зросла підготовка виноробів: вони охоче вчаться, і на коротких курсах, і у вітчизняних інститутах, і часто за кордоном. Попри те, що вони мали б бути конкурентами, вони охоче діляться досвідом. Все менше лишається областей України, де ще нема офіційних виробів. Велика заслуга в цьому фестивалю Kyiv Food and Wine. Фото зроблені 10 листопада 2024 року.  
21.11.2024 — 31 — 1213

У Києві спалахнула багатоповерхівка: серед постраждалих дитина

У Києві спалахнула багатоповерхівка: серед постраждалих дитина

20 листопада у Дніпровському районі Києва спалахнула багатоповерхівка. Постраждали двоє людей, в том числі дитина. Про це пише РБК-Україна з посиланням на ДСНС Києва. Про це повідомляють Контракти.UA. "20 листопада о 07:59 надійшло повідомлення про пожежу на проспекті Соборності, 17/2. Горіла квартира на четвертому поверсі 8-поверхового житлового будинку", - йдеться у повідомленні. До прибуття перших пожежно-рятувальних підрозділів, з квартири де виникла пожежа, самостійно евакуювались жінка та дитина. "Їх було передано медикам для огляду. Також, в ході гасіння та розвідки, з верхніх поверхів було виведено 20 осіб на свіже повітря", - зазначили у ДСНС. Причину та обставини виникнення пожежі встановлюватимуть правоохоронці.
20.11.2024 — 6 — 584

У Києві автомобіль на смерть збив жінку на

У Києві автомобіль на смерть збив жінку на "зебрі"

В Подільському районі Києва водій автомобіля насмерть збив жінку. Вона йшла по пішохідному переходу. Про це пише РБК-Україна з посиланням на повідомлення поліції Києва 20 листопада. Про це повідомляють Контракти.UA. Дорожньо-транспортна пригода відбулась вчора вранці, 19 листопада. "58-річний водій автомобіля Nissan, рухаючись по вулиці Івана Вигівського, скоїв наїзд на жінку, яка перетинала дорогу по нерегульованому пішохідному переходу", - йдеться у повідомленні. Як зазначили у поліції, внаслідок автопригоди 52-річна потерпіла отримала травми несумісні з життям та загинула на місці. "Поліцейські затримали керманича авто, він був тверезий. За скоєне йому загрожує до восьми років позбавлення волі", - зазначили у відомстві. Як повідомлялося, на початку листопада в Києві на Теремках автобус на великій швидкості протаранив авто, після чого вилетів на тротуар і врізався в кіоск. Загинули люди. Крім того, днями у Хмельницькому сталася аварія, в якій автомобіль влетів у зупинку громадського транспорту. Загинуло троє людей.
20.11.2024 — 3 — 475

РФ збільшує потужності з виробництва двигунів для ракет: супутникові знімки заводів

РФ збільшує потужності з виробництва двигунів для ракет: супутникові знімки заводів

Російська Федерація веде будівництво на п’яти заводах, які виробляють твердопаливні ракетні двигуни. Про це свідчать супутникові знімки, зроблені протягом 2024 року. Про це пише РБК-Україна з посиланням на Міжнародний інститут стратегічних досліджень (IISS).Про це повідомляють Контракти.UA. Як заявив співробітник IISS Фабіан Гінц, це будівництво може бути найамбітнішим розширенням військового виробництва Росії з часів СРСР. Зокрема, супутникові знімки свідчать про те, що роботи ведуться на кількох об'єктах. Ймовірно, мова йде про модернізацію занедбаних радянських підприємств та спорудження нової інфраструктури. Знімки вказують на те, що виробництво твердопаливних ракетних двигунів розташоване в Алтайському краї, Ростові-на-Дону, поблизу Москви, Санкт-Петербурга, а також у Пермі. "Така діяльність заслуговує на увагу, адже протягом останніх 30 років її не було. Лише у 2023 році, через три десятиліття після розпаду СРСР, було зафіксовано суттєві інвестиції у сфери розширення та модернізації", - зазначив Гінц. Він зауважив, що наразі немає достовірної інформації про типи двигунів, які виробляються на території комплексу Бійськ II, що в Алтайському краї. Однак дані однієї з компаній РФ свідчать про те, що там виробляють двигуни як для радянських балістичних ракет, так і для нових ракет "Булава", що можуть нести ядерну зброю. "У розсекреченому документі ЦРУ згадується, що на цьому об'єкті могли виробляти верхню частину корпусу двигуна для ракетного комплексу Тополь", - додає Гінц. Нагадаємо, РБК-Україна писало про те, що Росія цієї осені розробила безпілотник під назвою "Гарпія-3". Зокрема провела його льотні випробування за участю китайських фахівців.
19.11.2024 — 5 — 814

Українські розвідники з'ясували

Українські розвідники з'ясували "начинку" російського дрона "Гербера"

Російський дрон "Гербера" імітує "популярний" у окупантів "Шахед". Він часто використовується для перевантаження української ППО. Про це пише РБК-Україна з посиланням на ГУР. Про це повідомляють Контракти.UA. За даними розвідників, Росія складає такі багатозадачні БПЛА на заводі у місті Єлабуга. "Апарат "Гербера" може нести бойову частину як камікадзе та проводити радіоелектронну розвідку, зокрема для виявлення позицій ППО та фіксації влучань інших ударних дронів", - йдеться у повідомленні. Імітація "Шахеда" Цей БПЛА імітує Shahed-136/Герань-2 та масово використовується Росією для перевантаження української протиповітряної оборони. "За рахунок використання простих матеріалів (фанера, пінопласт) "Гербера" в десятки разів дешевша за Shahed/Герань. Утім будова цього дрона містить вже звичний для російської зброї набір компонентів іноземних виробників", - зазначили в ГУР. З чого складаються ці БПЛА Дослідження збитих зразків засвідчили, що росіяни виготовляють "Герберу" за китайським прототипом з використанням завезених з Китаю іноземних компонентів. "Розробник БПЛА - китайський виробник авіамоделей Skywalker Technology Co., Ltd., який також виробляє фюзеляжі та організовує поставки комплектів в Росію. Постачання відбувається за посередництва третіх компаній", - розповіли в ГУР. Крім того: Завадозахищена антена (CRPA) дрона містить чіпи Analog Devices та Texas Instruments (США), NXP Semiconductors (Нідерланди). В універсальному польотному контролері - також компоненти, виготовлені компаніями Texas Instruments, Atmel (США), STMicroelectronics, U-Blox (Швейцарія), NXP Semiconductors (Нідерланди), XLSEMI (КНР). Для наведення на ціль пілотом (за принципом FPV-дрона) баражуючої версії БПЛА та ведення повітряної розвідки "Гербера" оснащена китайськими камерою з трьохосьовим підвісом Topotek KHY10S90 та модемом Xingkai Tech Mesh Network XK-F358. Двигун DLE60 - виробництва китайської Mile Hao Xiang Technology Co, Ltd. Влітку 2024 року ця компанія потрапила під санкції США за постачання до Росії. Використання дронів Росією у війні в Україні Російські війська постійно використовують дрони для атак по Україні. Наприклад, 17 листопада під час ракетно-дронового удару РФ використала 90 безпілотників. При цьому загарбники постійно намагаються перевантажити українську ППО, використовуючи різні види БПЛА. Наприклад, нещодавно повідомлялося, що Росія почала використовувати дрони-приманки під час атак по Україні. Вони також імітують "Шахеди". Крім того, росіяни мають у планах вийти на цілодобові атаки безпілотниками.    
18.11.2024 — 3 — 949